Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bmalkow

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Toruń
 1. Bo Europejczycy się nie znają, więc Japończycy nie będą tu sprowadzać swoich świetnie wykonanych zegarków, skoro mało kto to doceni. ;-)
 2. Nie wiem jak bardzo aktualnie rozpowszechnione jest korzystanie z DCF. Podkreślam słowo "aktualnie", bo w latach 60-tych z całą pewnością było wykorzystywane. Dziś mamy sieci, serwery NTP, czas dostarczany przez operatorów komórkowych i inne cuda, więc dopuszczam możliwość, że DCF "się kończy" i będzie wygaszany. Co do GPS, to nie brałem pod uwagę sytuacji wyjątkowych jak wojny, skutkujące wyłączeniem systemu, wtedy to nic nie jest pewne.
 3. Tylko cena jeszcze zaporowa tych dżipiesów, ale rzeczywiście: GPS wygląda pewniej. Z zasięgiem pewnie też. Dziś wyprowadzałem budzik na spacer i na osiedlu znalazłem jedno miejsce, w którym sygnał nie uciekał. Jakbyście zobaczyli gościa z budzikiem w wyciągniętej ręce, stojącego bez ruchu -- to ja.
 4. Dopytam, bo temat mnie męczy: czemu jest be? Ja uważam, że to zaleta, zwłaszcza że mieszkam w punkcie, który DCF77 chyba omija (za mocny nadajnik Ojca Dyrektora?, budynki w okolicy?) - ustawianie budzika przypomina "szukanie pola" w Idei.
 5. Jeśli bardzo Ci się podoba, to może warto zaryzykować? Ostatnio bawiłem się tym https://play.google.com/store/apps/developer?id=mokyuu do synchronizowania budzika Oregon Scientific (bo w pokoju za cholerę sygnały nie łapie, a na spacery wyprowadzać do nie będę) i to nawet działa ;-)
 6. Jeśli się nie pomyliłem, to ma to caliber H100. Czyli aktualizacja czasu tylko podczas wyjazdów synchronizacyjnych do Japonii. CitizenCalibre10xAbbreviatedInstructions.pdf
 7. Też nie wiem czy mają ciąć czy nie. Na razie tylko operator informował, że ma umowę do końca 2021.
 8. @djmarco jak poszło z VATem i dodatkowymi opłatami? Ile dołożyłeś do ceny z ebaya?
 9. Pozwolę sobie wrzucić temat tutaj, gdyż dotyczy głównie zegarków japońskich. Naszło mnie to w trakcie rozglądania się za kostką Casio. Lubię zegarki naszpikowane technologią i bezobsługowe, przyglądałem się GW-M5610 (multiband) oraz GW-B5600 (bluetooth). M5610 jest ładniejszy niż cokolwiek z serii B5600, ale nie ma Bluetooth, tylko Multiband. No i dochodzimy do sedna: czy zegarek tylko z Multiband będzie działał za kilka lat? Politykom podobno nie w smak utrzymywanie nadajników (wspomina o tym Nick Shabazz), umowa na DCF77 jest do końca roku 2021. Co dalej? Czy ktoś słyszał/czytał coś na ten temat? I czemu Casio w serii B5600 nie ma kostki z normalnym, jasnym wyświetlaczem i ciemną kopertą?
 10. Znalezione w czeluściach internetu. https://www.dobreprogramy.pl/Krotki-test-Casio-Edifice-EQB1000-Nowoczesne-rozwiazania-w-cienkiej-i-eleganckiej-kopercie,Lab,104077.html
 11. Za T200S przemawia też Bluetooth, bo jak Nick na filmie wspomina, przyszłość nadajników czasu jest niepewna (DCF77 chyba gwarantowany do 2021 a potem cholera wie).
 12. Tak sobie oglądam recenzję T200 (https://youtu.be/ELn3ubqjVWU?t=85) i gość pokazuje obok siebie S100 i T200. Muszę przyznać, że S100 ma ładniejszą tarczę. Szczególnie te błękity na indeksach godzinowych. W ogóle ten T200 jest taki bardziej… dosadny… Co nie zmienia faktu, że i tak jest śliczny i jest w TOP1 mojej listy ChcęTo (ex aequo z S100, bo nie umiałbym się zdecydować).
 13. Wiem że byłbym. Ten T200s bardzo mi się podoba, ale cena wysoka, dostępność (w PL/EU) niska…
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.