Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EnE

Użytkownik
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, stwierdziłem, że brakuje mi w kolekcji czegoś z ciemną tarczą, mam "tylko" formmeistera. I teraz pytanie? Co sądzicie o modelu Aerowatch Les Grandes Classique? Niestety kwarc. Czy ktoś ma? Jak się nosi? Jakieś opinie o tym modelu lub w ogóle o Aerowach? Pomysł na zegarek tej marki wraca już do mnie któryś raz. I ostatnia wątpliwość- niebieski czy czarny? Z góry dzięki za pomoc.
 2. Mógł leżeć przy komputerze. Praca zdalna. .....
 3. Cześć, słuchajcie, potrzebuje porady w sprawie w.w. zegarka na mechanizmie unitas. Do tej pory chodził bardzo dokładnie aż nagle wczoraj... Zaczął przyspieszać, ale tak bardzo. Jakieś 5 minut na godzinę. Po nocy wyszło równo 1 h do przodu. Nie upadł, żadne uszkodzenie mechaniczne nie wchodzi w grę. Cały dzień byłem w domu. Co robić? Czy taka nagła zmiana dokładności chodu i w dodatku tak dużą podlega regulacji? Proszę o pomoc.
 4. Dzięki za opinie. Zdjęcia wrzucę.
 5. Dzięki za porady. do Zeno- właśnie chciałem sobie ułatwić, nie wprowadzając ,kryteriów, tylko konkretne modele. Tissot granatowy, Meccaniche szary. Wczoraj około 23.53 zapadła "ostateczna" decyzja. Meccaniche veneziane. Nie ukrywam, że bardzo pomogła w tym promocja cenowa, w jednym ze sklepów ostatecznie zapłaciłem 1343pln. Wydawało mi się w nocy i dzisiaj rano wciąż mi się wydaje że jak za zegarek automatyczny "swiss made" + wypukłe szkło szafirowe + szlif słoneczny= chyba całkiem niezła cena. Tissot oryginalnie około 3000, na najznańszym portlu za 1800 jest- ale to wciąż 450 różnicy. Mam nadzieję, że była to dobra decyzja- w razie czego sklep daje 100 dni na zwrot. Jak sądzicie?
 6. Cześć, stoję przed dylematem wybory zegarka dla żony na urodziny. Na chwilę obecną na placu boju zostały: 1. Certina DS Caimano Automatic 2. Meccaniche Veneziane Redentore swiss 36mm (wiem, duży jak na damski) 3.Tissot chemin des tourelles lady automatic I teraz pytanie Który- wiem, ze każdy trochę inny, ale najważniejsze że minimalistyczne i eleganckie. Certina kusi chyba najmniej. Obecnie żona nosi tylko Eposa 4426.132.20.20.15. Jakie są Wasze, drodzy forumowicze, typy z tej trójki? Kwestia elegancji, jakości wykonania, estetyki. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Adrian
 7. Ok, dzięki za odpowiedzi. Powoli mnie przekonujecie. Poza tym tak się tylko zastanawiałem, no i może też obawiałem o możliwości budżetu, jeśli zaczniecie tworzyć kolejne udane projekty. Jasne, ze koperta czy inne podzespoły są/ muszą być wykorzystywane wielokrotnie. No i w sumie jeżeli uznać że F&F jest kontynuacją myśli F1, to oby takich kontynuacji jak najwięcej.
 8. Kontynuacji limitacji raczej chyba nikt nie bierze pod uwagę- takie działania są raczej jednoznacznie negatywne. W piszę raczej nie w kwestii ceny a poczucia "unikatowości" projektu/produktu finalnego. I nie krytykuję jednoznacznie- tak się tylko zastanawiam. Ja swojego formmeistera szukałem dość długo. Zastanawiam się gdzie jest balans pomiędzy prawami właściciela projektu a kolekcjonerskimi aspiracjami odbiorców.
 9. Cześć, słuchajcie, mam takie pytanie- uwagę do dyskusji, która się tu rozwinęła. Nie sądzicie, że wypuszczanie kolejnych, ulepszonych wersji Formmeistera czy teraz F&F równoznaczne będzie z umniejszeniem wartości, także sentymentalnej, pierwowzorów? Zdecydowałem się na zakup F&F, zgadzając się na mechanizm kwarcowy- ale wolałbym poczekać i kupić automat podobny lub formmeistera z lepszym, tj. na przykład cichszym mechanizmem. Co Wy sądzicie na ten temat?
 10. Mój egzemplarz też wreszcie dotarł. Choć wcześniej mówiłem sobie, że kwarcowych już nie, to jednak nie żałuję. Zegarek wydaje się być bardzo wyważony w formie, oszczędny i elegancki. Pozdrawiam i wracam cieszyć się nowym nabytkiem.
 11. Wielkie dzięki. Poczekam, zobaczę, ale chyba szykuje się druga Vratislavia w kolekcji. Jeszcze raz dzięki. Mam nadzieję, że będą dostępne na stronie.
 12. CZeść. Ktoś coś wie więcej? Kiedy? Jakaś specyfikacja? Cena?
 13. Ten casio całkiem ciekawy. spróbuję go "na żywca" obejrzeć.
 14. Cześć, szukam zegarka dla mojej 10letniej córki. Czyli musi być niewielki, najlepiej na pasku. Miała już chiński wyrób sk za 10usd, ładnie leżał, ale się zepsuł. I teraz pytanie: co z może bardziej ambitnych wytworów zegarmistrzowskich możecie polecić- budżet niewielki- jakieś 200pln. I pytanie dodatkowe: jako że dziecko łazi po podwórku, biega, tapla się w błocie to może jeszcze jedna próba z wyrobem chińskim? Tym razem na przykład automat chiński w cenie 30usd? Co do estetyki to absolutnie nie różowy, bajkowy itp. Stonowany, ładny, dziewczęcy. Z góry dzięki za podsunięte propozycje. Adrian
 15. Co do OH. Mam jeden produkcji chińskiej i całe szczęście- po 2 miesiącach się opatrzył- Parnis Nordic 05. Teraz myślę, że bym się go jednak pozbył. Kwarca oh to chyba nie ma. Nie zgodzę się też z opinią, że pierwszy zegarek musi być tańszy. Mój pierwszy świadomie kupiony zegarek to certina ds1. Fakt, w liceum nosiłem mechaniczną helvetię po ojcu, więc też automat. Jeśli ma się 1 lub dwa automaty, to też jest bezobsługowe.Dobry automat zrobi może 1minutę różnicy w tygodniu- też do skorygowania. Przytoczę przykład- moja żona właśnie dwa miesiące temu przesiadała się na pierwszy w życiu automat- i do dzisiaj cały czas ogląda bebechy przez tylne szkło. Da się? da się!. kupuj taki, który Ci się najbardziej podoba- na próbę to można parnisa z ali za 300 kupić. Może jakąś używkę w tej cenie? Albo zobacz wyprzedaże noworoczne. Ps. a z kwarców jest kilka ciekawych Tissotów- na przykład Everytime w różnych wersjach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.