Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

świeżak 5

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Recent Profile Visitors

89 profile views
 1. Dzięki. Już się cieszę na zabawę ze skrzynią. Ale najpierw popróbuje na czymś w gorszym stanie.
 2. Zgadzam się całkowicie z LESKOS. Zapomniałeś o jeszcze jednym smaczku. Swoją drogą ciekae jak to się stało ?
 3. Dziękuje pięknie. Zegary cieszą mnie tym bardziej że troszkę na nie poczekałem
 4. Czy możecie jeszcze podać wzór korony do tego zegara. Korona powinna być całkowitej szerokości skrzyni czy z luzem, krótsza. Jaki może to być rocznik produkcji ? pod tym linkiem inne fotki zegara i info o nim. Pozdrawiam.
 5. I po naprawie. Zamieszkał w swoim domku. Tyka aż miło.
 6. Pozwolę sobie odświeżyć identyfikację. Efekt twojej pracy jest powalający! To co wyczarowałeś z tarczy to 1 klasa. A twoje "zabawki" do pracy wzbudzają niskie instynkty ludzkie. Zegar już u siebie ale muszę jeszcze pomęczyć ustawienie bicia w gong na pojedyńczym młoteczku. uparł się inie mogę uzyskać czystego dźwięku. Załączam nowe fotki może pomogą. Pozdrawiam.
 7. świeżak 5

  Renowacja

  Jestem z pod Płocka woj Mazowieckie. 20 pni, osyp nieduży, pięknie czerwią ja trochę podkarmiałem. Parę pni mi spadło. Szerszenie z osami na jesieni mi rozrabiały ostro. U nas rzepak już idzie w kwiat. A miodek pycha aż miło gdy dzieci wcinają prosto z miodarki aż im po brodzie cieknie.
 8. świeżak 5

  Renowacja

  Zegar drugi. Ale jako ojciec trójki dzieci i pszczelarz to czasu na siedzenie w necie mało. A cierpliwość i spokój to największe zalety ludzkie. Pozdrawiam wszystkich i udanych świąt oraz aby wirus nas omijał.
 9. świeżak 5

  Renowacja

  Mea culpa . Jak widać nad spostrzegawczością muszę jeszcze popracować.
 10. świeżak 5

  Renowacja

  Ok. Nie chciałem nikogo obrazić. Jestem dość świeży i ubogi w wiedzę o zegarach. Nie podważam waszej wiedzy ale patrzę a tu wypisz wymaluj moja skrzynia. I mętlik w głowie gotowy. A przy okazji tarczę przetarłem gumką do ołówka. I trochę wyładniała.
 11. świeżak 5

  Renowacja

  Na słynnym portalu Aledrogo znalazłem Jeszcze taką skrzynie, zegar tej samej firmy, tarcz też papierowa. Korona może być oryginałem ?
 12. Proszę o informacje o tym zegarze . Zegarmistrz lub sprzedający Ewald Witt z Mysłowic . Zegar linkowy. Nie mogę znaleźć takiej sygnatury. Jakie to mogą być lata produkcji. Jaka powinna być do niego korona? Znalazłem sygnaturę jest to: A. Willmann & Co. Großuhren; Freiburg in Schlesien, Deutschland Co według tłumacza znaczy : A. duże zegary Willmann & Co. Fryburg na Śląsku, Niemcy Prawdopodobnie z końca produkcji. Na forum znalazłem link podany przez Taranta. Na dole info z niego. Oto (poniżej) z niemieckiego czasopisma zegarmistrzowskiego z 1898 r. Jeśli przyjrzysz się uważnie, w prawym dolnym rogu rysunku, przed głównymi drzwiami znajduje się wóz konny z - niesamowitym zbiegiem okoliczności - Twoim zegarem na pokładzie!
 13. świeżak 5

  Renowacja

  Tarczę zostawię jak jest.Szkoda z niszczyć. Słoje drewna są widoczne.skrzynia jest w stanie dobrym- brak robali. Jak będę miał chwilę to ją oczyszczę i wtedy się okaże co dalej. Mam wrażenie że jedynym zachowanym fragmentem oryginalnej powłoki jest sterczyna na brodzie, a może najbardziej zniszczonym?
 14. świeżak 5

  Renowacja

  Dzięki za szybką odpowiedź. Czytałem forum i oczyszczeniu papierowej tarczy raczej nic nie było. Bo woda raczej odpada a pozostałe jak benzyna czy spirytus raczej rozmyją farbę- nadruk.
 15. świeżak 5

  Renowacja

  Witam szanownych forumowiczów. Nabyłem taki oto zegar, HAU miniaturka Możecie mi podpowiedzieć, zamieścić fotki, rysunki jak powinna wyglądać korona? Na forum znalazłem fotkę miniaturki ale skrzynia jest inna. Czy tarcza powinna być papierowa? - można ją jakoś podczyścić? Zegar działa, równo tyka ale z biciem jest coś nie tak. Tzn.na półgodziny bije raz natomiast na pełną godzinę bije za mało np. na 10 bimba 8 razy.Skrzynia wygląda jakby została pobejcowana i pociągnięta woskiem. A mam wrażenie że powinna być wykończona w szelaku. Możecie podrzucić kontakt do osoby która mogła by wykonać nową koronę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.