Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

świeżak 5

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. Chciałem pokazać efekt pracy ze skrzynią. Ostrzegam przed zmywaczem do farb - bardzo ostrożnie i szybko usuwać. Czyściłem, skrobałem z farby dużym spinaczem biurowym :)) . Bejcowanie miejscowe oraz wosk poszedł na wykończenie. Idzie na szkatułkę na biżuterię dla żony w ramach pokuty za zegary. Zegar trafi do innej skrzyni - eklektycznej.
 2. Dzięki. Już się cieszę na zabawę ze skrzynią. Ale najpierw popróbuje na czymś w gorszym stanie.
 3. Zgadzam się całkowicie z LESKOS. Zapomniałeś o jeszcze jednym smaczku. Swoją drogą ciekae jak to się stało ?
 4. Dziękuje pięknie. Zegary cieszą mnie tym bardziej że troszkę na nie poczekałem
 5. Czy możecie jeszcze podać wzór korony do tego zegara. Korona powinna być całkowitej szerokości skrzyni czy z luzem, krótsza. Jaki może to być rocznik produkcji ? pod tym linkiem inne fotki zegara i info o nim. Pozdrawiam.
 6. I po naprawie. Zamieszkał w swoim domku. Tyka aż miło.
 7. Pozwolę sobie odświeżyć identyfikację. Efekt twojej pracy jest powalający! To co wyczarowałeś z tarczy to 1 klasa. A twoje "zabawki" do pracy wzbudzają niskie instynkty ludzkie. Zegar już u siebie ale muszę jeszcze pomęczyć ustawienie bicia w gong na pojedyńczym młoteczku. uparł się inie mogę uzyskać czystego dźwięku. Załączam nowe fotki może pomogą. Pozdrawiam.
 8. świeżak 5

  Renowacja

  Jestem z pod Płocka woj Mazowieckie. 20 pni, osyp nieduży, pięknie czerwią ja trochę podkarmiałem. Parę pni mi spadło. Szerszenie z osami na jesieni mi rozrabiały ostro. U nas rzepak już idzie w kwiat. A miodek pycha aż miło gdy dzieci wcinają prosto z miodarki aż im po brodzie cieknie.
 9. świeżak 5

  Renowacja

  Zegar drugi. Ale jako ojciec trójki dzieci i pszczelarz to czasu na siedzenie w necie mało. A cierpliwość i spokój to największe zalety ludzkie. Pozdrawiam wszystkich i udanych świąt oraz aby wirus nas omijał.
 10. świeżak 5

  Renowacja

  Mea culpa . Jak widać nad spostrzegawczością muszę jeszcze popracować.
 11. świeżak 5

  Renowacja

  Ok. Nie chciałem nikogo obrazić. Jestem dość świeży i ubogi w wiedzę o zegarach. Nie podważam waszej wiedzy ale patrzę a tu wypisz wymaluj moja skrzynia. I mętlik w głowie gotowy. A przy okazji tarczę przetarłem gumką do ołówka. I trochę wyładniała.
 12. świeżak 5

  Renowacja

  Na słynnym portalu Aledrogo znalazłem Jeszcze taką skrzynie, zegar tej samej firmy, tarcz też papierowa. Korona może być oryginałem ?
 13. Proszę o informacje o tym zegarze . Zegarmistrz lub sprzedający Ewald Witt z Mysłowic . Zegar linkowy. Nie mogę znaleźć takiej sygnatury. Jakie to mogą być lata produkcji. Jaka powinna być do niego korona? Znalazłem sygnaturę jest to: A. Willmann & Co. Großuhren; Freiburg in Schlesien, Deutschland Co według tłumacza znaczy : A. duże zegary Willmann & Co. Fryburg na Śląsku, Niemcy Prawdopodobnie z końca produkcji. Na forum znalazłem link podany przez Taranta. Na dole info z niego. Oto (poniżej) z niemieckiego czasopisma zegarmistrzowskiego z 1898 r. Jeśli przyjrzysz się uważnie, w prawym dolnym rogu rysunku, przed głównymi drzwiami znajduje się wóz konny z - niesamowitym zbiegiem okoliczności - Twoim zegarem na pokładzie!
 14. świeżak 5

  Renowacja

  Tarczę zostawię jak jest.Szkoda z niszczyć. Słoje drewna są widoczne.skrzynia jest w stanie dobrym- brak robali. Jak będę miał chwilę to ją oczyszczę i wtedy się okaże co dalej. Mam wrażenie że jedynym zachowanym fragmentem oryginalnej powłoki jest sterczyna na brodzie, a może najbardziej zniszczonym?
 15. świeżak 5

  Renowacja

  Dzięki za szybką odpowiedź. Czytałem forum i oczyszczeniu papierowej tarczy raczej nic nie było. Bo woda raczej odpada a pozostałe jak benzyna czy spirytus raczej rozmyją farbę- nadruk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.