Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

CebulaNet

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący
 1. Od tego się właśnie zaczęło. Słowem wstępu, ten zegarek posiada wieczny kalendarz i data w nim była nieprawidłowa. Aby ustawić datę należy wyjąć baterię na 5 minut. Tak więc wpadłem na pomysł aby zanieść go do fachowca. Jeden fachowiec w ogóle nie kojarzył o co mi chodzi, przecież wystarczy pokręcić koronką aż data się ustawi na właściwą. Drugi specjalista stwierdził, że oni tutaj tego nie robią. Już nawet nie dociekałem czego nie robią, nie rozkręcają zegarków, nie wymieniają baterii czy generalnie nic nie robią (co by mnie w ogóle nie zdziwiło). No i tak to właśnie wygląda z brytyjskimi specjalistami.
 2. Faktycznie, po odkurzeniu i dokładnym przeczyszczeniu szkła powiększającego okazało się, że to są śrubki. Dziękuję za pomoc Edit: Operacja się udała, pacjent żyje i ma się dobrze. To jest Jednak niesamowita frajda gdy uda się coś samemu naprawić, nawet jakieś drobne rzeczy
 3. Witam. Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da. Pomoże ktoś? Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.
 4. @msz38 @Petru23 Wymienialiście już baterie w tych zegarkach? Faktycznie wytrzymuje te deklarowane 2 lata?
 5. Jeżeli ci to nie przeszkadza a nawet ci się podoba to gdzie jest problem? Bierz. Ma się podobać tobie a nie innym. Może z wyjątkiem żony - jej też powinno się podobać, ale to jedyny wyjątek.
 6. Ja bym brał Seiko. Mają rewelacyjną luminescencję. Gdy w słoneczny dzień wejdziesz z dworu do pomieszczenia, świeci się jak psu nos. Rewelacyjny efekt. Z drugiej strony Citizen bardziej stonowany kolorystycznie, więc w sumie nie dziwię się, że masz rozterkę. Mimo wszystko wg mnie Seiko. [edit] Kurde, nie przeczytałem daty. Dziś naroda złotej łopaty trafia do mnie. [/edit]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.