Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CatchyName

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety nie udało mi się wyregulować idealnie bransolety samymi ogniwami. Jednak udało się to stosując dodatkową regulację przeznaczoną jak się domyślam do rozszerzenia bransolety jeślibyśmy chcieli założyć ją na np. piankę do nurkowania. Czy można używać wydłużonej w ten sposób bransolety cały czas, czy jednak jest to opcja do używania okazjonalnego np. przy nurkowaniu? Załączam zdjęcie, bo nie wiem do końca czy jasno się wyraziłem. Chciałbym się też was zapytać jak luźno albo ciasno macie wyregulowane bransoletki?
 2. Przymierzałem dziś Certine DS action w automacie i trochę za duża. W zasadzie jestem zdecydowany na mniejszą certine, więc pozostaje czekać. Zastanawiałem się nawet nad wersją w kwarcu i w sumie sam nie wiem - jest ladna, tańsza i ma wszystkie zalety kwarca (praktycznie bezobsługowe działanie, dokładność).
 3. Bardzo! Coś czuję, że przygarnę kolejną Certine:) a tak bardzo chciałem tym razem coś innego:(
 4. Umieściłem go, bo w sumie szukam zegarka nurkowego z wyglądu, bo nurkować nie planuje. Z zaproponowanych wcześniej Doxa Into the Ocean, Steinhart i Christopher Ward c60 Trident Pro bardzo mi się spodobały, więc je też biorę pod uwagę. Co do Steinhearta muszę przyznać, ze cena jest bardzo kusząca.
 5. Jestem otwarty na inne propozycje, ale właśnie zależy mi na czymś mniejszym tzn. Max 42 mm (chociaż wolałbym mniej).
 6. Stoję przed wyborem divera. Waham się pomiędzy tymi 3 modelami. Każdego z nich przymierzyłem na żywo i każdy mi odpowiada. Davosa Ternos - https://dolinski.pl/davosa-ternos-automatic-161.555.40 Seiko 5 Sports - https://dolinski.pl/seiko-5-sports-automatic-srpd51k1/ Certina DS Action - https://dolinski.pl/certina-ds-action-diver-automatic-c032.407.11.041.00 Tak jak wspomniałem z wyglądu podoba mi się każdy model. Każdy z nich ma swoje wady i zalety - Davosa ma ceramiczny bezel, do Certiny mam sentyment i nigdy na ich zegarkach się nie zawiodłem, a Seiko kusi ceną (obawiam się trochę braku szkła szafirowego). Jeśli chodzi o porównanie davosy i certiny główne obawy mam co do mechanizmu zastosowanego w Certinie tzn. sławne syntetyczne części w powermaticu vs. sprawdzona eta w davosie. Jak to wygląda w przypadku awaryjności i późniejszego serwisu? Seiko - nigdy nie miałem zegarka tej marki, ale słyszałem o nich dużo dobrego (stosunek cena do jakości wydaje się bardzo korzystny). Zastanawiam się czy miedzy Seiko, a Certiną i Davosą jest taka przepaść jakościowa, która usprawiedliwiałaby różnice w cenie, czy w przypadku szwajcarskiej pary dopłacam za "swiss made" i idący z tym iluzoryczny "prestiż"? Pomoże ktoś rozwiązać wątpliwości?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.