Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Henryk.T

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie pomyślałem, że na facebook'u tylko dla zalogowanych, wię film pierwszej wersji z wierconymi płytami: 20220128_202330 (1).mp4 A to wersja z przerobionym Beckerem: 20220227_141553.mp4 A tutaj prawie gotowy:
 2. Udało mi się zrealizować trochę podobny temat. Celem było stworzenie zegara z centralną sekundą wykorzystując koła dawcy. Udało się powiercić nowe płyty, po zmontowaniu chodził bez przekładni wskazań zupełnie nieźle, nie gorzej niż dawca.W drugim podejściu wykorzystałem płyty i koła dawcy, przerobiłem przekładnię wskazań i udało się doprowadzić projekt do finału. Tutaj pierwsza wersja: https://www.facebook.com/henryk.teteruk/videos/344696153687614 A tutaj finał: https://www.facebook.com/henryk.teteruk/videos/3117073201943482 20220304_205841.mp4 20220227_141553.mp4
 3. Ostatni wpis rok temu, umarł temat?
 4. Czy ktoś podejmie się wykonania współpracującego do istniejącego koła zębatego? Istniejące: 40 zębów, średnica 17,2 mm (to jest koło ćwiertnika do zegara, zdjęcie) Nowe: 54 zęby
 5. Dziękuję. Nurtuje mnie podobieństwo 1:1 tego mechanizmu, wg. kolegów Vereinigte Werke Deutscher Uhrmacher z Lipska, a mechanizmem metrona, coś na ten temat?
 6. Wszystko jak metron a sygnatura W34, co to jest? Dziękuję.
 7. Produkuje się naturalne oliwy 8000, 8030, 8040 MOEBIUS - olej do maszyny do szycia amatorsko czy zawodowo jakie to ma znaczenie, zastosowanie - nie będę komentował.
 8. Takie sobie 2 - jeden ponoć JUF drugi powojenny Hermle, przegląd, czyszczenie, naprawa wychwytu, nowe włosy, regulacja i kręcą się uspokajająco... roczniaki.mp4
 9. Dzień Dobry To mój pierwszy wpis na forum i od razu pytanie. Najpierw dygresja: W latach 70 ub. wieku pomagałem ojcu zegarmistrzowi. Pewnego dnia odwiedził pracownię pan z dużą teczką, w mundurze ni to kolejarza, ni marynarza, co miało, jak się potem okazało wzmacniać jego wiarygodność. Zaproponował oliwę zegarmistrzowską marki Moebius. Starsi pewnie to wiedzą, a młodzi niech wyobrażą sobie świat bez internetu, z niewymienialną złotówką i brakiem możliwości wyjazdów na zachód - okazja jak nie wiem co. Zakupiłem dwa zestawy fiolek zadowolony, że zrobię ojcu niespodziankę. Po wyjściu pana zacząłem dokładnie oglądać fiolki, jakiś znajomy kształt - po aromacie do ciasta?, napisy jakieś dziwne, chyba, (nie znałem niemieckiego) z błędem, zawartość jednej z nich dziwnie pachnąca kosmetykami - WOW, podróba, oszustwo! W sąsiedztwie, dwa przystanki tramwajowe był konkurencyjny warsztat, szybki bieg, był u pana facet z oliwą? był, kupił pan - tak. W ten sposób "marynarz" nabrał kilku zegarmistrzów w mieście. Mechanizm każdego oszustwa: trafić w potrzeby, dobrze się uwiarygodnić - ciągle się udaje: na wnuczka, na policjanta, amber gold itd, itp. A teraz, po może przydługiej dygresji pytanie: zakupiłem w jednej z hurtowni zegarmistrzowskich oliwę 8030 MOEBIUS. Prosta buteleczka nie zapakowana (ekologia?), nie zabezpieczona, prosta czarno biała etykieta. W takiej samej postaci olej dostępny jest na portalach aukcyjnych, hurtowniach zegarmistrzowskich, również zachodnich. Czy dzisiaj nie zdarzają się podróbki, oszustwa? Czy producent nie dba o zabezpieczenie swoich produktów przed manipulacją? Jaka jest pewność, że za 90 zł kupiłem naturalną, kostną oliwę zegarmistrzowską a nie CASTROL 0/W40?
 10. Mam na imię Henryk, 72 (niestety) lata, z wykształcenia inżynier elektronik, od kilku lat amatorsko, ale korzystając z doświadczeń młodości, praktykowania u ojca zegarmistrza i odziedziczonych zasobów narzędzi bawię się zegarami. Na emeryturze, po śmierci żony zabawę, bo tak to trzeba nazwać, dla zabicia czasu i odpędzenia niedobrych myśli zintensyfikowałem, stąd wizyta na forum. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych pięknych okazów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.