Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

motoolo

Użytkownik
 • Content Count

  375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

motoolo last won the day on February 9 2020

motoolo had the most liked content!

Community Reputation

73 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice

Recent Profile Visitors

153 profile views
 1. Czyli wyprzedziłes mnie w moim pomyśle, gratuluję! Zmieniłeś któreś zębatki?
 2. Ten zegar jest Twoją konstrukcją z wykorzystaniem sekcji chodu z Comtoise czy taki już nabyłeś? Jaka jest waga ciężarków? Jest na chodzie?
 3. Jerzy1234 mogę Cię prosić abyś policzył ilość zębów w poszczególnych przełożeniach.
 4. Czy ktoś może narysować prosty rysunek jak powinno wyglądać podtoczenie w które montuje się szkiełko? Jestem w trakcie rozmyślania nad wykonaniem zegarka z użyciem kpl mechanizmu ale obudowę (kopertę) będę toczył sam i stąd moje pytanie.
 5. motoolo

  Raisch

  Tata też zaczynał od konstruktora, Nawet miał patent na nawijarke do cewek 😉 W latach 80 przeszedł na rentę bo go ZWUS wykończył 😁 oczywiście żart.
 6. motoolo

  Raisch

  Na Wełnowcu??? Mój ojciec tam był dyrektorem socjalnym
 7. Dzięki za info. Chodziło mi raczej o określenie przybliżonej daty produkcji i informację czy zegarek to tania masówka czy wyrób z "średniej lub górnej półki"
 8. Witam Pytanie od koleżanki z pracy. Taki zegarek jest w ich rodzinnych zasobach. Możecie coś więcej powiedzieć w temacie Dziękuję
 9. Myślę że użycie tego grawerowanego mechanizmu najbardziej będzie pasowało do mojego projektu. Wiem że w tym celu rozbiorę , zdekompletuje kompletny zegarek ale..... -kopertę zachowam -w mechanizmie nie będę wprowadzał żadnych istotnych zmian więc zawsze będę mógł zegarek skompletować. @Kieszonkowe w swoim poście pisał o tym mechanizmie Jest to też jakaś opcja wykorzystania tego mechanizmu w moim projekcie. Chociaż wolałbym do niego znaleźć kopertę co oczywiście graniczy z cudem. Może @kiniol w swoich wielokilogramowych zapasach znajdzie "domek" dla tego mechanizmu? Oczywiście z mechanizmem stopsekundy , a gdyby była srebrna koperta to już pełnia szczęścia
 10. Dostałem fotki zegarka od koleżanki z pracy , jakaś ich rodzinna pamiątka. Pomożecie w identyfikacji co to za twór? Wszelkie informacje mile widziane
 11. Do wyboru do koloru...... Jak zalega i brak pomysłu to chętnie przygarnę i pozbawię Twoje wnuki kłopotu 😉
 12. Dziękuje za wyczerpujące wyjaśnienie. Mam jeden zegarek z takim szkiełkiem , teraz przynajmniej wiem do czego być może służyło to podfrezowanie.
 13. Jak będzie czas to rozbiorę, umyje i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak się okaże że mosiądz jest bez żadnej powłoki to może wystarczy polerka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.