Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

motoolo

Użytkownik
 • Content Count

  387
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

motoolo last won the day on February 9 2020

motoolo had the most liked content!

Community Reputation

83 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice

Recent Profile Visitors

182 profile views
 1. A do mnie dotarł taki Longines , pierwszy do kolekcji. Stan prawie sklepowy , lata chyba przeleżał w szufladach.
 2. Mam taki mechanizm jak na poniższych zdjęciach . Może ktoś wie co to za kaliber i jakiego producenta? Może pomoże informacja że przy otworze w który wchodzi koronka jest dźwignia która jeżeli jest schowana to koronką nakręcamy zegarek a jeżeli wyciągnięta (tak jak na ostatnim zdjęciu) to ustawiamy godzinę.
 3. Taki mechanizm kieszonki mi się przyplątał. Pomóżcie co to za jeden? Kto jest producentem?
 4. No właśnie też myślę że korona nieoryginalna jak i górne listwy.....ale może coś, komuś? A wskazówki?
 5. Nie będę zakładał nowego tematu bo nie mam kompletu potrzebnych zdjęć więc tu Was zapytam Mam dostać od kolegi taki zegar jak na zdjęciach , coś w przybliżeniu możecie powiedzieć co to jest za firma? Niestety zdjęć mechanizmu nie posiadam.
 6. Kurde jak bym mógł zobaczyć taka deskę /fornir w Dębie zrobiona na gładko w politurze to bym może prędzej załapał o co z tym chodzi że kiepsko to wygląda
 7. Chodź temat był już poruszany w innych wątkach to nie znalazłem dokładnej odpowiedzi , dlatego pytam. Czy zegar w okleinie dębowej można politurować na "gładko" , tzn z usunięciem (zasklepieniem) wszystkich porów? Nie robi się tego bo się nie da ? bo brzydko wygląda? Jeśli się da to tylko pumeks z politurą czy są inne metody?
 8. Skarpeta - wiatrołap to je pikne auto
 9. Od dawna marzyłem o stojącym zegarze . Wracając z długiego wekendu znad morza , po drodze do domu wstąpiłem do Państwa którzy likwidowali mieszkanie po swoich rodzicach i po krótkich pertraktacjach , z cenę w mojej opini bardzo atrakcyjną , stałem się właścicielem "chłopa" Gustav Becker. Mechanizm P95 na chodzie , chodź widać że od wielu lat nie był serwisowany , czego doczeka się u mnie jak znajdę chwilę czasu. Niestety skrzynia jest w dość kiepskim stanie i z nią czeka mnie ogrom pracy aby przywrócić jej dawny blask. Tak prezentuje się nowy nabytek Moją uwagę zwróciły ciężarki .... Coś się w nich przesypywało i zobaczcie co w nich znalazłem Piasek z epoki , każda minuta spóźnienia to dorzucona do wagi śruba lub nakrętka a do precyzyjnego ustawienia dokładności chodu na każdą sekundę jeden gwóźdź Dalsza weryfikacja wagi i mamy....... .....ciekawe monety złotówki , kopiejki , lewy, euro centy , oraz jedną (w lewym górnym rogu) której jeszcze pochodzenia nie znam. A na zakończenie ..... .....certyfikowane odważniki z 1912r z Rosji za czasów cara Mikołaja II Takie to ciekawostki można znaleźć w zegarowych wagach :)))) Kogoś fantazja poniosła przy odnawianiu napisu Gustav "Beeker" na tarczy. Cieszę się bardzo z tego zakupu chodź ogrom pracy mnie teraz czeka. Datowanie mechanizmu ze względu na brak nr. seryjnego i użyte logo wychodzi mi na 1925-1933 Wasze opinie? Skrzynia taka występuje w jakimś katalogu Beckera? Czy raczej wtórna lub wykonana na zamówienie?
 10. No tak mi jakoś "niepasiła" do GB
 11. Mam pytanie W/g waszej opinii skrzynia może być oryginalna czy wtórna? Mechanizm i gong sygnowany GB.
 12. Czyli wyprzedziłes mnie w moim pomyśle, gratuluję! Zmieniłeś któreś zębatki?
 13. Ten zegar jest Twoją konstrukcją z wykorzystaniem sekcji chodu z Comtoise czy taki już nabyłeś? Jaka jest waga ciężarków? Jest na chodzie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.