Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomaszwr

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do kolekcji doszedł mi taki.
 2. Dzisiaj przedstawię cztery różne tarcze Zucha: 1/ nr 17953 2/. nr 171162 3/. nr 336630 4/. IV kwartał 1962r Różnice w tarczach dotyczą szczegółów takich jak w przypadku prezentowanych wcześniej Junaków, oraz dot. czcionki cyfr godzinowych.
 3. Panie Marku, serdecznie dziękuję za cenne spostrzeżenia oraz przekazane wnioski. Cieszę się, że udało się określić ramy czasowe dotyczące produkcji najbardziej popularnych budzików w Polsce do końca 1970r. Dla przypomnienia : najstarszy to Zuch z nr 17953 najmłodszy to Poltik z II kwartału 1977r. Mam nadzieję, że komuś uda się ocalić inne budziki i rozszerzyć te ramy. Pozdrawiam Tomek.
 4. W swoich Poltikach znalazłem budzik z II / 77r. Na uwagę zasługuje oznaczenie na płycie. Na środku jest M 21 natomiast przy dacie widnieje M 24 ( pierwszy raz spotkałem się z takim oznaczeniem ). Podstawa taka sama jak we wcześjszym poście.
 5. Cofnę się troszkę odnośnie moich wpisów i powrócę do Junaków. Dotyczy to w głównej mierze tarcz i ich różnorodność. Pierwszy, wg numerologii, to 481064 . Drugi i trzeci pochodzą z I / 63. Zasadnicze różnice w tarczach : - małe tarczki budzikowe / strzałki / cyfry - logo - napis Junak ( czcionka ) - informacja : MADE IN POLAND W mojej kolekcji posiadam trzy różne Junaki. Różnorodność tarcz, jak zauważyłem, dotyczy także pozostałych Poltików z danej rodziny. Może ktoś ma Junaka o jeszcze innej tarczy , to dla ogólnej wiedzy, warto go tu pokazać. Wątek ten, będę chciał rozszerzyć o Zycha, Druha i Czajkę. Do numerologii Poltików z lat 40+, które wcześniej przedstawiłem, powrócę.
 6. Dziękuję za przekazane informacje odnośnie budzika.
 7. Budzik z tarczą Zucha, oklejony. Mechanizm, wskazówki, obudowa nie są mi znane - jakaś twórczość. Brak sygnatury, daty, loga.
 8. Do tego wątku dołączę kilka zdjęć. Na razie ogólnie pokazane budziki.
 9. Bardzo ciekawe porównanie. Ze swojej strony przedstawię dzisiaj takie.
 10. Bardzo ciekawy i na czystej płycie. Super. Gratuluję.
 11. Panie Marku, dobrze Pan to zauważył. Moim głównym zamiarem jest stworzenie pewnej bazy danych odnośnie numerologii Poltików dla konkretnych modeli oraz ich pozyskiwanie ze względów kolekcjonerskich. Dziękuję i pozdrawiam Tomek.
 12. Dzięki. Twoje Hecke zegary też są wspaniałe 🙂. Moje to tylko lata czterdzieste +🙂
 13. Odnośnie ostatniego mojego wpisu, przedstawiam kilka szczegółów.
 14. Moje nowości. Zdjęcie słabej jakości, niebawem prześlę lepsze.
 15. Fajnie że moje wpisy i zdjęcie są przydatne. Tak jak napisałeś, Twój Hecke Dwuton, (mnie również tak się wydaje), ma tarczę twórczości właściciela. Litery, mogą świadczyć o konkretnej osobie lub osobach. Bardzo ciekawy i oryginalnie zrobiony. Naklejanie tarcz, jak wiele na to wskazuje, odbywało się także w fabryce - post budziki dla dzieci. Mój jest z funkcją drzemki. Dwuton działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.