Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomaszwr

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dla dopełnienia informacji dotyczących dwóch ostatnich przedstawionych przez zemnie budzików, dołączam zdjęcia płyt. Na chwilę obecną nie jestem w stanie określić jakie czynniki miały wpływ na zmianę numerologia produktu. Nie jestem specjalistą w tym zakresie, jestem tylko osobą , której pamięć o polskim przemyśle nie jest obojętna. Najprawdopodobniej zmiany w numerologii wiązały się ze zmianami technologicznymi wyrobu. W tym przypadku, widzimy zmiany dotyczące cięcia kosztów produkcji wyrobu , podobnie jak to miało miejsca we wcześniejszych latach - zastosowanie płyty ażurowej. Tutaj zastosowano na płycie chwytak zamiast, jak to miało miejsce wcześniej, większej masy dekla. Niestety, na płytach tych , nie ma żadnych informacji odnośnie specyfikacji czy daty produkcji. Tak więc, komentarz ten temat, jest tylko moim skromnym domniemaniem. Odnosi się, do możliwie stosowanym w minionym czasie marszrut dostosowanych do wymogów gospodarki wolnorynkowej. No marginesie dodam, iż cięcie kosztów wytworzenia w chwili obecnej, dotyczy także, a nawet w głównej mierze, najbardziej liczących się korporacji w gospodarce wolnorynkowej. Pozdrawiam Tomek.
 2. Dla najmłodszych c.d. Dwa, jak dla mnie zupełnie wyjątkowe w swoim rodzaju budziki dla dzieci i na chwilę obecną, nie są to Bolek i Lolek. Prawdę mówiąc, uratowane że śmietnika, wyjątkowe, można powiedzieć, manufaktura mieszana z produkcją nakładczą. Możliwe że pojedyńcze egzemplarze. W przedstawionych zegarkach, tarcze są w zasadzie standardowe - Poltik, jednak postacie zostały naklejone. Ich dobór do standardowych tarcz, sprawia wrażenie że są jedną całością, zadbaną o najmniejsze szczegóły. Widzimy tutaj wręcz formę rękodzieła, i na pewno nie jest to jakiś domowy twór. Łączenie produkcji przemysłowej z produkcją nakładczą w minionej dekadzie było czymś normalnym, dlatego też , możliwe było klejenie tarcz chałupniczo. Jak dla mnie, są to budziki jedyne w swoim rodzaju - wyjątkowe. Mogę twierdzić, że na równi z najlepszymi producentami minionej epoki. Pozdrawiam. C.D.N.
 3. Ł.F.Z. w swojej gamie budzików posiadała, także zegarki skierowane do małych oraz starszych dzieci. Oto dwa z dość ciekawej i mało spotykanej serii starych samochodów. W sieci znalazłem jeszcze jeden w żółtej odbudowie z inną marką samochodu. Nie wiem jak duża była to seria i ile sztuk zawierała. Może ktoś posiada jakieś informacje na ten temat? Moje wyprodukowane były w I kwartale 1977r. W kolejnych wpisach, przedstawię inne budziki Poltika skierowane z myślą o najmłodszych. Pozdrawiam.
 4. Super, gratuluję zdobyczy 🙂. Fajny okaz w czerwonej obudowie.
 5. Witam serdecznie w Nowym Roku, dzisiaj chciałabym przedstawić kolejny uratowany Poltik. Wymaga on wizyty u zegarmistrza, jest z numerem 135505. Pozdrawiam.
 6. Wszystkim Klubowiczom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych Świąt i mnóstwa zegarków w Nowym Roku 🎄
 7. Posiada Pani piękne i wyjątkowe budziki. Dzięki odrestaurowaniu są naprawdę wspaniałe. 🙂Ja postanowiłem pozostawić swoje w oryginalnym stanie, z kilkudziesięcioletnią patyną i kurzem na tarczy. Pozdrawiam Tomek.
 8. Dziękuję za pozytywne opinie odnośnie moich wpisów i budzików. Mam nadzieję że kolejne, także będą interesujące i w jakimś zakresie przydatne. Wszystkim posiadaczom Poltików gratuluję ich egzemplarzy. Pozdrawiam.
 9. Dzień dobry. Przedstawiam moje Zuchy, ostatnie lub raczej pierwsze z serii Zuch, Druh, Junak. Pierwszy, dla przypomnienia, jest najstarszym ze znanych Zuchów , posiada nr 17953 - nadal świeci. Drugi, posiada nr 210060. Na uwagę zasługują nóżki wykonane najprawdopodobniej z bakelitu. Trzeci, posiada nr 364677. Czwarty ma nr 370937. Piąty wyprodukowany został w IV kwartale 1962 roku. Szósty, ostatni z mojej małej kolekcji, jest z IV kwartału 1964 roku. W tym egzemplarzy ciekawy jest przycisk budzika. Pozdrawiam.
 10. Dzień dobry. Dzisiaj chciałabym przedstawić dwa dość ciekawe Druhy. Pierwszy jest z nr 459797, posiada uchwyt do podwieszenia, niestety została usunięta z niego farba. Był bordowy z chromowanymi brzegami, tak jak pokazane wcześniej Junaki. Drugi jest z dwoma dzwonkami, wyprodukowany w IV kwartale 1968r. Ostatnie zdjęcia przedstawiają świecące nocą Junaki. Pozdrawiam.
 11. Witam. Tak jak pisałem wcześniej, przesyłam opisy do każdego z trzech Junaków,w których tarcze są różne. Pierwszy, niestety został przemalowany sreberkiem, ( oryginalny lakier jest widoczny )jest z I kwartału 63r. Drugi posiada nr 481064. Trzeci jest z I kwartału 63r Pozdrawiam.
 12. Dzień dobry. Chciałbym przedstawić budzik Zuch z nr 17953. Może taka informacja przyda się do czegoś lub kogoś zainteresuje. Pozdrawiam
 13. Dzień dobry. Chciałbym przedstawić kilka ze swoich Poltików, może do czegoś się przyda lub kogoś to zainteresuje. Pierwszy to mały Poltik z ażurową płytą. I kwartał 1965r. Pozdrawiam.
 14. Nawiązując do rozmowy, przesyłam zdjęcia moich trzech Junaków. Pomimo że są podobne, to każdy z nich ma inną tarczę. Szczegóły do każdego prześlę niebawem. Pzdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.