Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojtys

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący

About Wojtys

 • Birthday April 13

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Zbieranie staroci wszelkiej maści, zegarmistrzostwo i majsterkowanie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zegarek kupowałem na giełdzie staroci, ale następnym razem obowiązkowo pokażę przyszły zakup. Człowiek uczy się na błędach. Właśnie sprawdzałem, datownik po chińsku
 2. To podejmę się wyzwania, dziękuję za pomoc!!!
 3. Witam serdecznie drogich zegarkowiczów. Ostatnio nabyłem taki oto Orient. Powiem szczerze na pierwszy rzut oka wydawał mi się w porządku , a dopiero później zauważyłem na tarczy dwie kropki koloru miedzi. Moją uwagę przykuły także ( najprawdopodobniej ) japońskie napisy na datowniku i cyfry przy dniach tygodnia przy angielskich skrótach. Zegarek na pewno automatyczny, jednak nie zaglądałem do środka. Za jakąkolwiek pomoc lub informację bardzo dziękuję.
 4. Witam, znalazłem na strychu taki oto zegarek. Pozłacany i nakręcany. Wydaję mi się, że jest damski i najprawdopodobniej radzieckiej produkcji. Niestety nie mogę znaleźć o nim żadnych informacji, a na kopercie nie widnieje żadne logo. Dziękuję za jakiekolwiek informacje!!!
 5. Na razie musiałem się zająć maturą, ale z pewnością wrócę do niego i poskładam, jak należy :)
 6. Wiem wiem, że zawsze mogę iść z tym do zegarmistrza, ale chciałbym się czegoś nauczyć i umieć chociaż trochę samodzielnie naprawić zegarek, a wskrzesić jakiegoś trupa, to by było dopiero osiągnięcie. Zegarmistrzostwo bardzo ciekawe hobby, ale nie należy do najłatwiejszych.
 7. Czyli jest nadzieja dla balansu. Dziękuję za pomoc! Z innej beczki jak się daje plusiki na czyjś profil bo za Chiny tego nie rozgryzłem.
 8. Witam serdecznie. Ostatnio dostałem od swojego profesora kilka popsutych zegarków, między innymi taką Slave 2414. Zegarek nie daje się nakręcić. Po przejrzeniu stwierdzam , że wszystkie tryby działają, nie mają połamanych czopów. Kotwica działa, a po ściągnięciu jej, koła balansowego i nakręceniu zegarka wszystkie tryby się ruszają. Jedyną rzeczą, która wydaję mi się, że nie jest w porządku to koło balansu, a mianowicie włos. Jak myślicie konieczna jest wymiana czy da się jeszcze coś z niego wycisnąć?
 9. Okej okej. Dziękuję bardzo już myślałem, że utknąłem w martwym punkcie. Czasem dobrze zapytać się kogoś doświadczonego w temacie.
 10. Tak tak kieszonkowa Jeśli byś mógł rozrysować byłbym wdzięczny
 11. Witam, znalazłby się jakaś dobra dusza, która mogłaby mi doradzić w jakiej kolejności mam wsadzić te elementy? Miałem wszystko nagrywać, żeby nie pominąć żadnego kroku, a nagle z zegarka wysypały się wszystkie tryby. Zegarek Ruhla bodajże lata 80.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.