Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

timeless

Użytkownik
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź

Recent Profile Visitors

97 profile views
 1. Zdjęcie, jak podejrzewam, przedstawia iPoda Touch.
 2. timeless

  Wybór pióra.

  Odpisał Kolega KrisJR. Jest gotowy rozejrzeć się w Nowym Jorku za Namiki (ja obiecałem, że podeślę mu adres sklepu w okolicy w której będzie). Nie chce kasy z góry, bo nie może obiecać, że kupi. W tej sytuacji proponuję, żeby chętni na pióro którym zależy na czasie skontaktowali się z KrisemJR, napisali co chcą i w jakiej max. cenie, jeżeli mu się uda to kupi i potem wyśle. Ja jeszcze parę dni się zastanowię, muszę policzyć fundusze. Aha, kolega nie obiecuje że dowiezie wszystkie opakowania, jeżeli piór będzie kilka.
 3. timeless

  Wybór pióra.

  To jest do zrobienia, ale w odwrotnej kolejności, musiałbym zapłacić kartą a nie dam rady tyle wyłożyć, czyli zaliczka od chętnych w kwocie zbliżonej do wartości zakupu (kwestię bezpieczeństwa jakoś rozwiążemy, może aukcja Allegro?), ja dokonuję zakupu w Waszym imieniu, oni wysyłają pióra, ja wyciąg z banku ile mi zeszło z karty i wyrównujemy róznicę przelewem w jedną czy drugą stronę. Tylko boję się trochę co będzie jak czyjeś pióro zginie, zainteresowany mógłby teoretycznie mieć do mnie pretensje że go naciąłem.
 4. timeless

  Wybór pióra.

  Ja nawet gdybym teraz odpuścił, w czerwcu wrócę do tematu, poza tym jeżeli uznamy, że zamówienie zbiorowe naraża nas na cło, może zdecydujemy się pojedynczo? Wymieniony przeze mnie sklep wywarł na mnie dobre wrażenie, kontakt jest świetny, a obiecany rabat myślę wchodziłby w grę, może trzeba zaproponować sklepowi jakieś hasło, każdy kto dokona zamówienia na własną rękę w przeciągu np. 2-3 tygodni i poda hasło, zapłaci mniej. Powinni pójść na to.
 5. timeless

  Wybór pióra.

  Pióro nie zegarek, nie ucieknie :grin: Cóż, światowe hobby, polskie zarobki (mówię o sobie) :smile:
 6. timeless

  Wybór pióra.

  OK, żeby nie robić 10 stron pod tytułem "paru gości chce sobie kupić pióra u Wuja Sama" :grin: wysyłam PM do Kolegi KrisJR z zapytaniem o szczegóły techniczne jego ewentualnej pomocy w zakupie. Odpowiedź (jeżeli dostanę w ciągu paru dni) przekażę tu w formie posta. Wtedy zainteresowani będą mogli zadecydować, czy zamawiamy przy pomocy Kolegi czy też sami ze sklepu. W tym drugim wypadku proszę o PM jakie pióro zamawiać i kiedy, wtedy pomyślimy jak to rozegrać. Ja jeszcze nie wiem czy się zdecyduję, wyniknęły pewne inne kwestie, nie-zegarkowe :smile:
 7. timeless

  Wybór pióra.

  Wklejam odpowiedź od Fountain Pen Hospital, tłumaczenie chyba nie będzie konieczne, jednak w razie czego służę pomocą: We can make the price $128 for 5 or more pens. It would save you significantly in shipping cost if the pens can be shipped together as the shipping cost only goes up approximately $5 for each additional pen, after the first pen.
 8. timeless

  Wybór pióra.

  http://www.fountainpenhospital.com/Index_S...se/showcase.asp lub tutaj: http://www.nibs.com/NamikiFalconPage.htm W tych sklepach udzielono mi informacji, że wysyłka do Polski jest możliwa, w pierwszym za $31, w drugim uzależniona od odpowiedzialności sprzedawcy za losy przesyłki (podano mi szeroki przedział cen). Do obu sprzedawców napisałem z pytaniem o rabat, jak odpowiedzą, natychmiast zapostuję. Poza tym pióro jest dostępne jeszcze w wielu sklepach: http://www.worldlux.com/cgi-bin/navigate.c...ct=&filter= http://www.joonpens.com/Namiki_Falcon%20Collection_pens.html
 9. timeless

  Wybór pióra.

  OK, czyli mamy jakiś tydzień na decyzję? Napisałem w tej chwili do fountainpenshospital i nibs.com, już wcześniej się z nimi kontaktowałem, dobre opinie, dobry kontakt, zobaczymy czy dadzą rabat. Nie orientuję się w cenach / dostępności Falcona w sklepach stacjonarnych, RRP to $170, czyli jeżeli rzeczywiście tyle kosztuje, to przy dobrej cenie w sklepie internetowym, wysyłce do Polski i nawet ocleniu i tak by się opłacało, tyle że oczywiście przez Kolegę Forumowicza szybciej i bezpieczniej.
 10. timeless

  Wybór pióra.

  OK, dzięki za link. Zastanawiam się teraz nad możliwością naliczenia cła w przypadku jednej przesyłki z 5 piórami a ew. 5 przesyłkami z 1 piórem. Jeżeli rzeczywiście znajdziemy wysyłkę za $20, może nie ma sensu zbiorowe zamówienie, ryzyko oclenia wzrasta, a i tak musielibyśmy potem w Polsce sobie nawzajem powysyłać pióra. Nie wiem co na to zainteresowani, może po prostu napisać do sprzedawcy (mogę się tym zająć) jakiego rabatu udzieliłby na samo pióro przy zbiorowym zamówieniu, ale indywidualnych wysyłkach? Sorry że nie na PM, ale rzecz dotyczy co najmniej 5 osób, a może i innym się przyda.
 11. timeless

  Wybór pióra.

  Na szybko: Namiki Falcon kosztuje w sklepach internetowych 125-140 USD, przesyłka ok. 30 USD. Przy obecnym kursie wychodzi tylko trochę więcej niż pierwszy lepszy metalowy długopis w papierniczym w centrum miasta;)
 12. timeless

  Wybór pióra.

  Jak by takowe powstać miało to chętnie bym się dołaczył To byłaby nas już czwórka, my z eye_lip jesteśmy praktycznie zdecydowani, na etapie wybierania sklepu i szukania dofinansowania :mrgreen: Faktycznie, kwestia cła trochę martwi. KrisJR, kiedy jedziesz? Może byłaby jakaś możliwość przywiezienia zamiast wysyłki? 4 pióra to nadal mały bagaż
 13. timeless

  Wybór pióra.

  Może jakieś zbiorowe zamówienie np. z USA? Może jeszcze ktoś chętny będzie? To chyba znasz, Filip: http://www.nibs.com/Kirk%20Edelman%20Spenc...te%20letter.htm
 14. timeless

  Wybór pióra.

  Zanim Samurai odpowie: http://flickr.com/photos/churl/2203176340/ ale nie ma nic napisane jaka to stalówka.
 15. timeless

  Wybór pióra.

  Falcona kupiłbym (zresztą zamierzam kupić tak czy inaczej), ale bez modyfikacji i taniej. Czy stalówka rzeczywiście jest giętka? A jak z jakością wykonania i ciężarem (podobno pióro jest lekkie)?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.