Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silhouette

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Recent Profile Visitors

92 profile views
 1. Cześć, dla spragnionych modelu campus, zwłaszcza referencji 737, właśnie wystawiłem mojego na olx zdjęcia trochę mizerne, ale zainteresowanym podeślę lepsze i więcej
 2. Trudno mi uchwycić koronkę, ale jestem ciekaw czy widać lekkie przesunięcie tarczy względem koperty? Trudno mi uchwycić koronkę, ale jestem ciekaw czy widać lekkie przesunięcie tarczy względem koperty?
 3. Długo na niego czekałem i stąd stępiona spostrzegawczość przy odbiorze Sam nie wiem, może jeszcze się oswoję. Poza tym nie bardzo chcę czekać parę tygodni na jego zwrot jeśli miałbym reklamować.
 4. Hej, Mój Club campus ref. 737 dotarł tuż przed świętami. Ostatecznie zamówiłem go u dystrybutora w Warszawie po tym jak w modelu, którego kupiłem na Chrono24 dopatrzyłem się delikatnie przesuniętej tarczy względem koperty. Ostatecznie nie było problemu ze zwrotem. Sam już nie wiem , czy jetem aż tak czepialski i zawsze wiedzę krzywą tarczę , ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w nowym egzemplarzu jest ten sam problem! Delikatne przesunięcie względem koperty, najbardziej dostrzegalne gdy za punkt odniesienie biorę uszy i przyrównuję do indeksów na godzinie 11 i 1. Jest to minimalne przesunięcie, ale drażni. Niemniej to co denerwuje mnie najbardziej to krzywo osadzona koronka! jest to minimalne skrzywienie, nie utrudnia nakręcania, ale czasami jest to naprawdę dostrzegalne. Wcześniej miałem stowę, orisa, fortisa i nigdy nic takiego nie rzuciło mi się w oczy. Sam nie wiem, może to jest czepialstwo i dla większości potencjalnych użytkowników ten szczegół umknął by uwadze, ale z drugiej strony nie oczekuję aż tak wiele, po prostu idealnie równo osadzonej koronki! W końcu marka zbiera same pochwały za jakość. O tym, że jest to trzeci egzemplarz w którym widzę paproch na mechanizmie to nie ma sensu wspominać.. Czy dostrzegacie podobne niedoróbki w swoich egzemplarzach? Warto kruszyć kopię i wysyłać do reklamacji? Dzięki. Pozdrawiam, Ryszard
 5. Cześć, Wracając do tematu mojego Nomosa Club ref. 737 co miał trochę przekrzywioną tarczę (takie jest przynajmniej moje zdanie, sprzedawca jego nie podzielił) postanowiłem go odesłać. Kasę już otrzymałem z Chrono24, więc nie pozostaje mi nic innego jak szukać Nomosa Club 737 gdzie indziej. Mam dwóch sprzedawców na oku: https://www.chrono24.pl/dealer/juwelier-taunus/index.htm https://www.chrono24.pl/dealer/fabelug/index.htm Czy ktoś może miał z nimi do czynienia i chciałby się podzielić wrażeniami? Niestety wygląda na to , że ostatnio ciężko z dostępnością tego modelu w sensownej cenie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 6. @norbie dzięki! zegarek rzeczywiście wygląda znakomicie i jak to zwykle bywa lepiej w "realu" niż na zdjęciach Tobie też gratuluję wyboru! Mierzyłem na różne sposoby , między innymi prowadząc taśmę wzdłuż indeksów na godzinie 11 i 1 względem uszu i wychodzi mi, że cała tarcza jest delikatnie przekrzywiona. Nie jest to coś co zauważa się od razu , ale po dłuższym wpatrywaniu się w logotyp można zauważyć , że jego lewa strona jest nieco niżej. Rzeczywiście zdjęcie , które zamieściłem tego nie oddaje i trudno to uchwycić..eh, może czepialski jestem.
 7. Dosłownie wczoraj do mnie dzwonili , że jest szansa sprowadzenia 735/736 w przyszłym tygodniu. Czarny absolutnie nie jest zły , po prostu jakoś mi nie podszedł. Może dlatego , że wcześniej zegarki zawsze miałem z czarną tarczą i mi się znudziły.
 8. @wpytlik miałem podobnie i już byłem zmęczony poszukiwaniami. Rzeczywiście u większości pustki na magazynie. Niemniej po tym jak go kupiłem zadzwonili do mnie z Harvey Store , z którym swego czasu się kontaktowałem i też się wtedy wyprzedali z ref. 737 , że w przyszłym tygodniu mogą mieć 735 i 736. Może spróbuj u nich: https://www.harveystore.com/#
 9. Dzięki za Wasze odpowiedzi. Z tą gwarancją to jest tak , że na Chrono zegarek był wystawiony jako "nienoszony" z oryginalnym pudełkiem i papierami producenta i takowe dostałem. Otrzymałem kartę gwarancyjną NOMOSa z pieczątką dystrybutora z Włoch datowaną na listopad - Tomasini Francia - Spoleto. Natomiast na fakturze ze sklepu w Niemczech gdzie kupiłem zegarek jest wyraźnie napisane , że w razie roszczeń mogę tylko polegać na gwarancji wydanej przez sklep. Nie wiem czy to powszechna praktyka gdy zegarki są wystawione jako "nienoszone". Na stronie sklepu doczytałem, że zegarek pod hasłem "nienoszony" może pochodzić od innego dystrybutora albo nawet prywatnego źródła. Co do stanu zegarka nie miałem najmniejszych zastrzeżeń: jak nowy , w folii, bez najmniejszych śladów użytkowania, pasek nie wygląda by był w ogóle przymierzany. Przy okazji link do sklepu: https://www.uhren-miquel.de/ No nic, napiszę do nich i zobaczę co zaproponują. Teraz jak zacząłem więcej myśleć o tej niedoskonałości tym bardziej ją dostrzegam
 10. Cześć, Od wczoraj jestem właścicielem modelu Club Campus ref. 737. Generalnie jestem zachwycony samym zegarkiem i tym bardziej wyborem srebrnej tarczy a nie czarnej. Oglądałem dwukrotnie modele z czarną i trochę mnie rozczarowały. Może gdyby był dodany AR wyglądałyby lepiej. Niemniej są dwie rzeczy , które mnie zaniepokoiły związane z kontrolą jakości: - paproch widoczny od strony mechanizmu. Co ciekawe nie jest to tylko mój egzemplarz , ale zauważyłem również w nowym modelu , który oglądałem u dealera przy Pl. Piłsudskiego. - druga rzecz, poważniejsza; im bardziej się przyglądam tarczy , tym bardziej dostrzegam , że tarcza nie jest idealnie wyśrodkowana względem koperty. Próbowałem mierzyć na różne sposoby względem uszu i koronki i dostrzegam minimalną odchyłkę na poziomie poniżej 0,5mm. Może się czepiam, ale wydaj mi się , że nie jest idealnie w momencie gdy spoglądam na logo, tak jakby było odrobinę przechylone. Zegarek kupiłem przez Chrono24 w Niemieckim sklepie o bardzo dobrej reputacji jako "nienoszony". Dostałem wszystkie papiery producenta , ale na fakturze jest napisane , że mogę polegać tylko na dwuletniej gwarancji sprzedawcy. Dodam , że sama transakcja przebiegła bardzo sprawnie, dobra komunikacja i szybka wysyłka. Zastanawiam się czy warto w ogóle poruszać temat ze sprzedawcą. Usuniecie paprocha, to chyba żaden większy problem u dobrego zegarmistrza Warszawie , mając na względzie , że wysyłka do Niemiec będzie mnie więcej kosztować. Gorzej z oceną tej tarczy - czy tu można coś zadziałać , czy ewentualna ingerencja jest bardzo skomplikowane? czy dać sobie spokój ? Czy można mówić o jakiejś tolerancji na którą Nomos może sobie pozwolić? Jestem ciekaw waszych opinii. Zdjęcia w załączniku. Dzięki. Ryszard
 11. Właśnie po odkręceniu koronki na pierwszej pozycji nie czuję żadnego oporu i nie słychać cykania. Wstępnie konsultowałem to z zegarmistrzem i ewidentnie jest coś nie tak. Dzięki za komentarze.
 12. W obie strony obraca się bez oporu. Próbowałem odciągnąć do pierwszej , a potem drugiej pozycji i ponownie docisnąć, ale nie działa. Ustawianie daty i godziny działa prawidłowo.
 13. Po prostu luźno się obraca i niczego nie nakręca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.