Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

ZegarkoManiak.pl

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

Community Reputation

7 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  zegarkomaniak.pl

Recent Profile Visitors

591 profile views
 1. Zduńskowolskie muzeum przygotowało nie lada gratkę dla wszystkich miłośników zegarów i zegarków, a mianowicie wystawę zegarów i budzików, którą możecie oglądać online! W planach jest oczywiście otwarcie wystawy dla zwiedzających, jednak nastąpi to prawdopodobnie w połowie maja...
 2. Aleksander Doba był wielkim człowiekiem, podróżnikiem, który jako pierwszy przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem, zdobywcą nagrody "Podróżnika Roku 2015". Teraz każdy z Was może wylicytować zegarek tego wspaniałego podróżnika i pomóc Indze w walce z chorobą. Link do licytacji -> https://www.facebook.com/groups/ingasma/permalink/363033198367525
 3. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z portalu staszow.naszemiasto.pl traktującym o staszowskim zegarze. Historia to tyle ciekawa, co smutna, ponieważ po starym staszowskim zegarze niewiele zostało, a współczesny sterowany elektronicznie jest smutnym wspomnieniem dawnych lat.
 4. Zmiana czasu już w ten weekend, a to doskonała okazja aby przyjrzeć się otaczającym nas zegarom, których, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Na stronie Nowości Dziennik Toruński możecie zobaczyć i przeczytać o najsłynniejszych zegarach znajdujących się w Toruniu. Może ta zmiana czasu nie jest taka zła? ;)
 5. Zmiana czasu to okazja, aby o zegarach i zegarmistrzach powiedzieć trochę więcej. Na łamach dziennika fakt ukazał się artykuł o Andrzeju Kaszyńskim - zegarmistrzu z Łodzi, który opiekuje się najstarszym łódzkim zegarem znajdującym się na wieży kościoła św. Mateusza.
 6. Balticus jest chyba najprężniej rozwijającą się polską marką zegarkową. Warto wspomnieć, że w 2020 roku miała miejsce pierwsza emisja akcji Balticusa, dzięki której producent pozyskał ponad 1,6 mln złotych. Teraz Balticus ogłasza nową akcję i planuje pozyskać 2,2 mln zł. Więcej dowiecie się na portalu strefainwestorow.pl.
 7. Wspaniałą historię uratowania zegara z byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Rozbark" możecie przeczytać na stronie miasta Bytom. Dzięki pracy bytomskiego zegarmistrza Ryszarda Mielczarka oraz społeczników udało się uruchomić bytomski zegar, który po latach znów odmierza czas.
 8. Jak widać coś ma...informowaliśmy o tym w grudniu. Od dawna wyczekiwana likwidacja zmiany czasu się opóźnia. Jeszcze jakiś czas temu wielu z nas cieszyło się, że relikt przeszłości, jakim była zmiana czasu, odejdzie do lamusa. Teraz okazuje się, że nie wszystko jest takie pewne i być może zmiana czasu pozostanie z nami na dłużej. Wszystkiemu winny jest…coronavirus.
 9. Nie takiej informacji pewnie wszyscy oczekiwaliśmy, ale nie zanosi się na szybką likwidację zmiany czasu. Już jakiś czas temu na ZegarkoManiaku informowaliśmy, iż z powodu pandemii coronawirusa prace nad zakończeniem zmiany czasu stanęły w miejscu. Minęły kolejne miesiące i...zegar stoi w miejscu. Zapraszamy na artykuł na portalu bankier.pl.
 10. Reportaże radiowe mają swój niepowtarzalny charakter, który sprawia, że na moment przenosimy się do innego świata. Polskie Radio Katowice wyemitowało właśnie materiał, którego głównym bohaterem jest pan Damian Roncoszek, zegarmistrz z Mysłowic.
 11. Wspaniałą nowinę przekazał portal gazetaolsztynska.pl. Zegar na wieży kościoła Jana Chrzciciela w Piszu ma zostać odrestaurowany, co więcej odrestaurowany ma zostać mechanizm, a to oznacza, iż uda się uratować kolejny zegar bez wstawiania elektronicznej protezy. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem zegar zostanie uruchomiony już w maju tego roku. Czy któryś z forumowiczów będzie zaangażowany w restaurację tego zegara?
 12. Przed II Wojną Światową w Głogowie działała słynna na całą Europę fabryka zegarów Carla Weissa. Grupa miłośników zegarów postanowiła odnaleźć rozsiane po całej Europie zegary pochodzące z głogowskiej fabryki i wydać katalog, dzięki któremu wszyscy będziemy mogli zobaczyć te wspaniałe urządzenia. Patronat nad tym niezwykłym przedsięwzięciem jest Klub Miłośników Zegarów i Zegarków. Pojawiła się również informacja na stronie Radia Wrocław.
 13. Nie każdy wie, ale na mapie polskich muzeów znajdują się też muzea nietypowe, jak to w Szczebrzeszynie. Jak informuje eska.pl w budynku Urzędu Miasta w Szczebrzeszynie znajduje się Muzeum Starych Zegarów, które powstało dzięki staraniom pana Leszka Marka Dudy. Warto wybrać się do szczebrzeszyńskiego muzeum, gdzie zgromadzono ponad 300 eksponatów. A może ktoś z Was już tam był?
 14. Jak informuje portal echodnia.eu właśnie pojawił się nowy zegar słoneczny w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy Oleszna w gminie Krasocin postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przy wsparciu włoszczowskiej Fundacji Jesteśmy Blisko przygotowali godne otoczenie dla zegara słonecznego w swojej miejscowości. Brawo!
 15. Takie informacje zawsze będziemy wspierać i promować. Jak informuje portal Moja Ostrołęka wójt gminy Rzekuń pan Bartosz Podolak zorganizował licytację na cel charytatywny. To już kolejna taka akcja, a wylicytować można stary mosiężny zegar z pozytywką. Cel aukcji jest szczytny - pieniądze uzyskane ze sprzedaży zegara zostaną przeznaczone na leczenie chorego dziecka z gminy Rzekuń. Link do licytacji na FB wójta: https://www.facebook.com/bartosz.podolak.1/posts/3811741578890108
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.