Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VanHagen

Użytkownik
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A co nosi Luigi Lovaglio nowy prezes PEKAO SA z grupy UniCredit ?
 2. Siłą rzeczy jeśli marka jest mało znana, słabiej rozpoznawalna to może być niżej, mimo wysokiej jakości, czy nawet wyższej ceny. Prestiż jest trudno mierzalny, gdyby ktoś zakupił dajmy na to zegarek Voutilainen to byłby bardzo poważany tu na forum i w środowisku, ale już niekoniecznie na mieście, a przynajmniej prościej prestiż zapewniłby mu Rolex. Wiele marek najwyższej klasy sprzętu dla audiofilów jest właściwie po za świadomością większości konsumentów, na tym tle Omega jest marką rozpoznawaną, która przynajmniej na Zachodzie flirtuje z masowym klientem, a Piaget mniej. Najważniejsze, że by być poważany w środowisku, albo nie być uważany za głupka... Zdanie motłochu się dla mnie nie liczy.
 3. Jochen Zeitz szef Pumy ( sprzęt sportowy, buty ) i zegarek A Lange & Sohne.
 4. albo Celini, a już myślałem, że taki prezes ma bardziej wyrafinowany gust. Może niech forum wyślę na Davos swoje fotografa, żeby zrobił odpowiednie zdjęcia, zegarków.
 5. Mój odnośnik Czas na zdjęcia z Davos - prezes PricewaterhouseCoopers - jednej z największych firm doradczych i audytorskich Dennis Nally no i zegarek hmmm czy to Voutilainen Chronometre 27 ? A jak nie on to co ?
 6. To jest niestety ten problem, że rzeczy piękne, które mają jakąś historię, duszę po prostu kosztują. Ahh gdybym był bogaty.....
 7. Ventura powinna być w zegarkach z ekranu, choć z aktorami jest czasem problem, bo noszą to samo w życiu prywatnym. Czy prezydent RPA Jacob Zuma ma na pewno Rolexa ?
 8. Vin to chyba Cartier Tank Francaise, a co nosi Will ?
 9. Skrzyneczka Tomirka bardzo gustowna. Ostatnio znajomy zwrócił się do mnie, żebym mu załatwił rotomat marki Kubik ze Stevem McQueenem do Tag Heuera Monaco, to jest słuszna koncepcja, ale cena rotomatu na jeden zegarek go niestety odstraszyła. Zna ktoś moze inne firmy robiące podobne rotomaty, które mogą się ciekawie komponować z zegarkiem danej marki ? Np dla pilotów z samolotami ? Kto wie czy nie byłby to ciekawy pomysł na stworzenie niszowej firmy
 10. Bądżmy precyzyjni to nie jest chyba żadne nawiązanie, a kopia dawnej Omegi i Rolexa, 1 do 1- przynajmniej jeśli chodzi o wygląd tarczy i koperty, bo mechanizm wiadomo ETA. Nie każda idea musi trafiać do wszystkich, nie każda też warta jest obrony, tu mamy jakieś wykorzystanie mody na zegarki vintage. Trudno jednak na zdrowy rozum uciec od pierwowzoru.
 11. Nawet jeśli można od biedy przeboleć mechanizm, to jednak nie brak marki i loga Rolexa czy Omegi. Istnieje firma Projekt X Designs, która dokonuje pewnej indywidualizacji zegarków, wydaje małe, czy limitowane serię, a jednocześnie zachowuje loga producentów np Rolexa, oczywiście po innych cenach, ale raczej nie wkłada tam Ety, wydała np bondowskiego Rolexa, którego ostatnio nosił Daniel Craig, było tu chyba nawet zdjęcie na forum. Mają też jakieś zegarki Panerai, ale dalej jest na nich logo Pama. Oczywiście istnieje drażliwy temat ceny, ale jednak nie ma sensu udawać czegoś czym się nie jest, to zawsze będzie porażka, lepiej kupić zegarek z niższej półki, który niczego nie udaje.
 12. Cały urok zegarka mechanicznego jest wtedy, kiedy nie pyka tam byle co, a Rolex słynie przecież z dobrych mechanizmów, podobnie Omega z Co-Axial, a więc to trochę jak "Buntownik bez powodu" bez Jamesa Deana, jak PiS bez Jarosława Kaczyńskiego, jak "Śmierć w Wenecji" bez Wenecji. Zostawmy Rolexa - Rolexowi, a Omegę - Omedze, do mnie to absolutnie nie przemawia. Nie widziałem Rolexa na takim pasku, może dlatego, że jakoś nie specjalnie interesuje się Rolexami, o ile też wiem, właściciele Rolexa mają najczęściej branzoletę, której nie zmieniają, nie dyskutują namiętnie o paskach jak właściciele Panerai.
 13. Ja tej idei osobiście nie rozumiem, bo owszem istnieje moda na zegarki typu Vintage, każda marka wyciąga jakąś swoją ikonę, ale robić zegarek 1 do 1 bez loga marki, dając mechanizm ETy ? Siłą rzeczy jest to wierne, jak mniemam, odwzorowanie orginałów Rolexa czy Omegi, te zegarki nie udają podrób, ale dalej chcą błyszczeć odbitym cudzym blaskiem. Niektórzy koledzy krytykują tu PR, marketing, korporacyjność, ale jednak emocje dodane do marki są integralną częścią zegarka, podobnie historia. Oczywiście każdy zegarek znajdzie swojego amatora, ale do mnie to nie przemawia. Rolexa dodalem ze względu na pasek, nie widziałem wcześniej takiego rozwiązania, mam nadzieje, że to zdjęcie nie rozwaliło wątku.
 14. Mieliśmy tu promować w wątku niezależnych zegarmistrzów, a okazuje się, że zegar zatacza koło i niezależna firma nawiązuje projektami do najbardziej znanych marek jak Omega czy Rolex. Prawie jak Rolex, prawie jak Omega, prawie robi różnicę. Fajny ten pasek, okazuje sie, że nawet Rolex-y i rolexo podobne mogą nabrać ludzkich cech.
 15. Bardzo różni ludzie z Rolexami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.