Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

_Łukasz

Użytkownik
 • Content Count

  271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wracam z doprecyzowanymi wymaganiami, może jeszcze znajdzie się ciekawy zegarek, który mi umknął Idealnie byłoby jak spełniał poniższe wymagania: - szerokość tarczy w zakresie 35-30mm - grubość poniżej 7mm - jasna tarcza, srebrna koperta - rzymskie cyfry Do tego w kwestii koperty - poza tym, że ma być relatywnie prosta oraz najlepiej jak będzie posiadać rzymskie cyfry to miłym akcentem byłyby wskazówki w innym kolorze niż srebne lub czarne (np. niebieskie jak w DUFA z pierwszej strony wątku). Póki co wybór się toczy głównie pomiędzy: https://www.creationwatches.com/products/tissot-247/tissot-t-classic-everytime-medium-t109-410-16-033-00-t1094101603300-quartz-analog-mens-watch-16069.html https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-Everytime-T109.410.16.033.00-T1094101603300/13366 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-frederique-constant-slimline-gents-fc-200rs5s36 Choć jakby znalazło się coś pokroju DUFA Plain White ale z rzymskimi cyframi - byłoby ciekawsze. Cyfr arabskich kategorycznie nie skreślam ale uzmysłowiłem sobie, że takie mam w każdym zegarku więc rzymskie byłyby ciekawą odmianą
 2. Macie doświadczenie z Ashford i Jomashop? Jak długo z reguły czeka się na zamówienie?
 3. Parę dni mnie nie było a tu tyle się wydarzyło. Krytyka złotych tarcz w zegarku do garnituru to ksenofobia i rasizm 😅🤣😂 Te rosyjskie do mnie nie przemawiają jako opcja do garnituru. Może uda mi się złapać z kolegą z Forum jak będę wybierał się do Warszawy to bym tego Seiko przymierzył. Nie wiem czy nie lepsza będzie mniejsza tarcza bo z zegarków, które mierzyłem do tej pory najlepiej mi leżał FC z tarczą 39mm a te np. z tarczą 42mm już układały się gorzej.
 4. Mierzyłem wczoraj taki FC: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-frederique-constant-slimline-gents-fc-200rs5s36 Leży dobrze i z FC ten wcześniejszy odrzucam na ten moment - drukowane indeksy mogłyby mnie irytować w zegarku za ok. 2tys. zł.
 5. Niecałe 34mm to jednak może być za mała średnica.
 6. Nie zauważyłem, że to damski NOMOS bardzo ładny, niby detale tylko różnią go od DUFA ale całościowo prezentuje się zdecydowanie lepiej choć DUFA też całkiem ok. Tylko NOMOS to już nie ten budżet Nie dziwię się, że mało go nosisz. Pewnie na co dzień śmigasz w tym z awatara Masz dokładnie ten sam model? W Warszawie bywam, nawet jutro będę ale krótko wieczorem i nie bardzo będę miał czas na to ale dzięki za propozycję. W czerwcu wybiorę się pewnie na kilka dni do Warszawy, jak do tego czasu nic nie wybiorę to odezwę się
 7. Na ten moment najbardziej podobają mi się te: Frederique Constant https://www.ashford.com/frederique-constant/fc-245m5s6.html Ok. 1400zł. https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/20865_Frederique_Constant_Slimline_Gents_FC-245SA5S6 2100zł. Seiko Premier https://www.ashford.com/seiko/skp391p1.html ok. 900zł. Charlie Paris https://charlie-paris.com/products/montre-solaire-acier Ok. 900zł. (zakładam, że tu żadne dodatkowe opłaty nie dochodzą) Citizen https://www.amazon.de/Citizen-Herren-Analog-Armband-AR1130-13A Ok. 700zł. Junghaus https://www.amazon.de/Junghans-max-Bill-Damenuhr-4251-04/dp/B07SB6M789 ok. 2200zł. Ewentualnie z automatów: Tissot LeLocle, ok. 2000zł. Orient Star: https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-power-reserve-automatic-japan-made-re-au0002s00b-mens-watch-14480.html Ok. 1900zł.
 8. Chodziło mi o Lobbini zaproponowane wyżej a nie Escapement.
 9. Ogólna jakość wykonania wyżej wymienionego FC, Tissot i Seiko Premier porównywalna? Le Locle już jednak grubszy jest. Seiko i FC byłyby wygodniejsze. Trochę mnie zniechęca to, że indeksy nie są naklejane w tym FC. No i nie lubię kupować w pośpiechu, chciałem na spokojnie przez tydzień/dwa powybierać Dużo te zegarki tracą na wartości? Jakbym te FC np. zamówił a po kilku miesiącach czy roku stwierdził, że to jednak nie jest to i zechciałbym sprzedać to realnie na jakiego rzędu kwotę można liczyć? Ten chińczyk też bardzo ładnie się prezentuje choć niekoniecznie mam zaufanie do chińskich automatów nieznanej marki
 10. https://www.ashford.com/frederique-constant/fc-245m5s6.html To jest wydaje się w dobrej cenie. 300$, jeśli przesyłka kosztuje 30 jak wyżej podano to pewnie po doliczeniu opłat celnych wyjdzie ok. 1500-1600zł. (nie wiem czy ten kupon na 11% obowiązuje na wszystko więc szacuję bez) Seiko Premier pewnie w ok. 850-950zł. https://www.ashford.com/seiko/skp391p1.html FC jest cieńszy, Seiko ma mniej skomplikowaną tarczę więc może nieco lepiej pasowałby do garnituru. Warto rozważać dopłacenie do tego FC?
 11. Znalazłem z Seiko VH31 choć trochę gruby (9.5mm). Co to za marka jest? EDIT: No cena bardzo atrakcyjna.
 12. Biorę pod uwagę ale nie wspomniałem żeby nikt się tym nie zasugerował pomijając być może ciekawsze propozycje Seiko Premier, Roamer - do rozważenia. A orientujecie się czy poza Bulova ktoś robi kwarce z płyną sekundą?
 13. Cześć, szukam taniego garniturowca. Wymagania mam następujące: - cienki, najlepiej 5mm lub mniej (do rozważenia grubsze jeśli będą wyjątkowe z jakiegoś powodu ale ok. 9mm to absolutne maksimum) - preferowana jasna tarcza - koperta stalowa (kolor złoty, czarny zdecydowanie odpadają) - na pasku lub ze standardowym mocowaniem umożliwiającym zmianę bransolety na basek - z racji wymagań będzie to raczej kwarc, mile widziane jakby coś go wyróżniało (np. był solarny, nie jest to jednak wymóg konieczny). - miejsce zakupu dowolne w zasadzie, nie musi być polski salon, może być creation watches, drop, jomashop, amazon niemiecki itd. itd. Na koniec kwestia ceny. Chciałbym wydać do 1000zł. ale może być droższy jeśli będzie w nim coś wyjątkowego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.