Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lestaf

Użytkownik
 • Content Count

  2,169
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Lestaf last won the day on April 26 2014

Lestaf had the most liked content!

Community Reputation

247 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Lestaf

 • Rank
  Why so serious?

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

5,631 profile views
 1. Pytanie do użytkowników iPhone. Czy wam też przestała dziś działać opcja ukrywania zdjęć? Ios16
 2. @Rude ciekawe gdzie po Szesnastce Cię wrzucą. Kto wie, może będziemy służyć w tej samej kompani.
 3. Groty w wersji A2 mają już przedłużone łoże, które zasłania i blokuje regulator gazowy, mają też wzmocnioną kolbę i uleprzoną iglicę. Grot to bardzo dobra broń, ale jak wszystko inne miała swoje problemy wieku dziecięcego, które na szczęście zostały już naprawione.
 4. Przez pierwszy tydzień jest ciężko, a na koniec pierwszego tygodnia jest najgorszy dzień, podczas którego dostaniecie pokazowe wypierdol i pewnie kilka osób złoży kwity do cywila. Drugi tydzień jest już lżejszy, jest więcej musztry i mniej poligonu, ale dalej nie są to wczasy. Nie zabieraj zbyt wiele rzeczy, tylko to co masz napisane na kartce z WCR. Kup sobie trytki, bo pewnie dostaniecie MSBS Grot w wersji A1, a w tej wersji jest odsłonięty regulator gazowy i warto go zabezpieczyć, żeby go nie zgubić razem z tłoczkiem. Jak dostaniesz mundur, to od razu włóż te podobne do czekolady zabezpieczenia na kolana i łokcie, no chyba że chcesz pozdzierać sobie łokcie, tak jak ja to zrobiłem, zanim sobie o nich przypomniałem Weź zatyczki do uszu, bo na pętli taktycznej będą fruwać granaty hukowe, a to jest głośne jak cholera. Jak dostaniesz maskę przeciwgazową to od razu sprawdź czy jest w niej filtr, bo jak nie będzie, to na pętli nałykasz się gazu.
 5. Malbork? Serio? Ja też miałem w Malborku! To znaczy w bazie lotniczej w Pruszczu Gdańskim, bo w Malborku to Ty będziesz tylko pierwszego dnia na wydanie sprzętu ostatniego dnia na przysięgę
 6. @Rude a gdzie będziesz miał tą Szesnastkę?
 7. Nie były obowiązkowe, ale w przypadku braku chętnych, chętni zostaliby wybrani i wtedy już musieliby jechać.
 8. Bardzo ciekawe wrażenia. Staram się jak mogę najwięcej uczestniczyć w działaniach WOT i byłem już na dwóch dwutygodniowych wyjazdach, choć nie wiem czy mogę napisać gdzie byłem i po co, bo wstępując do wojska niestety trzeba zgodzić się na inwigilację i zrezygnować z części prywatności. Tak czy siak WOT bardzo polecam.
 9. WOT przejął całą obronę cywilną, pilnowanie granicy na wschodzie ze strażą graniczną już też tylko WOT. Będę miał pełne ręce roboty. Muszę sobie kupić jakiś militarny zegarek, żeby stylówa była
 10. Pewnie, że pomogłeś jakubos. Dzięki!
 11. Mam wyćwiczone postawy strzeleckie, budowę broni i trochę postrzelałem. Przez te 16 dni broń trzeba mieć przy sobie 24h na dobę, nawet do kibla chodzi się z bronią, więc człowiek oswaja się z nią i uczy jej pilnować.
 12. To jest WOT, a nie oddziały specjalne. Po 16 dniach takiego szkolenia czuję, że umiem obchodzić się z bronią i pracować w grupie. Polecam każdemu.
 13. To było bardzo intensywne szkolenie. Codziennie przed śniadaniem 3 albo 6 km biegu, ćwiczenia, potem musztra, potem dopiero śniadanie, 15 minut przerwy i 4 godziny poligonu, potem obiad, pół godziny przerwy i znowu 4 godziny poligonu, potem musztra, wykłady, apel, chwila na umycie i 22:30 sen. Na poligonie bardzo dużo taktyki zielonej, mnóstwo biegania, czołgania, wszystko z kamizelką kuloodporną i plecakiem wypchanym na maksa. Za byle co kary zbiorowe, czyli pompki z plecakami, przysiady z bronią w wyprostowanych rękach itd. Ludziom siadała psycha i organizm. Nie było przepustek ani dni wolnych, tylko zapierdol od rana do wieczora. Po trzech miesiącach takiego szkolenia to by wszyscy na SOR wylądowali.
 14. Udało mi się ukończyć szkolenie, choć łatwo nie było. Dużo osób idzie na tą Szesnastkę prosto od biurka, bo myślą, że będą tam tylko strzelać i ćwiczyć musztrę, a to jest na prawdę wymagające szkolenie i trzeba być bardzo sprawnym fizycznie i odpornym psychicznie. W każdym razie jestem już Terytorialsem i od czerwca zaczynam aktywną służbę. Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.