Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mattii

Użytkownik
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  slask
 • Hobby
  zegary

Recent Profile Visitors

159 profile views
 1. co dodać aby był dokładny opis ? - ja niestety niewiele więcej wiem... cwaniaczek...nie jest to pozytywne słowo...ale skoro tak uważasz...Twoja sprawa...aczkolwiek nie znamy się... Ze zdjęć trzy osoby już wywnioskowały czego nie ma i napisały mi to w wiadomości prywatnej... zatem jak widać nikt nic nie ukrywa... gdybym był znawcą to mógłbym zapewne wszystko opisać znakomicie - niestety nie znam się więc są zdjęcia na których widać wszystko co kupujący chce zobaczyć. pozdrawiam
 2. udało mi się wykonac fotke zza tarczy
 3. zatem tutaj jest podobny zegar ? tylko ten mój niekompletny - tj pozbawiony "systemu przekazywania czasu dla pozostałych zegarów? " https://archiwum.allegro.pl/oferta/carl-theodor-wagner-1860-r-i8635070022.html wagi i korbke mam do niego także.
 4. Wykonałem kilka lepszych zdjęć. Faktycznie nie ma czym i w co bić ... znaczy mechanizm niekompletny ?... raczej nie wygląda aby coś mu brakowało.. na jednym zdjeciu (pzedostatnie) przebija się przez płytę ośka z otworem - ewentualnie może do tego coś powinno być... ale co ...
 5. Otrzymałem zegar stojący z bardzo solidnie wyglądającym mechanizmem - z naciągiem na linki - dlugie wahadlo i wagi -- z sekundnikiem -- mogę prosić o identyfikację ? jaki rok produkcji ? może producent ? przybliżona wartość ?
 6. Mam taki oto problem - fachowiec aby móc naprawić poszukiwany
 7. natknąłem się na taki mechanizm - któś wie co to za producent ?
 8. Czy po czyszczeniu mechanizmu w gronalu - konieczne jest jakieś czyszczenie mechaniczne ? (np wełna stalowa) czy już sam zabieg w ronalu daje taki efakt jak zdjęcia na 1 stronie tematu ?
 9. dziękuje bardzo za odpowiedzi . co myślicie Panowie o skrzyni ?? wg mnie wygląda na oryginał - zachowana całkiem nieźle, nie ma też otworów po innym mechaniźmie.
 10. nauczyłem się używać wyszukiwarki przeglądałem m.in. ten temat przed założeniem mojego, ale w nim znalazłem jeszcze tylko jedną sygnaturę: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ff555292e4676c9.html sądząc po numerze jest wcześniejsza niż moja ?? ale dalej nie wiem jak regulatorfabrik ma się do Genossensch Germania czy były to osobne fabryki potem włączone do VFU ?? czy może jedna, ale w różnym typie zegarów były różne sygnatury wybijane ?? i w jakich latach ta "moja" sygnatura była używana ?? abym nie był "gołosłowny" obiecane zdjęcia: skrzynia może nie powala, ale jeśli to jest rzadki mechanizm i niewiele jest takich zegarów to warto aby wzbogacił kolekcję .
 11. ?zdjęcia na pewno wykonam i jak tylko będę je miał to oczywiście zamieszczę wolą podziękowania za pomoc . mam jeszcze pytanie czy Genossensch Germania to to samo co regulatorfabrik germania ?? Genossensch Germania znalazłem taką sygnaturę: która sygnatura jest wcześniejsza ??
 12. wymieniłem się ze znajomym na mechanizm świt Cieszyn więc już nie mam tego mechanizmu niestety
 13. hmmm, ja go chciałem sprzedać ponieważ w mojej okolicy jest kilka des, które kupują antyki, ale jak to jakaś rzadkość to zaczynam mieć wątpliwości :/ może warto zostawić go w swojej kolekcji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.