Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bronek

Użytkownik
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  7245931

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szacun za kolekcję. Bissety? Takie ze zwykłą naklejką to naprawdę szału nie robią.
 2. Szacun! W owym czasie rządziły już casio i inne plastiki.
 3. Bronek

  Wybór pióra.

  A to ktoś zna? http://wiland.eu/index.html
 4. To podaj rok i jak możesz fotkę poprosimy.
 5. Bronek

  Małe zegarki

  W moim przypadku to nie kwestia popularność a konieczność. Większe zegarki kręcą się na nadgarstku i wyglądają raczej śmiesznie na chudej łapce.
 6. To nie jest wątek ani polityczny, ani ekonomiczny.
 7. To całkiem grzecznie, że tylko zmienić. Mnie za każdym wejściem do kopalni sprawdzali. Wracając zaś do zegarków to jeżeli mówimy o kwocie 1000 pln to przy ok. 100 zegarkach rocznie (ostrożnie licząc) i biorąc pod uwagę, że w każdym sklepie sprzedawca jest w stanie zejść z ceny ok 15% to jest to na prawdę tylko dobrą wolą wierchu, żeby coś lepszego sprawić i nawet zamówić tarcze z logo danej KWK przy rozsądniej cenie.
 8. Oj, nawet to by mnie nie zdziwiło. W latach siedemdziesiątych w klubach żeglarskich zaczęły się pojawiać takie jachty morskie jak opal - budowane w przeważającej większości z mahoniu - kupowanego oczywiście za cenne dewizy. Kto zgadnie dlaczego górnikom szło bardzo dobrze pozyskiwanie tego cennego materiału?
 9. Widziałem wiele Bisetów górniczych. Jedne z grawerunkiem inne tylko naklejką. Dziwi mnie, że kwarcowy dostałeś - a miał dopuszczenie na kopalnię
 10. Parę lat temu miałem przyjemność pracować w branży górniczej. W towarzystwie przeważali górniczy emeryci (ok 50 lat) i właściwie każdy z nich miał zegarek otrzymany na 25 lecie pracy czy coś w tym guście. Jednak nawet na jednej "grubie" zegarki różniły się marką czy jakością w zależności od zajmowanego stanowiska i czasu jego otrzymania. Bywały Bissety, Edoxy, ci z bardziej górniczych rodzin wspominali, że ojcowie Doxy dostawali. Razy miały okolicznościowy grawerunek a raz tylko naklejkę. Czy są na forum górnicy, albo ich rodziny. Czy komuś wpadł jakiś egzemplarz. Jeżeli macie zdjęcia to wrzucajcie.
 11. Zobaczył byś siostrzeńca to być zwątpił. To typ co płot między sztachetami szczupakiem pokonuje. Na razie jego rączce brakuje w obwodzie tyle co długość 3 dziurek 5 (mówimy o zwykłej).
 12. Półtora roku temu przyszywana babia siostrzeńca poprosiła mnie o pomoc w zakupie zegarka jako pamiątki sakramentu. Przeszukanie internetu zajęło dwa dni. Większość sprzedawców internetowych o ile miało specjalna ofertę zegarków na komunię to były to głownie Casio i tym podobne w granicach 200 PLN. Babcia mojego siostrzeńca uznałaby taki za obrazę dzieciaka. I tu się problem zaczął. Weź znajdź zegarek który: a) nie jest zbyt drogi, żeby nie było straty jeżeli zgubi mechaniczny żeby się potrafił odczytywać godzinę z tarczy c) nie za dużej średnicy żeby z ręki nie spadała. W końcu dostał Seiko 5 sports który będzie miał na przyszłość, bo na razie to nadgarstek ma wąski. Jednak naprawdę jest ciężko kupić mechaniczny zegarek ok 700-800 pln żeby jeszcze nie za duży był.
 13. Bronek

  Wybór pióra.

  Do aurory się zraziłem. Mam od dawna taki coś w stylu Magellana (jeżeli chodzi o wymiary) dokupiony zbiorniczek na atrament - nie tłokowy tylko taki z pęcherzem, się po roku zwulkanizował. Nie wszystkie akcesoria są kompatybilne, i do tego drogie. Ostatnio w rękach jest Faber-Castell. Trochę twarda stalówka ale fajnie cienko pisze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.