Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piterek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 1. Dziękuję za pomoc. Wiem czego się trzymać. Na razie będzie chodził w dotychczasowej skrzyni, a ja będę szukał czegoś odpowiedniego. Dzięki.
 2. Sprawdziłem na bocznych ściankach nie ma śladu po mocowaniu drewnianych sanek. W związku z tym nasuwają się pytania: -czy gdyby było inne wahadło (jakie) to mógłby być komplet ze skrzynią? -jeżeli werk i wahadło to komplet to w jakiej powinien być skrzyni? tarcza ma średnicę 14,5 cm długość wahadła (całkowita) to około 44 cm szerokość skrzyni to około 30 cm Chciałbym, żeby mechanizm, wahadło i skrzynia stanowiły taki komplet jak widział to producent, ale do tego potrzebuję Waszej pomocy.
 3. ]nabyłem takiego Wernera nr werku to 64637 Nie ma śladów po mocowaniu innego wieszaka Nie widziałem takiego wahadła w takiej skrzyni. Co myślicie o tym zegarze jako o całości? Może to być komplet? Co może oznaczać pieczątka na plecach? Proszę kolegów o opinie. Mam kłopot z zamieszczanie zdjęć, dlatego tylko tyle. Jakość niestety z telefonu.
 4. Wszedłem w posiadanie zegara, o który tutaj pytałem. Chciałbym jeszcze dopytac - co oznaczają numery (17 i 21) wybite na przedniej płycie i czy wedłyg Was kształt skrzyni pasuje do werku, czy może byc oryginalna? czy ewentualnie nawiązuje kształtem do oryginału? zdjęcia niestety z telefonu. dzięki za odpowiedź
 5. dzięki tarant, nie mogłem nigdzie znaleźć tego w formie dokumentu. Tu wszystko klarownie "czarne na białym". Jeszcze raz dzięki za informacje.
 6. spróbuję raz jeszcze czy Waszym zdaniem sama sygnatura, bez wybitego numeru jest wystarczająca, aby uznać ten werk za wyprodukowany w okresie 1887 - 98?
 7. pytanie lakoniczne i taka odpowiedź dopytam: czy to oznacza produkcję z końca tego okresu? Czy w ogóle ma jakieś znaczenie w ustaleniu oryginalności (chyba tej marki nikt nie podrabia?) Mocowanie mostka już w dwóch punktach...
 8. Mam pytanie do kolegów w temacie werku Carl Werner sygnatura "ta pierwsza" z lat 1887 - 98, a werk nie ma numeru. Spotkaliście się z taką praktyką u tego wytwórcy? dzięki za odpowiedź.
 9. Na tarczy jest też nieprawdziwa informacja, że wyprodukowano go w 1 Państwowej Fabryce Zegarków (w Moskwie) co sugerowałoby o ile pamiętam lata 30-te ubiegłego wieku.
 10. Potwierdzam że piękny, właśnie dzisiaj ten egzemplarz do mnie dotarł. Zestawienie kolorów sprawia, że oprócz piękna cechuje go jeszcze subtelność. Potwierdzam również brak jakichkolwiek rys, trafianie sekundnika idealnie w indeksy, oraz inne zalety wcześniej przez kolegów licznie wymieniane.
 11. Super zegarek i super sprzedający. Życzmy sobie takich kontaktów.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.