Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Robi One Kenobi

Użytkownik
 • Content Count

  389
 • Joined

Community Reputation

2 Początkujący

About Robi One Kenobi

 • Birthday 04/15/1964

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódzkie

Recent Profile Visitors

1,116 profile views
 1. Witam.

  Mam do zaoferowania 2 czasomierze plus jakaś mała dopłata z mojej strony.

  1. Citizen full lame majtek

  2. Glycine airman 18 purist.

  Full sety.

  Pozdrawiam

  Adam

 2. Niektóre z zegarków, które mam lub miałem
 3. Interesy z kolegą to czysta przyjemność. Polecam i pozdrawiam serdecznie :)

 4. "Od forum oczekuję, że znajdę coś, co zaspokoi mnie..." Cześć Maciek! Fajne przywitanie Zdradzę Ci pewien sekret. Cała zabawa polega na tym, że zaspokojenie albo nigdy nie nadejdzie, albo będzie chwilowe i ulotne Pozdrawiam!
 5. Poza oceną samej marki warto zwrócić uwagę na ślady po kluczu na deklu. Zegarek był otwierany i nie ulega to wątpliwości. Warto zapytać po co?
 6. Moim zdaniem świadczy to wyłącznie o dojrzałości. Kilka lat temu przeszedłem podobną drogę. Nic poza modą i trendem nie uzasadnia obudowywania tego samego małego werku coraz większą ilością żelastwa. Pozdrawiam!
 7. Pełna zgoda. Ja jednak już dawno przestałem przeceniać twardość materiału, z jakiego wykonany jest zegarek. Jeżeli komuś na tym tak bardzo zależy, to ma do wyboru dobre utwardzenie w Damasko, ceramikę Rado, albo Tungsten (choćby w Lum-Tec-u). Kiedyś bawiłem się w takie zegarki, ale materiały, z których były wykonane jakoś nie sprawiały mi frajdy (początkowy zachwyt pomijam ). W 2010 roku opisałem tu nawet mój pierwszy tungstenowy zegarek zachwalając jego twardość ( link ). Nie wiem czemu, ale takie zegarki na dłuższą metę nie sprawiają mi radości, a o to przecież w tej zabawie chodzi . Dbałość o zegarki mam w podświadomości, ale jeżeli się trochę porysują, to trudno. Pilnowanie tego i liczenie rys potrafi zepsuć każdą przyjemność. Im zegarek droższy i piękniejszy, tym bardziej męczy noszenie go i pilnowanie, żeby się nie zniszczył. Myślę, że największą szkodę robi tu myślenie o tym ile stracę sprzedając go . Bardzo trudno pozbyć się takiego podejścia. Mnie udało się to tylko częściowo i dlatego czasem większą przyjemność sprawia mi założenie niedrogiego Oceanusa, niż wielokrotnie droższego zegarka. Ten model ma dla mnie jeszcze jedną zaletę. Jest to pierwszy prosty model z tej linii, który pozwala na założenie paska (a ja wyjątkowo nie lubię bransolet, nawet tak komfortowych jak w Oceanusach).
 8. Tu niestety nie pomogę.. Mam zaprzyjaźnionego sprzedawcę, który jednak się nie reklamuje i poza nielicznymi wyjątkami nie wysyła za granicę. W moim przypadku jest to jednak prawie 20 lat internetowej znajomości i mam u niego pewne "fory". Wybacz zatem, że nie podam swojego źródła. Pozostają zatem znani sprzedawcy (np Seiya) lub japoński serwis Rakuten, z którym nie mam złych doświadczeń
 9. Zapewniam, że jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Utwardzenie tytanu w Oceanusach jest moim zdaniem również bardzo dobre, choć faktycznie Duratect Citizena jest lepszy. Określenie go jako "słabiutkie" jest krzywdzące. Tytan w Oceanusach jest lepszy niż Diashield w Seiko i o niebo lepszy niż tytan w szwajcarskich czy niemieckich zegarkach. To jednak dyskusja akademicka, w której nic nie możemy sobie udowodnić. To moja subiektywna opinia na podstawie wieloletnich obserwacji i będę się jej trzymał. Określenie "budżetowy" ma tu oczywiście uzasadnienie, bo jest to model stosunkowo tani. Mój wybór nie był natomiast podyktowany ceną, lecz brakiem popularnej "zadymy" na tarczy w postaci niezliczonych komplikacji, które nie są mi do niczego potrzebne i po prostu ich nie trawię. Z oczywistych powodów takie zegary są również znacznie droższe. Rozumiem, że niektórych takie bajery "rajcują" i szanuję to. Ten model jest czytelny i skromny, czyli taki, jak lubię. Przed wydaniem opinii o jego budżetowym wyglądzie proponuję jednak zobaczyć zegar na żywo. Jest spora szansa, że taka opinia ulegnie zmianie. Zegarek jest naprawdę świetnie wykonany, a utwardzona stal jest tu lepsza od tytanu (np nie rysuje się bolcem od teleskopu). Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na obecność modułu BT w tej konstrukcji. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują do innych stref czasowych (czyli np dla mnie), albo dla tych, którzy mają problem z zasięgiem potrzebnym do synchronizacji radiowej. Rozwiązanie takie działa w tym zegarku błyskawicznie i nie wymaga przedzierania się przez kombinację przycisków w czasomierzu. To jak na razie moje pierwsze wrażenia z użytkowania tego modelu.
 10. Wielu miłośników zegarków nie lubi tytanu twierdząc, że czuję się go "zabawkowo" i niepoważnie. Ja nie mam aż takich odczuć, tym bardziej, że tytan w Oceanusach jest naprawdę dobrej jakości (co w przypadku tytanowych zegarków wcale nie jest takie częste). Odpowiedź na pytanie jest również trywialna: po prostu wolę stal.
 11. Nieco ponad 10 lat temu prawdopodobnie jako pierwszy na forum odważyłem się kupić Oceanusa, który jak na Casio wydawał się absurdalnie drogi ( link ). Oceanusy wkrótce zyskały należny im szacunek i uznanie forumowiczów, którzy nie cierpią na kwarcowstręt. Do dziś stanowią one przykład perfekcyjnego wykonania i zaawansowanych technologii implementowanych w zegarkach. Szkoda, że ponad 10 lat zajęło firmie wypuszczenie modelu, który nie jest wykonany z tytanu, lecz z utwardzonej stali. Niedawno taki model wreszcie się pojawił, i do tego emanuje moją ulubioną prostotą. Jak na razie nie ma zbyt wielu filmowych recenzji tego modelu, ale tutaj jest materiał, na którym widać go dość dobrze.
 12. Nie zmartwiłeś mnie Po naszych forumowiczach można się spodziewać wszelakiego rodzaju nabytków, więc unikam zwykle kategorycznych stwierdzeń, tym bardziej, że wielu wątków nie czytam. Gratulacje! To dokładnie pancerny Oceanus
 13. Też GS, choć trochę większe i czarne jak smoła
 14. Facet z klasą. Interesy z nim to czysta przyjemność i gwarantowana satysfakcja. Dziękuję za transakcję i wszystkim szczerze polecam!

 15. kontakt z Robertem jest profrsjonalny w 100%. Jestem pewien że jeszcze nie raz doświadczę kontaktu z takimi własnie ludzmi na tym forum.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.