Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

lamwoj

Użytkownik
 • Content Count

  1136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

162 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About lamwoj

 • Birthday 09/28/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Waltham ord dept 1942 rok. Luma już poczarniała , ale ogólnie bardzo ok.
 2. Wreszcie ostra koperta i ogólnie zadawalający stan🙂
 3. lamwoj

  Ulubione mechanizmy

  Bifora unima na wysokim mostku . prosta dokładna i piękna.
 4. No i to jest właśnie odpowiedź na którą czekałem☺️. Myślę , że mnie i całej zainteresowanej "gawiedzi" właśnie o taką chodziło. Pzdr
 5. Coś się tak "zaindorzył" 🙂 Nie czytasz między wierszami - chodzi mi tylko o to że zalecana jest bardzo duża ostrożność. Wojna się dawno skończyła - ta WW II , a zegarków wojskowych wciąż przybywa. Pierwsze dwa zdj jak najbardziej ok. Ale tego walthama bym omijał szerokim łukiem - w miarę dobry rysik diamentowy ok 300 zł. Pewna ręka i można by było rzeźbić. Nie wspomnę już o różnego rodzaju składakach . Można już nabyć całe gotowe sety - koperty wskazówki itp. Hindus i Chińczyk potrafi😄. Bez udokumentowanej historii , czy bazy numerów są to tylko luźne dywagacje na temat autentyczności . Pzdr
 6. Jeszcze ciepły - zdjęcie małpką po wyjęciu z paczki.
 7. Nie wiem ze wsi jestem nie znam się. Ale zegarki na których widzę numery rzeźbione ręczną grawerką omijam z daleka . Nabijane ok. Drapane i grawerowane beee. Na tym no name wyżej dekiel jest ewidentnie zeszlifowany i dorobione nowe numery. Jak słusznie wyżej , numery powinny być przekreślone lub przebite na nowo. Zdarzają się oryginalne zeszlifowane zegarki , jeśli ktoś przy odejściu ze służby nie zdawał zegarka do magazynu i próbował zacierać numery. Był u mnie lata temu taki longines ale i tak pod światło było widać resztki oryginalnego nabicia. No ale co ja tam wiem 🙂.
 8. Według mnie polski składak jubilerski. Kula wróży że to 43 rok . Ciekawostką jest natomiast polska punca złota - przedwojenna. Głowa rycerza z trójką . Ot taka pasówka na bogato🙂 , ale jak pisze Filip zegarek wart zadbania i zachowania dla potomnych.
 9. Po mojemu to ślepy Dżepetto dorabiał numerki . Coraz więcej pokemonów na świecie🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.