Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lechup

Użytkownik
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About Lechup

 • Birthday 06/25/1969

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Mikołów

Recent Profile Visitors

142 profile views
 1. Znowu świetny zegarek Vratislavi. Ostatnio zaglądałem na forum w czasach projektowania Formmeistera i widzę że od tego czasu Vratislavia bardzo rozwinęła swoje projekty. Generalnie wszystkie projekty na tej kopercie bardzo ładnie wyszły.
 2. Piękny zegarek. Szkoda że się spóźniłem na zakup Kolor tarczy i faktura ładniejsze niż w Royal Europe (oczywiście to kwestia gustu). No i sam kształt koperty i szkła świetnie dobrane.
 3. Mam oba zegarki (SARB w wersji z jasnym cyferblatem) i gdybym miał wybrać jeden z nich to zdecydowanie SARB. Sarb jest świetny na codzień ale przy bardziej eleganckiej okazji wstydu też nie przyniesie W szczególności na plus: - ładna koperta, co doceniłem dopiero po pewnym czasie - czytelna i ładna tarcza, w słońcu indeksy wyglądają bardzo dobrze - szafir - 50 godzin PR Generalnie w tym zegarku nie mam się do czego przyczepić. Co do OS, to bardziej klasyczny desing dobrze wygląda - ale tutaj jest już kilka szczegółów które mi się nie podobają. W szczególności na minus: - Okienko daty jest białe (tak jak przy wersji z białą tarczą). Lepiej wyglądałoby czarne. - Wskazówki mają ciekawe wykończenie, połowa jest polerowana a połowa matowa. To się dobrze sprawdza bo prawie przy każdym oświetleniu i pod każdym kątem są dobrze widoczne, jak nie jedna połówka to druga. Szkoda jednak że indeksy nie są tak samo wykończone bo dzięki temu całość wyglądałaby bardziej spójnie. - zegarek w stosunku do swojej średnicy jest trochę za gruby, to już oczywiście kwestia gustu, ale bardziej podobają mi się np. proporcje Bambino. Głosuję na Sarba
 4. Godzina dziennie może nie wystarczyć - na moim OSie zapas na 20 godzin pracy jest po 4-5 godzinach noszenia. Zależy jak kto intensywnie macha rękami
 5. To nie kwestia filozofii tylko zwykłej wygody. Najchętniej kupiłbym po prostu zegarek z naciągiem ręcznym ale te które mi się podobają sa tylko w automacie. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.
 6. Przy codziennym noszeniu nie ma problemu, ale często zegarek jest w użyciu raz na kilka dni (bo używam innego, albo jest weekend etc.) i najwygodniej byłoby go po prostu nakręcić koronką. Wiem że szkodliwość dokręcania koronką zależy od rozwiązania w konkretnym mechanizmie ale jak to jest w tych Orientach rozwiązane nie potrafię znaleźć. Co do uszczelki w koronce to chyba nie jest tak źle - przy zegarkach z naciągiem ręcznym jest używana codziennie i tak szybko nie pada.
 7. Czy ręczne nakręcanie szkodzi automatom Orienta ? Konkretnie chodzi mi o mechanizm z Orient Stara: 40N52 oraz stosowany w Starach i np. w Orient Polaris (mechanizm z komplikacją GMT) 40P51 Oba te mechanizmy mają możliwość ręcznego dokręcania. Kiedyś zegarmistrz mówił mi że w Orientach jest stosowane rozwiązanie które przy nakręcaniu koronką szybko niszczy zęby w module automatu, ale nie wiem jaki kaliber miał na myśli. Jeśli ktoś wie jak to jest rozwiązane w wymienionych mechanizmach i czy można bezpiecznie nakręcać koronką to będę wdzięczny jeśli podzieli się ta wiedzą
 8. Lechup

  Orient

  Orient Star to bardziej luksusowy brand Orienta. Coś jak Lexus dla Toyoty. Jeszcze bardziej luksusowym brandem jest Royal Orient.
 9. Lechup

  Orient

  Na mechanizmach Orienta które mają wskaźnik siły naciągu widzę że potrzeba około 4 godzin noszenia żeby zebrać energię na dobę działania. Oczywiście to inny mechanizm, a do tego dużo zależy od trybu życia (czy się dużo macha rękami ) Orientacyjnie powinno się jednak zgadzać - minimum 4 godziny noszenia dziennie.
 10. Lechup

  Orient

  Niestety, te zegarki mają rezerwę chodu rzędu 40 godzin. To dotyczy zresztą większości automatów również innych firm. Orient Star też mi się podobają i są na swoją cenę bardzo dobrze wykonane, ale nie wiem czy są jakieś modele w wersji kwarcowej.
 11. Lechup

  Orient

  Odpowiednika Seiko Kinect nie ma. Ja przynajmniej nigdy z takim się nie spotkałem. Widziałem Orienty z technologią solar (analogiczna do eco drive Citizena, czyli doładowanie światłem). Jeśli jednak zależy Ci żeby co chwilę nie ustawiać czasu to może zwykły kwarc ? Kinetic to też w zasadzie mechanizm kwarcowy tylko z doładowaniem baterii.
 12. Lechup

  Orient

  To model CEX0P002D - chyba jakieś zero na O zmienione w nazwie dlatego nie wyszukuje. tu np. na YouTube pokazany razem z innymi kolorami tarczy https://www.youtube.com/watch?v=Kg1sJ5zxkDU Zegarek już nieprodukowany, widziałem go już chyba z 10 lat tamu. W swoim czasie wersja z jasną tarczą bardzo mi się podobała.
 13. Lechup

  Orient

  Ja bym brał tańszą, o ile nie zależy Ci na konkretnym wyglądzie wahnika. różnica jest taka: Mam tego OSa z czarną tarczą i całkiem fajny zegarek (chociaż do kilku rzeczy mógłbym się przyczepić).
 14. Lechup

  Orient

  Cześć, WZ0251EL to wersja na rynek japoński z mechanizmem 40N51, EL05004W to wersja międzynarodowa z mechanizmem 40N52. O ile wiem to oba mechanizmy różnią się jedynie wyglądem wahnika.
 15. To prawda że typowy Bauhaus ma malowane podziałki. Z drugiej strony miałem kiedyś zegarek z indeksami tylko co 5 minut i było to mocno niewygodne. Po domalowaniu kresek mogłoby wyjść coś trochę w tym stylu: Chociaż tutaj też tylko 4 indeksy są nakładane a reszta malowana. Jeśli z tarczą już była podjęta decyzja to nie będę odgrzewał kotletów Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.