Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

tommy1

Użytkownik
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

528 profile views
 1. Cześć, Kto w okolicach Warszawy wkleiłby takie szklo? Szklo mam oryginalne od producenta.
 2. A, ok. Popróbuje zatem 🤣
 3. Owszem, ale tu jest potrzebna: 1. Wiedza 2. Praktyka Sam nie ogarnę, trochę za małe mam kompetencje.
 4. Dzien dobry. Od kilku lat zalega w szufladzie przez włos. Potrafi ktoś z Państwa go np wyprostować, wymienić może, a może ktoś ma taki mechanizm za jakieś nieduże pieniądze. To chińczyk, chyba jakiś ST, ale ładny i trochę szkoda mi go szrotowac. Ma ktoś pomysł?
 5. O ile pamiętam to chyba tak, dla potwierdzenia załączam zdjęcie, może ktoś z Państwa potwierdzi. Dodam tez wskazówkę, może da się ją w najgorszym wypadku reanimowac?
 6. Witajcie, Złamała się wskazówka godzinową u Parnisa Portugalczyka. Dziwna sprawa, bo zachaczyla o małą sekundę i mechanizm ją złamał. Ukręcił Pytanie Ma ktoś coś co podpasuje, potraficie podpowiedzieć czego i gdzie szukać albo potrafi ktoś to naprawić? Wskazówki są obecnie zdemontowane.
 7. Witajcie. Jak w tytule wypada wałek, Piza tym odkręcą się koronką, trzeba wkleić, datę wałek tez zmienia jak chce. Potrzebuję polećcie doktora do naprawy. Jakoż że wartość nie przeogromna tegoż urządzenia, jeżeli ktoś chciałby w nim pogrzebać chętnie również wysłałbym. W takim stanie to niestety zlomek..... Dzięki za pomoc.
 8. No właśnie. Kołki juz nie trzymały. Można wymienić na grubsze o ile stronica jest cała, ale do wymiany będzie od razu cześć strun i robią się koszty.
 9. Hehe, no ślizgają. Dobry, o ile instrument bedzie w przyzwoitym stanie. W przypadku używanych instrumentów jest gorzej niż z samochodami. Popatrzybym tez na stare, niemieckie pianina, Malsmo to taki skandynawski instrument bardzo ok. Podeślij jak coś znajdziesz, powiem Ci co myślę.
 10. Z fortepianami to nie do końca tak jest. Instrumenty historyczne, jeżeli są zachowane w oryginale są pokryte politurą. Politura wcale tak bardzo nie ustępuje poliestrowi. Jest on bardzo podatny na zadrapania (filiżanka potrafi rysy pozostawić, pamiętajcie, ze fortepian zazwyczaj jest czarny i tego czego zupełnie nie widać na białym, na czarnym jest świetnie widoczne), o wiele trudniej się go naprawia. Wracając do instrumentu. Historyczny fortepian nie nadaje się do codziennego użytkowania. Inny strój, dźwięk, to jak ze starym samochodem. W niedziele do kościoła, ale nie koniecznie w trasę. Od lat 50. fortepiany praktycznie wszystkie pokrywane są poliestrem. Tzw. współczesne instrumenty, czyli te użytkowe mają inny mechanizm. Owszem, zdarzają się instrumenty o współczesnej mechanice (tzw. podwójnym wymyku) i stroju a=440MHz pokryte politurą. Ale zazwyczaj są mocno stare i zużyte. Remont nie gwarantuje dobrego dzwięku. Trochę ruletka. Wszystko zależy od materiałów, technologii etc. Dlatego jestem zwolennikiem poliestrowych instrumentów. Przez wiele lat miałem stary instrument w politurze, różnica jest ogromna. Ładny był, ale grał, delikatnie mówiąc, średnio
 11. A dziękuję. Również się przywitam, chociaż parę razy juz korzystałem z Waszej wiedzy.
 12. No, zegarmistrz że mnie żaden, ale uruchomiłem roczniaka z zerwanym włosem, brakującymi zawieszkami, bez klosza, 9cio strunowca, beckera z wahadłem, ostatnio (ale to tylko spa) kieszonkę Mosera. Nic specjalnego, do noszenia jest mi potrzebna. Więc coś tam czasem dłubne, ale to czysto amatorsko i dlatego, że lubię ładne rzeczy. A, nawet dameczke omegi kiedyś odratowałem (tez głównie spa, mycie tarczy, polerka etc)
 13. Z jednej strony masz rację, z drugiej przy odrobinie czasu można dużo ciekawych rzeczy odrestaurować. Ostatnio nauczyłem się naprawiać powłoki poliestrowe, przywracać blask mosiądzów, polerować lakiery do połysku etc. A tu efekt:
 14. Panowie, trochę mi to zajmie, ale do zrobienia. Wiecie kto mógłby ostatecznie zatoczyć czopy jak już resztę ogarnę? Hehe, pochwale się efektem, ale to jest światełko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.