Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kazek01

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak dla mnie nie wygląda to an jakąś amatorską robotę, bardziej na jakąś "cywilną" odmianę bez materiału radioaktywnego. Zastanawiałem się jakie było zastosowanie takiej wersji.
 2. Panie i Panowie, czy widzieliście kiedyś ACzH ze złotą tarczą? Widziałem takie coś na Ebayu niedawno, wklejam zdjęcia. Wie ktoś jakie było przeznaczenie tego? Czy to było do jakichś innych samolotów czy do innego wojskowego sprzętu (okręty?) A może to jest po prostu wersja biurkowa? Nie wygląda to na żadną malowankę, bo napisy są dobrze odwzorowane i z tego co widzę po zdjęciach, to są wyfrezowane w metalowej tarczy. Dajcie znać, czy macie jakąś wiedze na temat tego zegara.
 3. A wiesz jakie bylo zastosowanie takiego zegara? O jakim katalogu piszesz?
 4. Panie i Panowie, czy widzieliście kiedyś ACzH ze złotą tarczą? Widziałem takie coś na Ebayu niedawno, wklejam zdjęcia. Wie ktoś jakie było przeznaczenie tego? Czy to było do jakichś innych samolotów czy do innego wojskowego sprzętu (okręty?) A może to jest po prostu wersja biurkowa? Nie wygląda to na żadną malowankę, bo napisy są dobrze odwzorowane i z tego co widzę po zdjęciach, to są wyfrezowane w metalowej tarczy. Dajcie znać, czy macie jakąś wiedze na temat tego zegara.
 5. Tak, czopy zjechane. Jak nie zdobędę oryginalnego balansu to bym poszukał kogoś kto może takie czopy odnowić. A czy miałby Pan jeden taki na sprzedaż? Byłbym wdzięczny za informację na priv.
 6. Super, a kto taką oś może wytoczyć? Ile to kosztuje?
 7. Witam, czy ktokolwiek posiada osie balansowe do tych zegarów albo chociaż wie gdzie można je dostać? Trafił mi się jeden z uszkodzoną osią a chciałbym go uratować. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki skąd można nabyć takie osie.
 8. Mechanizm jest francuski Człowiek co to sprzedał za 50 zł się nieźle pomylił. Nie napisałem że to jedyny taki w ogóle, ale że jedyny jaki widziałem. Teraz już wiem że są co najmniej 3 inne :-).
 9. Z ciekawości, kiedy go widzialeś na starociach i ile za niego chcieli? Wydaje mi się, że był to prezent dla VIPów, politykow biznesmenów itp, proukcja małej serii takiego zegarka musiała sporo kosztować węc pewnie plebs tego nie dostawał. Jeśli ktokolwiek wie więcej to będę wdzięczny za info.
 10. OK, to jestem w stanie się domyślić, ale coś na temat wieku czy adresatów do których był kierowany? Wydaje mi się, że w tamtych czasach byłby to dość duży wysiłek, żeby takie coś zaprojektować i zrobić małej serii i w PRL wszystkie elementy z zachodu kosztowały krocie, więc raczej nie był to gadżet na targi, raczej na spotkania z prezesami czy notablami. Czy ktokolwiek widział inny taki zegarek kiedykolwiek? Ktoś zna jego historię?
 11. Czy widział ktoś gdzieś taki zegarek? Jest to zegarek do postawienia na biurku, sygnowany jest logiem Unitra, ma mechanizm na 17 kamieniach CRC 860: https://17jewels.info/movements/c/crc/crc-860/ Czy wie ktoś coś na ten temat? Co to mogło być? Będę wdzięczny za każdą informację. Domysły też chętnie poczytam. Przy okazji, czy ktoś ma taki mechanizm na sprzedaż, albo chociaż wałek i zapadkę do naciągu?
 12. Mam prośbę o identyfikację tego zegarka - jest to Glashutte damski s oznaczeniem H G jak na zdjęciu, mechanizm Primator Glashutte - czy to jest przed- czy powojenny? Czy przedwojenne Glashutte są dużo więcej warte niż powojenne? Jaki to jest kaliber bo nie mogę znaleźć.
 13. Czy ma ktoś bezel do takiej Sławy? Chętnie kupię w rozsądnej cenie. Tak wygląda ta sława z bezelem: https://coberu.ru/auctions/567819/ Niestety nie wiem jak się wstawia zdjęcia, ale moja jest taka jak ta z linka, tylko ze srebrną tarczą. Będę wdzięczny za pomoc
 14. Dzięki, dość mało jest tam wyjasnione co oznaczają czerwone napisy pod napisem Worldmaster.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.