Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

1947

Użytkownik
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Początkujący

About 1947

 • Birthday 04/08/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mundurowi nie mają pozwolenia z automatu. Najłatwiej im o kolekcjonerkę, bo mają już badania (do broni służbowej), ale muszą należeć do stowarzyszenia kolekcjonerskiego. Tak samo ze sportowym - muszą wyrabiać starty w zawodach PZSS. Jeśli chodzi o pozwolenie na broń do ochrony osobistej to praktycznie nie ma szans go dostać. Pełna uznaniowość i wg. ubojki musi zajść "stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia", co nie sposób udowodnić. Wg statystyk w 2019 (nie widziałem jeszcze za 2020) pozwolenie takie dostały... 144 osoby, a do celów ochrony osób lub mienia dostalo okrągłe ZERO [emoji6] Dodatkowo "W celu łowieckim pozwolenie otrzymało 3901 osób, sportowym – 4822, rekonstrukcji historycznych – 4, w celu kolekcjonerskim 6181, pamiątkowym – 14, szkoleniowym 151, innym – 5". Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG https://www.milmag.pl/bron-w-polsce-w-2019/ Sam zrobiłem pozwolenie na początku 2020 zachęcony przez kolegę z pracy. Ze mną zrobił jeszcze jeden. Im więcej legalnej broni w rękach odpowiedzialnych, przebadanych i przeszkolonych cywilów tym lepiej. Czy w krajach skandynawskich słyszymy o masakrach wyrządzonych LEGALNĄ bronią palna? Nie. Statystyka mówi sama za siebie, emocje tylko niepotrzebnie niszczą obiektywizm.
 2. G8 Power, bo nakładka MIUI to raczej nie to. Motka ma prawie czystego (no, oczywiście z usługami Google) andka i nie jest tak ogromna jak POCO. Jaki jest trzeci? Link pokazuje tylko dwa powyższe.
 3. Ja mogę coś doradzić. Miałem 11 Pro, mam 12 Pro Max. Jeśli chodzi o aparat i video to nie dostrzegam różnic poza nieco lepszymi zdjęciami w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnica jest niewielka i to żaden "dil brejker". Dużą wadą aparatu w 12 Pro Max (w mniejszych dwunastkach jest lepiej, bo mają inne matryce) jest duża minimalna odległość ostrzenia. Ostre krawędzie w 12 są ładne, ale bardzo niewygodne do trzymania.
 4. Jeśli chcecie porównywać wielkość telefonów polecam narzędzie: https://www.phonearena.com/phones/size Można sobie skalibrować je tak, że na ekranie będzie widać telefon w rzeczywistych wymiarach.
 5. W 12 Pro Max nie widzę niczego takiego
 6. Na ali są świetne podróbki. Sam się naciąłem na taką ładowarkę indukcyjną (nawet wiatraczek w środek wstawili).
 7. Bo w Europie jeśli chodzi o 5G i fale milimetrowe jesteśmy w tyle z USA i Azją. A Polska to już w ogóle jest "sto lat za Murzynami", bo aukcje pasma 3.6 GHz nawet się nie odbyły. Jeśli chcesz używać ajfona w kraju to anteny mmW nie będą Ci potrzebne jeszcze kilka lat
 8. Teraz moim głównym telefonem jest iPhone (od dwóch lat), ale do pewnych zastosowań potrzebowałem odpornego na zachlapania androida. No i kupiłem Poco X3. Telefon za niespełna 900 zł jest bardzo dobry (wrażenie po 3 dniach). Bateria radzi sobie świetnie, 120 Hz działa całkiem przyjemnie (nie tak płynnie jak na flagowych Samsungach), ale jest znacznie lepiej niż na 60 Hz. Jeśli komuś nie zależy na topowym aparacie i pełnej wodoszczelności to taki średniak spełni wszystkie oczekiwania z nawiązką (o ile zaakceptuje się rozmiar). Ma VoLTE, VoWiFi - to było dla mnie istotne. Pewnie po czasie wyjdą niedoróbki w SW, ale do tej pory nie zauważyłem takich. No i po tym zakupie zastanawiam się jak można tyle zapłacić za jabłko
 9. A ja lubię mieć wszystko powrzucane do folderów
 10. To dziwne, bo też używam harmonogramu. Używasz szybkiej czy zwykłej ładowarki?
 11. U mnie zoptymalizowane ładowanie działa praktycznie co noc. Jest jedno "ale" - trzeba używać ładowarki zgodnej ze standardem ładowania japka. No i wydaje mi się, że ustawienie harmonogramu budzika też ma na to wpływ (regularne wstawanie o tej samej porze). Algorytm uczy się naszego rytmu dnia i kilkadziesiąt minut przed planowaną pobudką doładowuje telefon do 100%. Wg mnie najbardziej baterii daje po tyłku bezprzewodowe ładowanie. Tak z doświadczenia. Nie tylko szybkie, każde. Przy okazji, wystawiłem na bazarku forumowym swojego iPhone 11 Pro 256 GB w świetnym stanie, z polskiego sklepu. Dla czytających ten wątek opuszczę cenę do 3500
 12. Pracuję, można powiedzieć, w branży - 5G w Polsce to obecnie lipa. Przetarg na częstotliwości anulowany, będzie prawdopodobnie w przyszłym roku. Wszystko u nas stoi na NSA 3X, czyli LTE + czasami gNB (5G). Przez najbliższe kilka lat nie ma sensu spinać się z 5G, gdzie najszersze pasmo to chyba 55 MHz, a z LTE i carrier aggregation można mieć większe.
 13. Kurczę, nie spełniam żadnego z wymagań A mówili że faceci mają w życiu łatwiej... Jeśli dla Was dwudziestopięciolatka to prawie pedofilia to dla niej to prawie nekrofilia?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.