Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jxxer

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy mógłby ktoś polecić dobrego zegarmistrza najlepiej z Podkarpacia do serwisu Omegi de ville z 80 roku? Chodzi mi o dobrego specjalistę a nie rzeźnika 😛
 2. Nie można w ten sposób porównywać cenny tych zegarków. W cenę Seiko trzeba wliczyć koszty zaprojektowania samego zegarka, oprzyrządowania do produkcji i opracowania całego procesu produkcji i technologi która pewnie tez została "pożyczona". Do tego koszt testów poprzedzających wprowadzenie do produkcji. Należy także zadać pytanie jak ten zegarek będzie wyglądał za jakiś ( dłuższy) czas. Czy Luma będzie dalej tak świecić jak w oryginale, czy tarcza nie zacznie się "degradować". Kupując oryginalne Seiko teoretycznie to wszystko zostało już przez nich sprawdzone i przetestowane więc płacisz też za tą długoterminowa jakość. Następna kwestia to koszty marketingu i jest to znaczna część ceny originalnego zegarka a ta podróbka niejako pasożytuje na tym bo nikt by jej nie chciał gdyby nie to że ludzie już znają i lubią originalne Seiko. No i zegarek to jest jednak biżuteria i np. Ja nie czułbym sie komfortowo nosząc podróbkę. P.S. Taki zegarek nie będzie raczej trzymał swojej ceny na rynku wtórnym
 3. Wiecie może gdzie można dostać oryginalne klamerki/zapięcia seiko do paska? Oryginalny pasek z mojego SPB157j1 to jest jakiś dramat i muszę go wymienić a nie chce tego zapięcia które jest przy nim tylko prosta klamerkę.
 4. Bransoleta już jest (miała płynąć miesiąc a wysłali ją samolotem i była w 4 dni w Polsce (na odprawie celnej leżała tydzień ...) Spasowanie naprawdę dobre, end linki nawet nie drgną. Jest dosyć lekka w porównaniu do np. ori bransolety do Mako 1 ale jest też wygodniejsza. Alo70 dzięki za pomoc w znalezieniu aukcji
 5. Czy moglibyście wrzucić jakieś zdjęcia tych waszych bransolet z Ali? I jakiś namiar o której dokładnie mówicie, bo przeglądam te aukcje i jedyną która znalazłem w okolicach podanej przez was ceny: AGELOCER Original Watchband 20mm 7-peice Link Jubilee
 6. Z ciekawości zapytałem w jednym salonie (sieciowym) ile by u nich kosztowała bransoleta do alpinista. Obsługa na starcie stwierdziła że to prawie nie możliwe do załatwienia ale sprawdza. Za kilka dni napisali do mnie że mogą ją załatwić za 1600zl i 6 tygodni oczekiwania .... A na na mastersintime.pl z ceną 700 zł i 3 dni realizacja.
 7. A pasek(co prawda razem z zapięciem) 572zł ......... To już jest odjazd, bo zapięcie jest moim zdaniem kiepskie(ostre krawędzie itd.) a pasek całkiem ładny ale nic szczególnego.
 8. Bardzo fajnie zrobiona wyszukiwarka pasków/bransolet na tej stronie ale ceny mają mocno zawyżone np. pasek do certiny mojej żony u nich kosztuje 230zl a jak zamawiałem w salonie gdzie kupiłem zegarek to zapłaciłem coś koło 160. No i cena 760zl za bransoletę do alpinista trochę boli (liczyłem że będzie bliżej 500)
 9. Hej, wiecie może czy da się dokupić orginalna bransoletę Seiko do nowego alpinista? Chciałbym ją założyć do SPB157J1 i chyba by pasowała. Pytanie czy Seiko handluje takimi rzeczami i jeżeli tak to orientacyjnie jaki może być koszt(podejrzewam że nie tanio)?
 10. Moja żona ma taką omegę. Jest to pamiątka rodzinna i chciałbym dowiedzieć się o niej czegoś więcej, jaki mechanizm w niej siedzi, +- rok produkcji. Wszelkie informacje mile widziane tego co wiem zegarek kupiony w 1980 w Pewex.
 11. Mój ma chyba ten starszy mechanizm
 12. Wydaje mi się że orient sporo szybciej się nakręca niż ten Seiko. Tamtym wystarczy parę razy pomachać a ten wydaje mi się że nawet po paru godzinach noszenia nie nakręca się na max. Jeszcze dodam że na zdjęciach nie widać tego wyrazie ale indeksy są mocno kremowe i moim zdaniem świetnie to wygląda z tą tarcza.
 13. Nowy z pudełka. Mam go już 2 tygodnie i faktycznie jest coraz lepiej. Na początku robił po +40s i byłem załamany bo mój ~12 letni nigdy nie serwisowany i nie oszczędzany Mako 1 robi +4s a tu wyższy mechanizm Seiko i taka lipa. Ale na szczęście już odchyłki zeszły poniżej +20s więc może się jeszcze opamięta.
 14. Nowy nabytek:) zegarek piękny, starannie wykonany. Pasek gruby i dosyć dobry ale jego zapięcie ( klamra) to dramat :). Dokładność mechanizmu też trochę rozczarowała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.