Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bipr

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. nie wiem jaka jest przewidywana trwałość tych mechanizmów ale skoro ich cena w "detalu" jest taka to i jakość pewnie adekwatna ;-) W sumie to czy 2 mechanizmy na kilkanaście lat to faktycznie za mało ?
 2. Ponieważ kolejny raz "padł" mi mechanizm Ronda 515 proszę o poradę na co można go wymienić "plug & play" ? Zegarek to żadne cudo - Adriatica 8056.515.1 - ale mimo, że ma kilkanaście lat i nosiłem go b. często to jest w dobrym stanie (koperta ze stali nierdzewnej, szkiełko szafirowe) i po prostu go lubię ;-)) Co nie zmienia faktu, że już mnie trochę wkurza, że mechanizm jest tak nie trwały ... Podsumowując chciałbym go jeszcze ponosić i nie wiem czy ponownie wkładać: https://www.mechaniz... 515&results=91 (zakładająć, że taki tam siedzi a nie jakiś HH2 albo HH6 ;-) czy jest szansa na coś trwalszego ? Z góry dziękuję za fachowe porady. ps przepraszam, że powtarzam post (nieco bardziej rozbudowany publikowałem już dziś w dziale "zegarki szwajcarskie") ale najwidoczniej był w złym miejscu ;-)
 3. Ponieważ kolejny raz "padł" mi mechanizm Ronda 515 proszę o poradę na co można go wymienić "plug & play" ? Zegarek to żadne cudo - Adriatica 8056.515.1 - ale mimo, że ma kilkanaście lat i nosiłem go b. często to jest w dobrym stanie (koperta ze stali nierdzewnej, szkiełko szafirowe) i po prostu go lubię ;-)) Co nie zmienia faktu, że już mnie trochę wkurza, że mechanizm jest tak nie trwały ... Pomijam fakt, że przy pierwszej awarii zegarmistrz u którego go kupowałem stwierdził, że trzeba go wyczyścić i będzie mnie to kosztować 200 złotych (a było to ponad 10 lat temu) ... Na szczęście jakoś mi nie przypadł do gustu pomysł czyszczenia taniego kwarcowego mechanizmu ;-) i u innego wymieniłem na nowy co kosztowało łącznie o ile pamiętam 50 złotych ... Podsumowując chciałbym go jeszcze ponosić i nie wiem czy ponownie wkładać: https://www.mechanizmyzegarkowe.pl/ronda/71-ronda-515.html?search_query=ronda+515&results=91 (zakładająć, że taki tam siedzi a nie jakiś HH2 albo HH6 ;-) czy jest szansa na coś trwalszego ? Z góry dziękuję za fachowe porady.
 4. bipr

  Orient

  Czy ktoś z Was wie coś więcej o tym zegarku: https://www.orient-watch.com/Collections/ORIENT/Contemporary/ORIENT%3A-Mechanical-Contemporary-Watch/p/ET0P003B (tu więcej zdjęć: http://donghoduyanh.com/orient/classic-automatic/dong-ho-orient-sun-moon-fet0p003b0-26-81-10417.html ) Czasem można go kupić za nieco ponad 600 złotych (choć standardowa cena bliższa 1200) i się nad nim zastanawiam, byłby to mój pierwszy automat, ale chciałbym już coś "na dłużej". Czy może warto poszukać czegoś lepszego. Pewnie bardziej by mi pasował wspomniany wcześniej w wątku "Subaru" ale to zupełnie inna grupa cenowa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.