Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gehaazi

Użytkownik
 • Content Count

  103
 • Joined

Everything posted by gehaazi

 1. https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/09/08/glock-watch/ szczerze mówiąc to aż dziwne że tak późno
 2. Przynajmniej nie różowa.
 3. Bardziej mnie ciekawi jak to zniesie masa inicjująca.
 4. http://blog.olegvolk.net/2020/05/20/vintage-guns-with-fixed-sights/ Czy rozcalał ktoś młotkiem do rozscalania naboje bocznego zapłonu?
 5. Czy śrut stalowy ma większą ciętość od ołowianego?
 6. Fajne - takie jak w XX wieku.
 7. Nieźle wyszło jak na środek sezonu ogórkowego.
 8. Nec hercules contra plures. Smuci mnie szczególnie mkl1- głos wyważonej opinii na strzeleckiej i nie tylko. Rozważanie jest teoretyczne (skrajnie dalekie od praktycznej realizacji) a On mi każe uboijke czytać.Ciuś Ciuś. Rozumiem Loco 50 czyli Johny Wick który zszedł z ekranu;-) Mam nadzieje że się nie obrazi. Niemniej strzelanie to nie tylko utylizacja amunicji na wzór amerykański.Jest za droga. Zeno ja to znam jako "Masakrę w Majami" z czasów kiedy jeszcze żył Kochański. Mireles używał wolnych pocisków z trzydziestki ósemki które robiły też niewielki kanał trawły.Tu się upatruje ich nieskuteczności więc przykład wydaje się nie adekwatny .Najbardziej cenne były by relacje późnośredniowiecznych rycerzy którzy obrywali z niespiesznych gąsek ołowiu.Co prawda byli opancerzeni co trochę zakłóca obraz.Nie mniej oni nie mieli do czynienia z wybuchowym działaniem szybkich pocisków. Niestety oni nic już nie powiedzą. Zadra dobrze zacząłeś ale potem te moralitety.Na co to komu?My tu robimy eksperyment myślowy. Myśli są wolne i niepokorne. Chodzi o to właśnie aby nie przebijał nawet jednego ciała na wylot.Energia musi być najmniejsza z możliwych ale musi przynosić skutek.Mój teoretyczny oponent nie będzie bardziej martwy jeśli jego kręgi będą leżały po drugiej stronie ulicy. Czyste marnotrawstwo. Dlatego wolałbym unikać ciężkich materiałów na pocisk.Może jak chciał Duńczyk użyć drewnianego pocisku w metalowym płaszczu? Ekolodzy byli by zachwyceni. Może jakiś spiek aluminium? Mundurowi brudzą garderobę na samą myślę że cywile mają rdzenie w pociskach twardsze niż oni.Skądinąd to już byłby temat dla psychologów w ich jednostkach ale czemu nie uszczęśliwić tanio frustratów? Maciej 72 co do oporu spustu w broni dla praktyków to już Bidziński lata temu wyczerpał temat.
 9. Chcąc nie chcąc zobaczyłem sporo wystąpień premiera czy ministrów zdrowia.Ich wystąpienia mają podobnie dużo sensu ale nikt nich ich nie pyta na ch. ? Właśnie DEP mnie po trosze inspiruje. Aberracja ale sprzedana w ponad dwustu tysięcy egzemplarzach. Drogo sprzedana i to nie wojsku. Nie tylko ignorancja to potęga. Proch będzie ... odpowiedni. Bardziej mnie ciekawi co innego - na ile jest skuteczny w obalaniu duży kanał trwały po lekkim i wolnym pocisku. Nie ma wyrywać łapek ani lecieć na 2 km. Kanał chwilowy będzie raczej nie za wielki. Myśliwi pewnie mieli do czynienia z podobnymi wynalazkami. Ciekaw jestem ich opinii. Czy pocisk który wniknie na zaledwie 10 cm wystarczy by położyć pędzonego na prochach karka nabuzowanego używkami?
 10. Chodzi mi po głowie pomysł (ściśle teoretyczny) stworzenia naboju pistoletowego ale takiego większego tak z 15 mm żeby był nielegalny w USA. Pytanie tylko czy technologia rozwinięta jest na tyle aby to dało się zrobić?
 11. Jędrula.wawa czy w łusce lub lufie zostawały jakieś kawałki tej membrany z "łuski wysokiego ciśnienia"?
 12. Maus to po niemiecku mysz.To Mauser jak to będzie? Myszowaty? Mamy tu kogoś kto obcował z dwukomorowymi układami miotającymi ? Czyli granatniki 40 mm albo moździerze?
 13. Też może być na manowce. Na pewno droga twarda trudna i samotna. Niekiedy niebezpieczna.
 14. gehaazi

  Podrobki Casio

  No właśnie skorzystałem i nie potwierdzam że to pewny sklep a na pewno już serwis skoro dwa razy już poległ i powinienem skorzystać trzeci raz. Próbuje jakoś zracjonalizować...
 15. gehaazi

  Podrobki Casio

  https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/sportowe/zegarek-casio-hdd-600-1av.html Mam taką prośbę od bardziej obeznanych. Czy to jest podróbka czy Casio. Kupiłem w tym sklepie takie coś i mam z tym dużo problemów.
 16. Kowiduje i nie bardzo mogę się tym zająć.Po prostu ostrzegam przed tą firmą.Myśle że prawdziwy zegarmistrz poradzi sobie z tym bez większych problemów.Miłościwie obiecywali mi wymianę mechanizmu co oznacza że tam są wymieniacze a nie mechanicy.
 17. A ja odradzam. Kupiłem tam za pośrednictwem Allegro dwa zegarki w tym jeden taki https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/casio/sportowe/zegarek-casio-hdd-600-1av.html .Fakt że nie drogi co nie znaczy że nie powinien posłużyć długo. Casio nawet tanie modele nigdy mnie nie zawodziło. Przypuszczalnie nie łączy dobrze jakiś styk przez co wyświetlacz gaśnie w najmniej oczekiwanym momencie. Po poruszeniu baterią odżywa ale nie na długo. Tamtejsi serwisanci polegli na tym trzy razy.Do zegarka za nie całą stówkę dołożyłem już 30 PLN nie licząc czekania i dalej nie działa. Dziwne bo interes wygląda na poważny a reputacje wycenili na 94PLN. Na allegro droższy.
 18. O co chodzi z tymi babami i tym kotem?
 19. No cóż, lepiej się z tobą nie strzelać;-)
 20. Skoro tak piszesz to i niech tak będzie.Broń zacna sam bym sobie takie coś sprawił ( https://epatriot.pl/pl/p/Sztucer-BERGARA-B14-HMR-24-.308Win.-LH/768 ) gdyby nie ten jeden szczegół.Choć raczej po moich doświadczeniach z 338 LM na końcu lufy pewnie by wisiało coś w stylu BOSS-a.Tam zamek to jest ich konstrukcja? Troche szczegółów z użytkowania? Skany tarcz? Mam podobne odczucia co do przezierników na strzelbach.Jedna góra dwie muszki i świat.
 21. Czy ten hamulec wylotowy to trochę nie przesada? Jankesi czuje że nie długo zaczną narzekać na ten nabój.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.