Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

gehaazi

Użytkownik
 • Content Count

  103
 • Joined

Community Reputation

17 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

203 profile views
 1. https://www.thefirearmblog.com/blog/2021/09/08/glock-watch/ szczerze mówiąc to aż dziwne że tak późno
 2. Przynajmniej nie różowa.
 3. Bardziej mnie ciekawi jak to zniesie masa inicjująca.
 4. http://blog.olegvolk.net/2020/05/20/vintage-guns-with-fixed-sights/ Czy rozcalał ktoś młotkiem do rozscalania naboje bocznego zapłonu?
 5. Czy śrut stalowy ma większą ciętość od ołowianego?
 6. Fajne - takie jak w XX wieku.
 7. Nieźle wyszło jak na środek sezonu ogórkowego.
 8. Nec hercules contra plures. Smuci mnie szczególnie mkl1- głos wyważonej opinii na strzeleckiej i nie tylko. Rozważanie jest teoretyczne (skrajnie dalekie od praktycznej realizacji) a On mi każe uboijke czytać.Ciuś Ciuś. Rozumiem Loco 50 czyli Johny Wick który zszedł z ekranu;-) Mam nadzieje że się nie obrazi. Niemniej strzelanie to nie tylko utylizacja amunicji na wzór amerykański.Jest za droga. Zeno ja to znam jako "Masakrę w Majami" z czasów kiedy jeszcze żył Kochański. Mireles używał wolnych pocisków z trzydziestki ósemki które robiły też niewielki kanał trawły.Tu się upatruje ich nieskuteczności więc przykład wydaje się nie adekwatny .Najbardziej cenne były by relacje późnośredniowiecznych rycerzy którzy obrywali z niespiesznych gąsek ołowiu.Co prawda byli opancerzeni co trochę zakłóca obraz.Nie mniej oni nie mieli do czynienia z wybuchowym działaniem szybkich pocisków. Niestety oni nic już nie powiedzą. Zadra dobrze zacząłeś ale potem te moralitety.Na co to komu?My tu robimy eksperyment myślowy. Myśli są wolne i niepokorne. Chodzi o to właśnie aby nie przebijał nawet jednego ciała na wylot.Energia musi być najmniejsza z możliwych ale musi przynosić skutek.Mój teoretyczny oponent nie będzie bardziej martwy jeśli jego kręgi będą leżały po drugiej stronie ulicy. Czyste marnotrawstwo. Dlatego wolałbym unikać ciężkich materiałów na pocisk.Może jak chciał Duńczyk użyć drewnianego pocisku w metalowym płaszczu? Ekolodzy byli by zachwyceni. Może jakiś spiek aluminium? Mundurowi brudzą garderobę na samą myślę że cywile mają rdzenie w pociskach twardsze niż oni.Skądinąd to już byłby temat dla psychologów w ich jednostkach ale czemu nie uszczęśliwić tanio frustratów? Maciej 72 co do oporu spustu w broni dla praktyków to już Bidziński lata temu wyczerpał temat.
 9. Chcąc nie chcąc zobaczyłem sporo wystąpień premiera czy ministrów zdrowia.Ich wystąpienia mają podobnie dużo sensu ale nikt nich ich nie pyta na ch. ? Właśnie DEP mnie po trosze inspiruje. Aberracja ale sprzedana w ponad dwustu tysięcy egzemplarzach. Drogo sprzedana i to nie wojsku. Nie tylko ignorancja to potęga. Proch będzie ... odpowiedni. Bardziej mnie ciekawi co innego - na ile jest skuteczny w obalaniu duży kanał trwały po lekkim i wolnym pocisku. Nie ma wyrywać łapek ani lecieć na 2 km. Kanał chwilowy będzie raczej nie za wielki. Myśliwi pewnie mieli do czynienia z podobnymi wynalazkami. Ciekaw jestem ich opinii. Czy pocisk który wniknie na zaledwie 10 cm wystarczy by położyć pędzonego na prochach karka nabuzowanego używkami?
 10. Chodzi mi po głowie pomysł (ściśle teoretyczny) stworzenia naboju pistoletowego ale takiego większego tak z 15 mm żeby był nielegalny w USA. Pytanie tylko czy technologia rozwinięta jest na tyle aby to dało się zrobić?
 11. Jędrula.wawa czy w łusce lub lufie zostawały jakieś kawałki tej membrany z "łuski wysokiego ciśnienia"?
 12. Maus to po niemiecku mysz.To Mauser jak to będzie? Myszowaty? Mamy tu kogoś kto obcował z dwukomorowymi układami miotającymi ? Czyli granatniki 40 mm albo moździerze?
 13. Też może być na manowce. Na pewno droga twarda trudna i samotna. Niekiedy niebezpieczna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.