Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Moretti

Użytkownik
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Moretti

 1. Brzmi jak typowe 32xx. Mój DJ z 2019 1,5 roku chodził w zasadzie perfekcyjnie (nie zwracałem specjalnie uwagi na jego ułożenie, gdy nie był na ręce), a i tak wychodziły miesiące, gdzie wynik względem zegara internetowego wychodził na 0. Później stopniowo zaczął zwalniać - 1s na dobę, po jakimś czasie dwie. Zanim go wysłałem do serwisu we wrześniu 2022 robił -15 sekund na dobę. Po serwisie wrócił robiąc +3, co mi akurat nie przeszkadza, ponieważ jestem w stanie zaakceptować rozsądny plus, za to zwalnianie to już raczej nie. Poobserwuję i zobaczę jak to będzie wyglądało dalej. Batgirl z grudnia 2020 do teraz chodzi na delikatnym plusie, kermit z maja 2022 od początku się późni około 1s na dobę, aczkolwiek tutaj, znając potencjalne problemy tego werku, zostawiam go tak jak jest i obserwuję. Jeśli będzie pogłębiał odchyłkę, to wysyłam go też do serwisu. Szkoda tylko, że z informacji i feedbacku od posiadaczy z całego świata wynika, że Rolex nie potrafi sobie poradzić z tym problemem, a seria 32xx ma już bodajże 7 czy 8 lat (z pamięci). Obszerny wątek na TRF: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=786299&page=100
 2. Dodzwoniłem się za 22 razem xD. Umówiony jestem na czwartek. Pani nie mówiła od kiedy do kiedy zapisy, aczkolwiek środa - środa brzmi dosyć wiarygodnie. Powiedziałem na wstępie, że chodzi mi o stalową Daytonę.
 3. Nie dociera do mnie chęć weryfikowania randomowych ludzi, których nie znam i najprawdopodobniej nigdy nie spotkam w swoim życiu, do tego w sprawach, które mają zerowe znaczenie. No ale co kto tam lubi xD Pozdrawiam Ps. Jeszcze wygrzebałem takie zdjęcie, ktokolwiek używa jeszcze te zegarki w naturalnym dla nich środowisku?
 4. Przepraszam, że wbijam z buciorami i przerywam tę jakże pasjonującą dyskusję w wątku miłośników. Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych, którzy tyle energii wkładają w prowadzenie dyskusji z anonimowymi użytkownikami internetu. Zdrowia życzę w tym nowym roku xD PS. Zdjęcie paragonu też wstawić? xD
 5. 3235... ja wysłałem mojego DJ bo robił -20 sekund na dobę, wrócił chodzi na 0. Zobaczymy do kiedy to się utrzyma.
 6. ^^ Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Pozdrawiam The Rozpylacz
 7. Miałeś już styczność z serwisem tego werku? Pytam, bo mój DJ zauważalnie zwolnił na przestrzeni 3 lat użytkowania i zastanawiam się czy wysyłać teraz, czy poczekać bliżej końca gwarancji (jeśli to ma być naprawa, gdzie stan sprzed wróci po pół roku to dla mnie trochę bez sensu).
 8. Na Plac Konstytucji wysłałeś DJ? Oni Ci coś mówili, czy problem z 3235 został finalnie rozwiązany?
 9. To było chyba nawiązanie do pewnego ptaka, od którego można kupić Rolexy ...
 10. Macbook to najgorsze zło dla zegarka. Wydaje mi się, że znaczną część otarć moje oba rolki złapały właśnie od niego 😁 A też robię różne rzeczy z nimi, nie tylko praca czy siedzenie w fotelu
 11. ^^ Dużo pewnie zależy od tego jaką pracę wykonujesz. U mnie po dwóch latach i dwóch miesiącach nie wygląda bardzo źle. No ale ja nie pracuję w biurze przy biurku, więc otarcia łapie co najwyżej od komputera w domu 🤪
 12. Wymiana niektórych części w RSC jest możliwe. Tarcze w DD (poza olive green), w DJ zdaje się też to jest możliwe. No ale to już jest grubsza sprawa, połączona najczęściej z serwisem. Fajnie jakby z bransoletami nie było problemów i wymiana była możliwa od ręki (z zachowaniem obecnej dla siebie).
 13. Gratulacje Mariusz. Ten rok, przynajmniej Rolexowo to dla Ciebie wybitnie udany. Jak tak dalej pójdzie to sami do Ciebie zadzwonią czy nie chcesz może na Daytonę się zapisać 😁😁
 14. W zeszłym roku i dwa lata temu, z tego co było pisane tu i tam, były chyba 2 większe dostawy. Sam odbierałem swojego batmana wtedy.
 15. Piękny jest ten DD, nie wiem który lepszy ten czy z czekoladową tarczą. Szkoda tylko, że z nimi też jest problem z dostępnością 😳
 16. Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.
 17. To masz podobnie jak ja, tylko u mnie data stale się zmienia około 5 minut po północy. 2 sekundy na dobę po 3 latach to i tak nie jest źle porównując z niektórymi historiami, gdzie po roku zegarki potrafiły gubić po 15 sekund na dobę. No nic, mam nadzieję, że Rolex już wpadł albo wpadnie w najbliższym czasie na jakieś rozwiązanie tego problemu. A przecież wszyscy wiedzą, że Rolex jest klasą światową jeśli chodzi o dokładność, czego najlepszym przykładem są zegarki z serii 31XX kolegów między innymi z tego forum, które latami potrafią pracować bez potrzeby serwisu i utrzymywać bardzo zbliżoną odchyłkę przez cały ten czas.
 18. Gdzieś czytałem, że wynika to z innej konstrukcji mechanizmów (Rotor axle vs ball bearing).
 19. U mnie też słychać wahnik (w DJ bardziej niż w Batgirl, pewnie z powodu tego jak koperty są zbudowane). Jeśli chodzi o BLNR to po zakupie robił -0,5 s/d. Ostatnio przyspieszył i wyszedł mi nawet na plus, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w dłuższym terminie. Odkładam go tarczą do góry.
 20. Zarówno telefon, komputer jak i trzeci zegar, który mam w miejscu pracy oparty o GPS pokazują ten sam czas +/- 1 sekunda. Na time.is sprawdziłem to komputer oraz telefon mają odchyłki między -0,2 do -0,3 sekundy, czyli pomijalne. Poza tym jak powiedziałem. Przez pierwsze pół roku użytkowania zegarka po nakręceniu i używaniu codziennie, a na noc odkładając tarczą do góry pokazywał dokładnie to co 3 inne zegary. Później był wolniejszy od nich o 0,5 sekundy na dobę co przyjąłem jako „dotarcie się” mechanizmu. Obecnie zegarek pracuje już zauważalnie wolniej, nakręciłem i ustawiłem go w zeszły wtorek i już jest 23 sekundy do tyłu. Popróbuje z innym odkładaniem na noc i zobaczymy co wyjdzie, ale wizyta w RSC raczej będzie nieunikniona jeśli dalej to będzie tak wyglądać.
 21. Sprawdzam codziennie o podobnej godzinie wieczorem zanim położę się spać. Zegar odkładam zawsze szkłem do góry. Spróbuję teraz poodkładać go w innych pozycjach pozycjach i zobaczymy jakie będą efekty. Jako referencja biorę czas z komputera, który jest na bieżąco aktualizowany, gdy jest podłączony do internetu. Edit: Dziś odłożyłem go szkłem do dołu i widzę, że przez noc nie zgubił w ogóle ani sekundy, zobaczymy jak to będzie wyglądać w ciągu dnia z zegarkiem na ręce. Nie zmienia to faktu, że problemy opisywane na innych forach są niepokojące. I podkreślam jeszcze raz, nie chodzi o utratę sekundy czy dwóch na dzień, bo gdybym chciał mieć idealnie dokładny zegarek to pewnie nosilbym Apple Watch, chodzi o postępujące spowalnianie raportowane przez wielu użytkowników z całego świata i jednego z zegarmistrzów RSC, który opisał problem wraz ze zdjęciami na rolexforums.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.