Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moretti

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

111 profile views
 1. Macbook to najgorsze zło dla zegarka. Wydaje mi się, że znaczną część otarć moje oba rolki złapały właśnie od niego 😁 A też robię różne rzeczy z nimi, nie tylko praca czy siedzenie w fotelu
 2. ^^ Dużo pewnie zależy od tego jaką pracę wykonujesz. U mnie po dwóch latach i dwóch miesiącach nie wygląda bardzo źle. No ale ja nie pracuję w biurze przy biurku, więc otarcia łapie co najwyżej od komputera w domu 🤪
 3. Wymiana niektórych części w RSC jest możliwe. Tarcze w DD (poza olive green), w DJ zdaje się też to jest możliwe. No ale to już jest grubsza sprawa, połączona najczęściej z serwisem. Fajnie jakby z bransoletami nie było problemów i wymiana była możliwa od ręki (z zachowaniem obecnej dla siebie).
 4. Gratulacje Mariusz. Ten rok, przynajmniej Rolexowo to dla Ciebie wybitnie udany. Jak tak dalej pójdzie to sami do Ciebie zadzwonią czy nie chcesz może na Daytonę się zapisać 😁😁
 5. W zeszłym roku i dwa lata temu, z tego co było pisane tu i tam, były chyba 2 większe dostawy. Sam odbierałem swojego batmana wtedy.
 6. Piękny jest ten DD, nie wiem który lepszy ten czy z czekoladową tarczą. Szkoda tylko, że z nimi też jest problem z dostępnością 😳
 7. Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.
 8. To masz podobnie jak ja, tylko u mnie data stale się zmienia około 5 minut po północy. 2 sekundy na dobę po 3 latach to i tak nie jest źle porównując z niektórymi historiami, gdzie po roku zegarki potrafiły gubić po 15 sekund na dobę. No nic, mam nadzieję, że Rolex już wpadł albo wpadnie w najbliższym czasie na jakieś rozwiązanie tego problemu. A przecież wszyscy wiedzą, że Rolex jest klasą światową jeśli chodzi o dokładność, czego najlepszym przykładem są zegarki z serii 31XX kolegów między innymi z tego forum, które latami potrafią pracować bez potrzeby serwisu i utrzymywać bardzo zbliżoną odchyłkę przez cały ten czas.
 9. Gdzieś czytałem, że wynika to z innej konstrukcji mechanizmów (Rotor axle vs ball bearing).
 10. U mnie też słychać wahnik (w DJ bardziej niż w Batgirl, pewnie z powodu tego jak koperty są zbudowane). Jeśli chodzi o BLNR to po zakupie robił -0,5 s/d. Ostatnio przyspieszył i wyszedł mi nawet na plus, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w dłuższym terminie. Odkładam go tarczą do góry.
 11. Zarówno telefon, komputer jak i trzeci zegar, który mam w miejscu pracy oparty o GPS pokazują ten sam czas +/- 1 sekunda. Na time.is sprawdziłem to komputer oraz telefon mają odchyłki między -0,2 do -0,3 sekundy, czyli pomijalne. Poza tym jak powiedziałem. Przez pierwsze pół roku użytkowania zegarka po nakręceniu i używaniu codziennie, a na noc odkładając tarczą do góry pokazywał dokładnie to co 3 inne zegary. Później był wolniejszy od nich o 0,5 sekundy na dobę co przyjąłem jako „dotarcie się” mechanizmu. Obecnie zegarek pracuje już zauważalnie wolniej, nakręciłem i ustawiłem go w zeszły wtorek i już jest 23 sekundy do tyłu. Popróbuje z innym odkładaniem na noc i zobaczymy co wyjdzie, ale wizyta w RSC raczej będzie nieunikniona jeśli dalej to będzie tak wyglądać.
 12. Sprawdzam codziennie o podobnej godzinie wieczorem zanim położę się spać. Zegar odkładam zawsze szkłem do góry. Spróbuję teraz poodkładać go w innych pozycjach pozycjach i zobaczymy jakie będą efekty. Jako referencja biorę czas z komputera, który jest na bieżąco aktualizowany, gdy jest podłączony do internetu. Edit: Dziś odłożyłem go szkłem do dołu i widzę, że przez noc nie zgubił w ogóle ani sekundy, zobaczymy jak to będzie wyglądać w ciągu dnia z zegarkiem na ręce. Nie zmienia to faktu, że problemy opisywane na innych forach są niepokojące. I podkreślam jeszcze raz, nie chodzi o utratę sekundy czy dwóch na dzień, bo gdybym chciał mieć idealnie dokładny zegarek to pewnie nosilbym Apple Watch, chodzi o postępujące spowalnianie raportowane przez wielu użytkowników z całego świata i jednego z zegarmistrzów RSC, który opisał problem wraz ze zdjęciami na rolexforums.
 13. No właśnie pytanie o ten mechanizm. Mam dwa zegarki z 32xx, jeden póki co nie ma jeszcze roku to o nim nie wspominam, ale DJ kupiony w 2019 we wrześniu na 3235 początkowo robił +/- 0 s/d, następnie po pół roku późnił się o 0,5 s/d co przyjąłem za finalne "ułożenie się mechanizmu". Niestety w ciągu ostatniego pół roku mechanizm zaczyna się coraz bardziej późnić (obecnie 2,5 sekundy na dobę). Na tym forum chyba nikt o tym nie wspomina, ale na zagranicznym jest kilka tematów poświęconych temu problemowi: https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=664616&page=8 pierwszy z brzegu wraz ze zdjęciami mechanizmu. Frustrujące jest to, że z tego co ludzie tam piszą RSC nie ma żadnego sensownego rozwiązania tego problemu, bo po pół roku do roku objawy wracają. I nie boli mnie te 2,5 sekundy, bo jak na zegarek mechaniczny to jest bardzo dobry wynik, tylko to, że wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zegar spowolni jeszcze bardziej i wtedy stanie się to całkowicie irytujące. Ktoś na tym forum miał styczność z tą sytuacją? @Markiza, słyszałaś coś o tym może? Wiecie może czy Rolex w końcu wpadł na pomysł jak to rozwiązać? Bo zalecane interwały serwisowe co 10 lat brzmią śmiesznie w kontekście powyższego, a z tego co widzę mój zegarek i tak długo dawał radę bezobjawowo, bo niektórzy po pół roku wysyłali zegarki do serwisu.
 14. Może dlatego, że to nie tylko ta sama linia modelowa, ale też ten sam model tylko w innej wersji? Tak jak ktoś pisał, że zapisywał się na Cermita i czarnego Suba rok temu i ostatecznie wpisywali na listę tylko na jedną wersję?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.