Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moretti

Użytkownik
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Naypyidaw

Recent Profile Visitors

161 profile views
 1. To było chyba nawiązanie do pewnego ptaka, od którego można kupić Rolexy ...
 2. Macbook to najgorsze zło dla zegarka. Wydaje mi się, że znaczną część otarć moje oba rolki złapały właśnie od niego 😁 A też robię różne rzeczy z nimi, nie tylko praca czy siedzenie w fotelu
 3. ^^ Dużo pewnie zależy od tego jaką pracę wykonujesz. U mnie po dwóch latach i dwóch miesiącach nie wygląda bardzo źle. No ale ja nie pracuję w biurze przy biurku, więc otarcia łapie co najwyżej od komputera w domu 🤪
 4. Wymiana niektórych części w RSC jest możliwe. Tarcze w DD (poza olive green), w DJ zdaje się też to jest możliwe. No ale to już jest grubsza sprawa, połączona najczęściej z serwisem. Fajnie jakby z bransoletami nie było problemów i wymiana była możliwa od ręki (z zachowaniem obecnej dla siebie).
 5. Gratulacje Mariusz. Ten rok, przynajmniej Rolexowo to dla Ciebie wybitnie udany. Jak tak dalej pójdzie to sami do Ciebie zadzwonią czy nie chcesz może na Daytonę się zapisać 😁😁
 6. W zeszłym roku i dwa lata temu, z tego co było pisane tu i tam, były chyba 2 większe dostawy. Sam odbierałem swojego batmana wtedy.
 7. Piękny jest ten DD, nie wiem który lepszy ten czy z czekoladową tarczą. Szkoda tylko, że z nimi też jest problem z dostępnością 😳
 8. Przy czym podobno to tylko dla starych mechanizmów tak działało, dla nowych (serie 31 i 32) to podobno każdy mechanizm jest inaczej wyregulowany i to się niekoniecznie sprawdzi.
 9. To masz podobnie jak ja, tylko u mnie data stale się zmienia około 5 minut po północy. 2 sekundy na dobę po 3 latach to i tak nie jest źle porównując z niektórymi historiami, gdzie po roku zegarki potrafiły gubić po 15 sekund na dobę. No nic, mam nadzieję, że Rolex już wpadł albo wpadnie w najbliższym czasie na jakieś rozwiązanie tego problemu. A przecież wszyscy wiedzą, że Rolex jest klasą światową jeśli chodzi o dokładność, czego najlepszym przykładem są zegarki z serii 31XX kolegów między innymi z tego forum, które latami potrafią pracować bez potrzeby serwisu i utrzymywać bardzo zbliżoną odchyłkę przez cały ten czas.
 10. Gdzieś czytałem, że wynika to z innej konstrukcji mechanizmów (Rotor axle vs ball bearing).
 11. U mnie też słychać wahnik (w DJ bardziej niż w Batgirl, pewnie z powodu tego jak koperty są zbudowane). Jeśli chodzi o BLNR to po zakupie robił -0,5 s/d. Ostatnio przyspieszył i wyszedł mi nawet na plus, ale zobaczymy jak to będzie wyglądać w dłuższym terminie. Odkładam go tarczą do góry.
 12. Zarówno telefon, komputer jak i trzeci zegar, który mam w miejscu pracy oparty o GPS pokazują ten sam czas +/- 1 sekunda. Na time.is sprawdziłem to komputer oraz telefon mają odchyłki między -0,2 do -0,3 sekundy, czyli pomijalne. Poza tym jak powiedziałem. Przez pierwsze pół roku użytkowania zegarka po nakręceniu i używaniu codziennie, a na noc odkładając tarczą do góry pokazywał dokładnie to co 3 inne zegary. Później był wolniejszy od nich o 0,5 sekundy na dobę co przyjąłem jako „dotarcie się” mechanizmu. Obecnie zegarek pracuje już zauważalnie wolniej, nakręciłem i ustawiłem go w zeszły wtorek i już jest 23 sekundy do tyłu. Popróbuje z innym odkładaniem na noc i zobaczymy co wyjdzie, ale wizyta w RSC raczej będzie nieunikniona jeśli dalej to będzie tak wyglądać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.