Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

piotrek39

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    4662
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    26

Zawartość dodana przez piotrek39

  1. Mi plastiki zostawili w każdym , który odebrałem. Widać zależy od sprzedawcy bo plastik może zostać. Folia musi być ściągnięta. Sent from my iPhone using Tapatalk
  2. Oddajemy suba na serwis [emoji3] ręka mojego 14-sto latka [emoji123] Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. Czasy się zmieniają , tak samo jak w niektórych środowiskach zwyczaje. Jasne , że nie miałem na myśli 12-sto latków. W stanach na 16-setkę różne prezenty dzieciakom się daje. W zależności od grubości portfela , jedni kupią starą Honda Civic inni BMW Msport , znam takich co kupują zegarek Shinola z dedykacją i znam takich , którzy dają Rolex DD lub Patka Nautilusa , również z wpisaną dedykacją. Od czasu do czasu , mój 14 letni syn pożycza Rolka ode mnie [emoji2369] Zdziwił byś się , gdybys zobaczył jakimi furami uczniowie z High school do szkoły jeżdżą. Taki AK to tak naprawdę marny wydatek. Oczywiście każdy ma inne podejście do tematu. Jak pisałem wcześniej , gdybym miał , musiał , chciał brał bym ten model pod uwagę. Sent from my iPhone using Tapatalk
  4. AK jest fajnym zegarkiem dla nastolatka. Gdybym miał teraz dla dzieciaków coś kupić , był by to właśnie AK. To taki mało poważny Rolex , nie znaczy , że zły. Takie moje spostrzeżenie. Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. Prawda taka , że gdyby nie ja , nosiła by MK czy Bulova. Dla niej to rzecz zbędna [emoji2369] Choć po latach ma delikatnie inne podejście do tematu. Zanim coś kupi , dziesięć razy przemyśli [emoji6] Zresztą chyba ja też trochę zmądrzałem [emoji57][emoji3] nie wydaje już pieniędzy na byle co. Mojej żonie musi się wszystko zgadzać w banku. Sent from my iPhone using Tapatalk
  6. Masz racje , ale nie takie numery z moją żoną [emoji2369] nie w zegarki [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  7. W sumie już kupiłem [emoji6] ten DJ jest przez moją żonę uwielbiany. Wyparł resztę zegarków. Najczęściej po niego sięga niezależnie od okoliczności. Dostałem za zadanie , sprzedać jej resztę zegarków , w tym Rolka z łosoś tarczą ( w/m bardzo fajny ) Nie ukrywam , że fajnie by było obdarować ją DD36 , lecz najpierw ja muszę mieć swojego [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. Super [emoji106] Ja mam również kilka odmian , cocktailowe czarne , żółte i czerwone. Najbardziej smakują mi Bawole serca , mięsiste a przy tym wielkie [emoji3] jeden plaster pokrywa całą kanapkę [emoji12] Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. Wszystko naturalne , organiczne , ogurasy już od dwóch tygodni zbieram , papryczkę również. Od farmera nawóz. Sama natura [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  10. Uprawiacie coś na działce ? Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. Też kiedyś się doczekam [emoji57] Póki co podziwiam jak pięknie pomidorki mi rosną [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  12. Słowo daje nie jest źle , kolega mojej córki na okres wakacji się tam zatrudnił. Wcześniej pisałem , przykład jego. Układa towar na półki za 20$ na godzinę. To tak naprawdę nie jest mało za tę prace. Wszystko się zmienia , jak nie ma kim pracować. Zarobkami zachęcają [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk
  13. Może źle mnie zrozumiałeś. Nie ubliżam nikomu , każdy jest kowalem swego losu. Jak chcesz możesz wszystko , to kraj wielu możliwości. Tylko głową trzeba ruszyć. W Walmart teraz układając towar na półki dostajesz 20$ na godzinę. W Amazon z tego co wiem , również nie jest źle. Kierowca UPS może wyciągnąć nawet 130k rocznie. Wczoraj słyszałem ofertę w radiu , McDonald na start oferuje 15$ a można zarobić nawet do 25$ na godzinę. Menards , Aldi na kasie do 25$ nie wspominając o tym , że mają świetne ubezpieczenie i dodatki pracownicze. Coraz czesanej widzę jak paczki Amazon przywożą samochodem Tesla [emoji57] to tez ma wpływ na wykonywaną prace [emoji3] Tylko trzeba chcieć … Sent from my iPhone using Tapatalk
  14. Takie życie , jak nie myślisz i nie potrafisz lokować pieniędzy , często zaglądasz w kieliszek ( jest tu takich od groma ) całe życie będziesz pracować i nie osiągniesz nic. Jak pisałem , chorujesz , licz się z tym , że jak oszczędności się skończą , nikt na Ciebie nie spojrzy. Mam całkiem dobre ubezpieczenie , ale dodatkowo opłacam na różne ewentualności. Nie ma L4 , wiec jak nie pracujesz nie masz wypłaty. Warto coś mieć w zanadrzu. Ogólnie jest tak , że jak zaczynają sie problemy , ludzie zjeżdżają do Polski leczyć się. Sent from my iPhone using Tapatalk
  15. Czyli będąc zwykłym pracownikiem (pracując na produkcji ) nie masz za bardzo szans by się czegoś dorobić [emoji57] gdzie jakieś mieszkanie , dom czy w miarę dobry samochód , o zegarkach nie wspomnę. Decydując się przyjechać tutaj wraz z rodziną ( żona , dwójka małych dzieci ) tak naprawdę postawiłem na jedną kartę. Zaczynaliśmy praktycznie od zera. Na początku było dość ciężko. Ale w tamtym czasie i tak było łatwiej i lepiej jak w Polsce. Zaciskając pasa w 10 lat dom spłaciliśmy , w miedzy czasie żona podjęła prace.W Polsce pewnie było by ciężko to osiągnąć. Zapomniałem dodać , że do rocznego bonus można by jeszcze było dodać to , że z każdego czeka jak ktoś chce może procentowo przelewać pieniądze na fundusz emerytalny , tutaj popularny 401 K plan. Do każdego dolara odłożonego , firma dopłaca 50cent. Przez rok gromadzi się całkiem niezła suma. Pamietam jak na początku w zakładzie , wjechał kierownik nowo kupionym samochodem by się pochwalić. Jako młody chłopak pomyślałem „ fajnie by było kiedyś takim samochodem jeździć „ Na to wchodzi szef , kierownik chwali się szefowi „ patrz jaki samochód kupiłem „ Szef na to „ czym się chwalisz , samochodem , który będziesz spłacał przez kolejne 6 lat ? A Twój stary bez problemu jeździł by jeszcze 10. Lepiej dom spłać prędzej , ziemie kup. Samochód po spłacie nie będzie nic wart „ ja zapamiętałem te słowa. Na ziemi , która kupowałem i po 3 latach sprzedawałem „ by uniknąć podatku od wzbogacenia „ zarobiłem nie małe pieniądze [emoji57] kierownik prawdopodobnie dom do dziś spłaca [emoji2369] Można by było dużo jeszcze mówić. Ameryka nie jest dla głupich i leniów. Od czasu do czasu , pojawiają się wpisy ludzi ewidentnie zazdrosnych , takie pogardliwe. Niestety to Polaków przypadłość , tak samo jest tutaj. Dlatego większość moich znajomych to Amerykanie. Im Polak mniej wie tym lepiej dla Ciebie. Smutne ale prawdziwe. Nie opłaca się chorować , szkoły (studia ) kosztowna sprawa , córka od dwóch lat studiuje i sporo mnie to kosztuje. Syn po wakacjach zaczyna. Pomagam ile mogę , bo start młodych będzie lepszy bez długów. Od początku pandemii , tutaj dużo się zmieniło. Rząd rozpieszcza nierobów , lepiej w domu siedzieć niż do pracy wracać. Lepsze pieniądze za nic brać. Po co pracować. Dlatego problem jest ze znalezieniem ludzi do pracy. Ciężko będzie socjale cofnąć. Zarobki rosną tak samo jak ceny w sklepach. Dużo można by było pisać , ale to nie temat tutaj. Pozdrawiam Sent from my iPhone using Tapatalk Zięć mojej siostry pracuje w Polsce na cnc , zarobek ponoć około 7k zł. Nie jestem pewien , ale to chyba źle nie jest ? W stanach od początku pandemii tak samo jest , lepiej siedzieć na zapomogach niż pracować [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki [emoji6] niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki [emoji6] niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Dużo racji w tym co piszesz [emoji106] Sent from my iPhone using Tapatalk
  16. Czytam o tych zarobkach i bonusach w Polsce. Dużo się pewnie zmieniło przez te prawie 20 lat. Wyglada na to , że idzie w dobrą stronę. Tutaj nie jest tak kolorowo. W naszej firmie wyglada to tak. Manager , Forman ogólnie ludzie z office mają niższe stawki od ludzi pracujących przy produkcji. Bo Ci zarabiają na szefa , ludzi z ofice i tym podobnych. Czyli ja pracując na cnc jestem lepiej opłacany jak manager. Brzmi to dziwnie ale tak jest. Na bonus świąteczny każdy pracownik przez cały rok pracuje ( w tym przypadku ludzi rządzących to nie tyczy ). Jak nie bumelowałeś , nie spóźniałeś się notorycznie , za każdą godzinę przepracowaną dostajesz kilka centów , nie powiem dokładnie ponieważ nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Powiedzmy , że mój bonus za zeszły rok wyniósł około 2k. Ofice z tego co wiem ( nie sekretarki ) 5k. Moim zdaniem nie jest źle , choć jak widać nie tak dobrze jak w kraju [emoji2369] Od gdzieś roku , sytuacja się poważnie zmieniła , na rynku brakuje ludzi do pracy w praktycznie w każdym business. Restauracje pracują na pół gwizdka , niektóre obsługują tylko jedzenie na wynos. Skracają godziny otwarcia , zarobki oferowane są przynajmniej 30% wyższe i dalej brak chętnych. Nasza firma potrzebuje przynajmniej 50 osób na różne stanowiska a w przeciągu roku było i zatrudnili 3 osoby. Stawka na start w zależności od umiejętności i stanowisko 15-30$ na godzinę. Są tez dobre strony , zakłady pracy zaczęli dbać bardziej o lojalnych pracowników , już 3 podwyżki w tym roku dostałem [emoji3] Mam nadzieje , że w końcu dościgniemy Polskę [emoji6] jak nie , to może czas wracać ? Wpadłem dziś na moment do mojego AD co się dzieje. W dalszym ciągu czekam na 4 rolki , ni widu ni słychu kiedy coś przyjdzie. W gablotach 4 jakieś damskie Rolex , jak tu jestem i interesuje się Rolkami , takiej biedy nie widziałem. Przeważnie jakieś DJ były , jak nie stalowe to TT. Teraz ? Nie ma nic [emoji2369] normalnie jaja [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  17. Ciężki dzień [emoji20] Sent from my iPhone using Tapatalk
  18. Jak sukces na kortach Wimbledon , to i zegarek na ręce w tym ważnym dniu [emoji462] Sent from my iPhone using Tapatalk
  19. Gratulacje Mariusz [emoji106] nowy etap życia się zaczyna [emoji2369] Ja ostatnio gustuje w tych trunkach , orła ciężko zdobyć , ale jak się uda to miód w ustach [emoji1634] gorąco strasznie , wiec od rana z piwkiem i basen [emoji482] Sent from my iPhone using Tapatalk
  20. To zapierdzielamy [emoji3] Sent from my iPhone using Tapatalk
  21. Mariusz A ja siedzę sobie w basenie popijając lemoniadę (zabieram moich synów na szybkich i wściekłych do kina ) po pewnie będzie coś mocniejszego [emoji12] uważam , że jak byś go zostawił , miałbyś kolekcje do pozazdroszczenia [emoji6] jak dla mnie , bez daty super zegarek na takie dni jak dziś [emoji41] Sent from my iPhone using Tapatalk
  22. Wiem ze się różnią budową i parametrami , dlatego pytanie było zadane [emoji12] Sent from my iPhone using Tapatalk A Tudor ma swój [emoji2369][emoji482] Sent from my iPhone using Tapatalk
  23. Jasne że się różnią , chodzi o sam styl. Nie przeszkadza mi ich podobieństwo [emoji6] tak samo jak indeksy. Luźne pytanie , bo w Tudor wskazówki w tym samym stylu , również mają inne rozmiary, wymiary w zależności od modelu [emoji106] Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.