Czyli będąc zwykłym pracownikiem (pracując na produkcji ) nie masz za bardzo szans by się czegoś dorobić [emoji57] gdzie jakieś mieszkanie , dom czy w miarę dobry samochód , o zegarkach nie wspomnę. Decydując się przyjechać tutaj wraz z rodziną ( żona , dwójka małych dzieci ) tak naprawdę postawiłem na jedną kartę. Zaczynaliśmy praktycznie od zera. Na początku było dość ciężko. Ale w tamtym czasie i tak było łatwiej i lepiej jak w Polsce. Zaciskając pasa w 10 lat dom spłaciliśmy , w miedzy czasie żona podjęła prace.W Polsce pewnie było by ciężko to osiągnąć. Zapomniałem dodać , że do rocznego bonus można by jeszcze było dodać to , że z każdego czeka jak ktoś chce może procentowo przelewać pieniądze na fundusz emerytalny , tutaj popularny 401 K plan. Do każdego dolara odłożonego , firma dopłaca 50cent. Przez rok gromadzi się całkiem niezła suma. Pamietam jak na początku w zakładzie , wjechał kierownik nowo kupionym samochodem by się pochwalić. Jako młody chłopak pomyślałem „ fajnie by było kiedyś takim samochodem jeździć „ Na to wchodzi szef , kierownik chwali się szefowi „ patrz jaki samochód kupiłem „ Szef na to „ czym się chwalisz , samochodem , który będziesz spłacał przez kolejne 6 lat ? A Twój stary bez problemu jeździł by jeszcze 10. Lepiej dom spłać prędzej , ziemie kup. Samochód po spłacie nie będzie nic wart „ ja zapamiętałem te słowa. Na ziemi , która kupowałem i po 3 latach sprzedawałem „ by uniknąć podatku od wzbogacenia „ zarobiłem nie małe pieniądze [emoji57] kierownik prawdopodobnie dom do dziś spłaca [emoji2369] Można by było dużo jeszcze mówić. Ameryka nie jest dla głupich i leniów. Od czasu do czasu , pojawiają się wpisy ludzi ewidentnie zazdrosnych , takie pogardliwe. Niestety to Polaków przypadłość , tak samo jest tutaj. Dlatego większość moich znajomych to Amerykanie. Im Polak mniej wie tym lepiej dla Ciebie. Smutne ale prawdziwe. Nie opłaca się chorować , szkoły (studia ) kosztowna sprawa , córka od dwóch lat studiuje i sporo mnie to kosztuje. Syn po wakacjach zaczyna. Pomagam ile mogę , bo start młodych będzie lepszy bez długów. Od początku pandemii , tutaj dużo się zmieniło. Rząd rozpieszcza nierobów , lepiej w domu siedzieć niż do pracy wracać. Lepsze pieniądze za nic brać. Po co pracować. Dlatego problem jest ze znalezieniem ludzi do pracy. Ciężko będzie socjale cofnąć. Zarobki rosną tak samo jak ceny w sklepach. Dużo można by było pisać , ale to nie temat tutaj. Pozdrawiam Sent from my iPhone using Tapatalk Zięć mojej siostry pracuje w Polsce na cnc , zarobek ponoć około 7k zł. Nie jestem pewien , ale to chyba źle nie jest ? W stanach od początku pandemii tak samo jest , lepiej siedzieć na zapomogach niż pracować [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki [emoji6] niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Również pozdrawiam. Ja w Polsce zajmowałem się handlem. Sklep spożywczo monopolowy , odzież i przez chwile zabawki [emoji6] niestety , w tamtych czasach , hipermarkety zrobiły swoje , trzeba było się zwijać [emoji2369] Sent from my iPhone using Tapatalk Dużo racji w tym co piszesz [emoji106] Sent from my iPhone using Tapatalk