Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

andrewone

Użytkownik
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Początkujący

Recent Profile Visitors

217 profile views
 1. andrewone

  Nasze Budziki

  Wiedziałem, że znajdzie się życzliwy Forumowicz i objaśni mi kwestię - dziękuję! Tak - niefachowo opisałem „umieszczenie na 1 osi 3 wskazówek” - prawda! Niestety - nie pozwolą mi rozebrać i sprawdzić przyczyny tego „stukania” w tym budziku”... „Chodzi tak ze stukaniem tym - od samego początku i nic się nie dzieje! Nie rozbirej bo jeszcze popsujesz!” - więc nie rozbirem...
 2. andrewone

  Nasze Budziki

  Witam Szanownych Forumowiczów! I od razu wręcz „z marszu” - pytanko: budzik Mera Poltik (taki tradycyjny model co wszystkie 3 wskazówki na 1 osi) - pracuje okej. Co kilka minut ” dźwięk” podobny do tego, gdy „przeskakuje czas” przy przechodzeniu nad wskazówką alarmu. Co to tak czyni?! Pozdrawiam! Andrzej.
 3. andrewone

  Nasze Budziki

  Marek Szajerka - a jak budzenie ustawia się w nim? Ale piknie odnowiony... ...chyba już widzę - z tyłu jest tarczka
 4. andrewone

  Nasze Budziki

  ... Marek Szajerka to mógłby „dogadać się” z Kieszonkowe w kwestii dwóch wskazóweczek... Takie gold-wskazówki na tych cyferblatach - wyglądałyby niczym latarnie na wzburzonych smaganych wiatrem i deszczem - dwóch oceanach!
 5. andrewone

  Nasze Budziki

  Marek Szajerka - te twoje budziki, to mają sekundniki?!?
 6. andrewone

  Nasze Budziki

  mechanik! - dont łorry, bi cheppi!
 7. andrewone

  Nasze Budziki

  No i dzięki Wam (mkl1 i Marek Szajerka) - wiem wincyj o Emes’ach! Dziękuję! mkl1 - ten twój budziol to ma ładne pokrętełka... Troche jak z Mołnji biurkowej... Marek Szajerka - a co tam pisze na tej nalepce wewnątrz skorupy?
 8. andrewone

  Nasze Budziki

  Nawet jak pomyliłem się o 5 czy 10 lat, to i tak pikny budziszoczek - jak na swój wiek! Prawda?!😜
 9. andrewone

  Nasze Budziki

  mkl1 - Dobry z Ciebie Człowiek! I znasz się na „słabych żartach”! Pozdrawiam!
 10. andrewone

  Nasze Budziki

  Dzisiejszy nabytek - osiemnasto-wieczny budzik firmy Emes! 64621589314__86FC9C1A-37A1-4BDC-8EEC-24F60D0631C5.MOV
 11. „czop i koło” - słowa mkl1 naprowadzają na lokalizację usterki - drewniana wykałaczka (tak podłożona na płytkę balansu, że nie dotyka wychylającego się koła) pomiędzy płytkę balansu a koło ze „śrubo-ćwiekami”, ujawnia, że w jednym miejscu wykałaczka - wyhamowuje/zatrzymuje ruch koła! Tego „zwichrowania” - nie widać gołym okiem (jak wtedy gdy koło zębate „zwichrowane” - pod sprężyną!). Albo krzywe koło, albo czop koła?! Chcę Wam wszystkim podziękować za podpowiedzi, a przede wszystkim za cierpliwe objaśnienia i chęć pomocy! Pozdrawiam!
 12. O qrcze! Ale mnie „zaatakowaliśta” pytaniami! Normalnie - jak na egzaminie! zadra - dziękuję za zainteresowanie problemem; nie chciałem, ale musiałem przemyć mechanizm - bez tego zegar ten nie chciał pracować. Łożyskowanie... - przyznam - nie wiem. Jedynie co, to jak Kolega mkl1 mi niedawno wytłumaczył - zrobiłem test sprawdzenia trybu pod spreżyną - patrzyłem jak rozwija się i czy tryb „bicia” nie ma (przy zdemontowanej kotwicy i balansie). mkl1 - nie wiem, trudno mi powiedzieć. Jednak, gdy oba „Majaki” miałem bez osłon, to jakby ten spieszący się wykonywał krótsze (mniejszy kąt) wahania lewo-prawo; szybciej wahał niż ten prawilno działający. Długość obu włosów... - muszę je rozwinąć i linijką zmierzę😜! (Oczywiście tak specjalnie teraz zażartowałem!). Wydają się mi być - niemal identycznymi
 13. Kieszonkowe i PM1122 - raz jeszcze - thanks za podpowiedzi! Może kiedyś tam było cuś z włosem robione... - nie wiem. Właścicielka chyba po teściach w domu porządki robi i znalazł go chyba gdzieś w szafie. Nie dojdzie się już do historii użytkowania tego „drewniaka”. Po tym co mi teraz obaj zasugerowaliście - to zakup kolejnego „Majaka”/dawcy - najtańszym rozwiązaniem problemu... Taka „operacja” jak pisze Kieszonkowe - to wyższa szkoła jazdy! I zapewne nieopłacalna w takim zegarze.
 14. Witam! Od znajomej dostałem „Majak” na podstawce drewnianej - do usunięcia farby z metalowego korpusu i farby z drewnianej podstawy - taka „kosmetyka”. Zauważyłem jednak, że regulator balansu jest ustawiony poza skalę wychylu na „minus” i mimo tego spieszy się około 10 do 15 minut na dobę. Mycie, czyszczenie, dmuchanie i chuchanie = 0 efektu... zamieniłem miejscami z moim „kryształem” balans (czyli zespół: włos + mostek + koło) i pomogło! Czyli mój „kryształ” teraz spieszy a „drewniak” jest okej! Da się coś z tym zrobić (naprawić/poprawić) ten balans?! Czy znowu kupić mam „dawcę” który to okaże się wartym uruchomienia jak moi poprzedni niedoszli wyczyszczeni i prawilno już czas wskazujący - 3 dawcy! Pytanie uzupełniające: Majak w krysztale to wszystkie te same/zamienne wzgl siebie części mechanizmu, co ten Majak z drewniana podstawą?!
 15. jankazas - dziękuję za wyjaśnienie! Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.