Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mkl1

Użytkownik
 • Content Count

  929
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

mkl1 last won the day on February 4

mkl1 had the most liked content!

Community Reputation

202 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice
 • Hobby
  Mechanika, militaria(wiekowe i współczesne) i inne

Recent Profile Visitors

202 profile views
 1. Jak znajdziesz takiego , który to zechce zrobić , a jeszcze lepiej, jak za "rozsądne pieniądze" , by regulacja nie przekrosczyła dwa razy wartości "rynkowej" zegara.
 2. mkl1

  Porady potrzebuję :-)

  Sprobuj gdzieś w niewidocznym miejscu płyn do mycia naczyń i rowodniony kwasek cytrynowy.
 3. Odpuszczałem poprzez "klamerkę" Myślisz, że robiłem to na kuchence gazowej?- niestety nie mam takowej
 4. -Czop musiałem odpuścić. - Jak widać zmiesciło się w wiertarkę, i jest wstępnie nawiercone - Czop ma średnicę 0,180mm. - reszta na potem a. może nie , bo po co mam Cię denerwować ? Może należy ten temat wywali do kosza? Przecież , jak ktoś zobaczy to zacznie robić tak samo żle ??? Nie mam monopolu na wiedzę jak inni a i jej też może nie mam ?
 5. Kawałek łańcuszka ma 0,37 wysokości( pod miejsce na kole) Jak przyjąć jego długośc? Czy tak jak w "linkowcu" ? -Jeden pełen zwój na bębnie napedowym +odlegóść między bębnami+ pełne nawinięcie na koło? czy inaczej? przy okazji można podpatrzeć Repair and restoration of bracket clock with a verge escapement, is activated by a fusee (snail) and chain https://www.artifex-babel.de/en/mechanik/reparatur/spindel-tischuhr_en.html
 6. Dzięki Bardzo ciekawe rozwiązanie mechaniczno-elektryczne podoba mi się
 7. Dawno, dawno temu za czasów dinozaurów, kupiłem 30dag kopert do kieszonek. Takiego złomu... Wśród nich była jedna specyficzna, potem dopiero (na forum) zorientowałem się, że to koperta z płytą górna i tarczą do "szpindlaka". Później trafiłem na mechanizm o wymiarach pasujących do koperty. Niedawno nabyłem kolejny..... tak to wyglaąda: Ten środkowy niestety ma złamaną oś balansu, natomiast reszta mechanizmu "śmiga" po próbie przekręcenia kołem. Ten mechanizm z prawej z tarczą, to ostatni nabytek Mechanizm kompletny, aczkolwiek złamany czop osi z wychwytem. Jest też kawałek ( aż 7 cm) łańcuszka galla. Chciałbym wstawić czop, i postaram się to zrobić, ale , jest jedno ale.. jest zbyt długa i nie mieści się w wiertarce, którą posiadam, a i problem z napędem zabierakowym, by obracać podczas wiercenia. W tokarce zaś nie mam ani konika wiertarskiego, ani tuleji z "latarką" by spróbować wiercić na tokarce.. Muszę coś wykombinować .. na razie wygląda to tak.... Niestety ( ale mogłem się domyślać, czytając na forum o szpindlakach) że praktycznie części nie są wymienne. Koło wychwytowe się różni długością osi a także zarysem zębów koła i ilością ząbków zębnika.. Z kolei oś balansowa ma inną długośc a i inny rozstaw przerzutnika- kotwicy (?) (- nie wiem która nazwa ma być) względem koła balansowego i t d. itd. Zostaje dorabianie.
 8. Dzięki będę pamiętał Rozbieram właśnie dwa szpindlaki, ...... ale to już na inny temat.
 9. Czy jest jakiś "klucz" do dobierania łańcuszka ( długość- można nawinąc na koło łańcuchowe i dodać resztę, szerokość tez, ale reszta? Zabieram się za złożenie szpindlaka.. no ale... zobczę czy się zdecyduję po otworzeniu mechanizmu.. To już inny temat będzie
 10. oraz Wskazówki podobne do tych z mojego Resch'a
 11. Wygląda na szpindlaka. Działa? Łańcuszek jest?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.