Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kolak

Co to za mechanizm (Ulysse Nardin) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w identyfikacji mechanizmu. Pod balansem nie znalazłem żadnych oznaczeń, a moje zdolności niestety nie pozwalają mi zajrzeć pod tarczę.

 

gt79.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to jest któryś AS o nieco zmienionym kształcie mostków. Chyba 13'' - jesli możesz, to sprawdź średnicę.

Postaram się znaleźć dokładnie kaliber bazowy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nieco udało mi się znaleźć, więc dla potomnych zostawie. Cięzki to był orzech do zgryzienia, chyba cały internet przeszukłem. Konkretne informacje znalazłem tutaj. Według tego co tam napisali powyższy mechanizm jest modyfikacją FHF 262. Nijak mechanizmy nie wyglądają podobnie, rozmiarowo też wydają mi się nie pasujące bo w UN ma 25cm co daje około 10 cali, FHF natomiat ma 12 cali. Wątpliwości nadal mam. Znalazłem również tak samo wyglądający mechanizm UN z oznaczeniem na mostku 120N, jednak wujek Google odpowiada na niego ciszą.

Macie jeszcze jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, bo obiecałem sprawdzić i nie wyrobilem. Nie pasuje mi ten fhf. Ale teraz mam tylko tel i nie sprawdzę. Tylko na miłość Boska zwracaj trochę uwagi na jednostki. .......


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał czas to chętnie zasięgnałbym jakiś głębszych informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę szpargałów i na razie nie znalazłem konkretnej informacji na temat tego mechanizmu.

Jeśli chodzi o średnicę to zmierzone przez Ciebie około 25mm odpowiada 11''' (liniom paryskim).

We wcześniejszym poście pisałem o takim werku:

 

post-23302-0-14825000-1390942914.jpg

 

Jest podobny, ale to o niczym nie świadczy, bo wiele jest podobnych i trzeba znaleźć konkretne udokumentowanie.

No i kwestia rozmiaru - pokazany przeze mnie to 13''', a szukamy czegoś około 11'''

 

 

Bardziej niż ten FHF przemawia do mnie Peseux 260 wspominany wcześniej w Twoim odnośniku.

Tu do pooglądania:

 

http://www.watchprosite.com/show-forumpost/fi-128/pi-1846013/ti-283383/t--lots-of-pictures/


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jednak FHF (50 lub podobny?), prawdopodobnie na zamówienie konkretnego producenta zegarka albo wersja zmodyfikowana. Istotny jest kształt półmostka balansu, dynksa do zawieszenia włosa i regulatora, a jak do tego dodamy, istotny tutaj, kształt zapadki...

Mocowanie kotwicy coś mi nie pasuje, ale co tam.

Ten układ werku produkowało co najmniej kilku radośnie od siebie zrzynających producentów, ale jakoś w tym przypadku wątpię w ASa czy Peseux.

Te werki były sygnowane pod tarczą na różne ekscytujące sposoby, równie dobrze może tam być FHF, UN, Rolex czy cokolwiek. :P

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.