Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kilgore

Pomoc w datowaniu zegara Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zajmuje sie obecnie takim Junghansem, zegar dotarł do mnie w stanie jak na zdjeciach. Mechanizm jest w trakcie remontu, skrzynia oczekuje na swoją kolej. W związku z tym mam do szanownych forumowiczów pytanie o szacowany wiek tego zegara. Na werku ma tylko sygnaturę Junghansa bez jakichkolwiek innych oznaczeń (czy to może oznaczać że jest z przed 1901r bo wtedy Junghans zaczął nabijać datę produkcj). Jeżeli ktoś miałby jakąś sugestię co do wygladu kompletnej skrzyni będę bardzo wdzięczny, jeżeli to jest skrzynia katalogowa lub ktoś ma w swoich zbiorach fotgrafię takiej skrzyni.

Mam jeszce dwa pytania odnośnie tego zegara (chociaż to raczej nie ten temat, al cóż)

1) Czy łożysko nastawne osi kotwicy jest w jakis sposób blokowane np poprzez rozklepanie? Czy tez powinno się dać obracać? Potrzebuję wyregulować odleglość osi wychwytu i koła ale nie mogę ruszyc tego łożyska.

2) Czy ktoś zna długoś wahadla jaka powinna być dla tego mechanizmu? (wiem to można policzyć ale pewnie jest to wartośc typowo ogólnie znana starym wyjadaczom zegarowym

Z góry dziękuje za wszelaką pomoc

Totalny amator zapaleniec

 

7e6255fd9f3a360bm.jpgb9bceca86c56b965m.jpg9d04a8a2247d3ecem.jpg
a6907535c3dd2b8bm.jpg
b1cb368d0aaf92c3m.jpga4b4d920d49df322m.jpg560f7abcb45c4cb0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przeca wahadło masz to se zmierz... Która to jest odległość osi wychwytu i koła?

Nie mogę w spokoju obejrzeć zdjęć zegara, bo się kucyki "My little pony" włączają...a ja nie mieszkam na Dominikanie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odleglość  osi kotwicy i osi koła  wychwytowego miałem na myśli. Kucyki Pony???? Ale o ssso chodzi?

Wahadło mam ale problem jest w tym że niekoniecznie jest od tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na  "fotosika", za każdym razem gdy chcę kliknąć na fotę z zegarem, wyskakują kucyki pony... wku... jące.

Odległości osi regulujesz w pewnym (!) zakresie luzująć wkręty mocujące mostek kotwicy. Mimośród zostaw w spokoju. Chyba, że już przestawiałeś... :wacko:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adblocka sobie zainstaluj i po problemie z kucykami :) . Mimośrodu jeszcze nie ruszyłem pomimo szczerych chęci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz poco chcesz to ruszać bo:

1.kotwica źle zazębia

2.kulawo chodzi przy pionowo powieszonym zegarze

 

 

 

jeśli kotwica źle zazębia to nie ruszaj mimośrodu tylko zrób to co na fotce krok po kroku

post-43501-0-92015900-1391279418_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że odleglości od palet do zębów koła wychwytowego są różne (odpady to się chyba nazywa), zegar chodzi jak by to powiedzieć" za bardzo tik tak" czyli kuleje jak napisałeś. Swoją drogą to kotwica też źle zazębiała ale to już mam za sobą .

A co do wieku zegara ktoś sie wypowie?

Interesuje mnie również kwestia wahadła które mieści się do skrzyni na styk ale tylko dlatego że ktoś podniósł sanki o okolo 0,5cm. Pytanie dlaczego skoro wahadlo można bez problemu skrócić na ruszcie opuszczając jednocześnie soczewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprężynka jest za długa (aczkolwiek na tych zamazanych zdjęciach wygląda na oryginalną). Skróć ją, świat się nie zawali,będzie działał. Zegar pochodzi z końca XIX wieku. Nie ma jeszcze oznaczeń produkcji, jak też jest "za porządny". W XX wieku pośród zegarów wiszących (moim zdaniem) tylko linkowe produkowane w Ebensee i kwadransowe miały pełne płyty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.