Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

logityp

Doświadczenie z kalibrem w CITIZEN AR1110

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresował mnie CITIZEN AR1110-02A - chyba będzie to mój pierwszy Eco-Drive - klasyczny wygląd jest tak dużym przeciwieństwem tego co w środku, że aż się prosi na nadgarstek: http://www.citizenwatch.de/de/Kollektion/Elegant/Herren/AR111/AR1110-02A

 

Jest jedno „ale” – opinie (również na tym forum) na temat Eco-Drive są bardzo dobre, ale ponieważ stawiam pierwsze kroki, nie wiem czy odnoszą się do wszystkich mechnizmów czy tylko do niektórych. Informacje na załączonej stronie podają, że "mój" CITIZEN jest wyposażony w kaliber G820. Niestety instrukcja do tego kalibru, dostępna na citizen.pl/static/manuals mało mówi na temat jego wykonania. Obawiam się trafić na mechanizm podobnej żywotności jak ETA 805.112.

 

Czy ktoś z Was mógłby się podzielić doświadczeniem z tym kalibrem? Czy moje obawy są uzasadnione, czy raczej filozofuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, seria Stiletto najcieńsze zegarki eco-drive. Posiadam Citizena i nie mogę złego słowa powiedzieć, solidne i precyzyjne zegarki. Nie powinno się ich za długo trzymać w ciemności. Ładują się w każdym oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, masz rację – właśnie jego cienkość powoduje, że tak mi się podoba – do tej pory Eco-Drive kojarzył mi się z masywnymi zegarkami – jak większość w tym temacie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/38385-chwalimy-sie-swoimi-eco-driveam/

 

Zastanawiam się tylko czy to, że Stiletto są takie płaskie, nie zostało okupione istotnym kompromisem konstrukcyjnym. Np. nie znalazłem informacji jak ten kaliber jest łożyskowany. Miałem nadzieję, że ktoś na forum widział wnętrze takiego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, na pewno ma mala wodoszczelnosc, tylko na przypadkowe kropelki, ale wkoncu to zegarek do bardziej eleganckiego stroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens - to nie nurek, ma po prostu ładnie wyglądać - to mogł być pierwszy kompromis. Poszperam dalej w sieci, może znajdę coś więcej na temat samego kalibru na dalekowschodnich stronach. Jak będzie cos sensownego to wrzucę odnośniki tutaj - chyba, że ktoś mnie uprzedzi :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.