Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Robson1991

Biały G-shock - Jak dbać, czyli konserwacja i czyszczenie ;)

Recommended Posts

Cześć, od kilku dni jestem dumnym posiadaczem białego, matowego cacka jakim jest G-shock GA-110RG-7AER
Zdaje sobie sprawę z tego że białe zegarki żółkną, byłem tego świadom przed zakupem, jednak postanowiłem takowy zakupić ze względów głównie estetycznych, względy praktyczne to samo w sobie posiadanie G ;)
Tak jak już powszechnie wiadomo, białe zegarki, szczególnie matowe żółkną po jakimś czasie i nic na to nie poradzimy, jednak na pewno są jakieś metody, żeby taki zegarek utrzymać jak najdłużej w życiowej formie ;)
Prosiłbym o porady, jak dbać o taki zegarek, jak go konserwować, jak często i w jaki sposób go czyścic, czego unikać etc. Na pewno jest ktoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie, proszę o pomoc ;) Nie chodzi mi tutaj o całkowite uniknięcie zabrudzeń, czy też żółknięcia a jedynie o sposoby na opóźnienie tego procesu. Jako że jest to mój pierwszy poważny zegarek,  nie mam bladego pojęcia jak się z takowym obchodzić. Proszę o porady ;)

Właśnie nie mogę znaleźć za wiele, być może źle szukam albo informacje są porozmieszczane po rożnych tematach, dlatego postanowiłem założyć ten, żeby zebrać wszystkie info w jednym miejscu ;)

Noszenia. ;)

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

Tak jak pisałem, nie chodzi mi o zupełne uniknięcie przebarwień a jedynie o jakieś zabezpieczenia ;)

Kupić taki sam czarny a biały zakładać w niedzielę :) 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Ehh ;p Widzę że niczego konkretnego się od was panowie nie dowiem ;) Przecież nie kupiłem go po to, żeby leżał w szafie ;] Wiem też że się odbarwi i wiedziałem to przed zakupem. Pytam tylko jak dbać o zegarek ;) Co do drugiego G, powiem Wam, że mam pierwszego od kilku dni i jest na tyle super że na bank kupie sobie kolejnego, obawiam się że do końca roku mogę mieć ich już kilka w różnych kolorach i modelach ;] Boje się tylko, co na to moja kobieta, która nie popiera konsumpcjonizmu ;)

Sam napisałeś, że wiedziałeś, iż się odbarwi, więc teraz po prostu trzeba z tym żyć. Odbarwiania nie można zatrzymać. A mówiąc szczerze w przypadku białego G-shocka bardziej martwiłbym się zabarwianiem, a nie odbarwianiem. Jaka jest różnica? Poznasz, gdy założysz jakąś czerwoną bluzę czy coś w tym rodzaju. ;)

Screwback.

Tak, już zwróciłem uwagę na to przy niebieskiej bluzie. jednak bez problemu zeszło to zwykłą wodą ;) To może inne pytanie, czy mogę bez obaw myć mojego G pod wodą? w sensie,puścić wodę z kranu, wziąć trochę płynu jakiegokolwiek na gąbkę i zwyczajnie w świecie go wypucować? Nie jest to ryzykowne?

Zdaje sobie sprawę że moje pytanie było głupie, ale wolałem się upewnić ;p Poza tym, nie mam pojęcia czy jakiś tam płyn czy żel do mycia ciała mu nie zaszkodzi ;) Sorry, jestem cholerykiem i jeśli chodzi o nowe rzeczy to upewniam się po 100 razy ;]

Jeżeli chodzi o żółknięcie przedmiotów, to kiedyś na youtube natknąłem się na kilka filmów dotyczących usuwania żółtych przebarwień z plastiku. Generalnie mowa była tam o zrobieniu mieszanki z wody utlenionej, skrobi kukurydzianej i najprawdopodobniej wybielacza. Powstałą zawiesinę nakładało się na przebarwiony element i czekało kilka godzin. Nie wiem czy w przypadku GS ta metoda nie byłaby zbyt ekstremalna, ale w razie czego podaję niżej link do przykładowego filmu (dwie części) prezentującego działanie "magicznej" mieszanki. 

http://www.youtube.com/watch?v=ysj2PlMPohE

Miałem białasa i pomagało: wcieranie: sok z cytryny, domestos, spirytus, jeśli nic nie pomoże to wybielacz ( wacikiem nanosić na zżółknięte miejsca )

Ostatnio spotkałem się z opinią na facebooku, którą napisał mi G-Shock Polska. Że białe G nie żółkną lecz barwią się od ubrań i że najlepszy sposób na wyczyszczenie to wypranie zegarka w pralce... Brzmi to dosyć abstrakcyjnie, co sądzicie o tym pomyśle?

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Pomysł głupi. Nawet jeśli żółknie od ubrań a tak pewnie jest to przy praniu to nie zejdzie . Ja czyszczę szczoteczką np z mydłem w płynie i część zabrudzeń nie schodzi myślę, że pralka nie pomoże. 

Aż tak negatywnie bym do tego sposobu nie podchodził. Gdyby go włożyć w jakąś białą poszewkę, na przykład od poduszki, to zaryzykowałbym stwierdzeniem, że może się udać. Oczywiście przy dobraniu odpowiedniego programu, choćby tego do prania obuwia sportowego. 

Gdyby ktoś zaryzykował to proszę o dokumentację wyników w postaci zdjęć, bo jestem niesamowicie ciekaw czy to faktycznie działa ;)

Cześć,

w instrukcji do zegarka mojego syna (FLIK-FLAK) jest napisane, żeby prać w pralce w 40 stopniach, wetknąwszy zegarek do skarpety :-)

Bardzo dobrze się sprawdza.

ASU

To tak jak z trampkami z białą podeszwą, co byś nie robił i tak ukopiesz, ja bym nie zwracał uwagi i tyle. Chyba że chcesz go podarować wnukom ;)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Blackfish
      Hej forumowicze!

Nie mam najmniejszej wiedzy o zegarkach, natomiast z różnych względów stoję przed zakupem. Przewertowałem sieć i trafiłem na ten oto zegarek - Festina F20453-1. Bardzo mi przypadł do gustu, ale przed zakupem chciałbym zasięgnąć opinii czy jest to sensowny zakup, czy zegarek jest wart swojej ceny, czy materiały z których jest zbudowany sugerują jego trwałość? Byłbym bardzo wdzięczny za opinie! 

Jeśli natomiast ktoś byłby tak miły i chciałby coś polecić to jak najbardziej - każdą propozycje wezmę pod uwagę. Budżet na zegarek w granicach 1500zł, natomiast jeśli trafi się coś co zwali mnie z nóg za 2.000zł to też się uzbiera. Zegarek z zamysłem noszenia na co dzień, im bardziej uniwersalny tym lepiej, tak by możliwe jak najbardziej pasował i do t-shirtu i do eleganckiej koszuli. Preferowana ciemna kolorystyka, więc im bardziej zbliżony do wspomnianej Festiny tym lepiej. :)

Będę bacznie obserwował ten temat, wszystkim Wam z góry dziękuje! :)

• By Jag1enka
      Dzień dobry, proszę o ocenę tego zegarka. Martwi mnie że bransoleta od wewnątrz jest złota, a na wszystkich zdjeciach jest srebrna od środka. Dodatkowo to opakowanie wydaje się jakieś dziwne, nie spotkałam się z takim wcześniej. Po przytrzymaniu prawego przycisku wyświetla się napis Casio. Nie umiem wstawić obrazków na forum, daję linki do dysku Google. Bardzo proszę o odpowiedź, czy to oryginał. 
      Tył
      Przód
      Opakowanie
      Koperta przód
      Koperta tył
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.