Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Targi edukacyjne- jak się wystawić tanio i pomysłowo?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc tutaj, bo ze wszystkich forów na których się udzielam chyba tu mogę liczyć na najciekawsze pomysły.

 

Prowadzę darmowe szkolenia komputerowe skierowane dla nieaktywnych zawodowo. Z rekrutacja uczestników nie jest za róźowo, wieć zamierzamy wziąć udział w lokalnych targach edukacyjnych. Niestety unia na to kasy nie dała, więc bulę z własnej kieszeni i nie chciałbym wydać więcej niż muszę. Z drugiej strony fajnie żeby ktoś się naszym stoiskiem zainteresował :)

 

Do dyspozycji na targach mam mały stolik (pewnie wzięty z klasy). Przykryjemy go jakoś, żeby był kulturalny :) Położymy ksiązki i płyty (darmowe materiały szkoleniowe dla uczestników), postawie 2-3 laptopy na których prowadzę szkolenia. Na jednym otworzę formularz na naszej stronie www do rejestracji kandydatów, gdyby ktoś od razu chciał się zapisać. Na pozostałych w sumie nie wiem, chyba należałoby włączyć jakąś przyciągającą wzrok dynamiczną treść (film?). Do tego jakieś cukierki, ulotki a w tle plakat promujący szkolenie. 

 

Nigdy nie byłem na takich targach, mój pracownik był ale chciałbym jakoś to zaplanować a jednocześnie nie wydać za dużo. Ponoć studenci i tak muszą obejść wszystkie stacje ale chciałbym pokazać coś pomysłowego. Uczelnie wystawiają się na dużych stanowiskach a ja będę mały pikuś więc chcę jakoś ich zainteresować. Jak czytam niektóre tematy w "po godzinach" to myslę, że znajdą się osoby, które coś ciekawego doradzą.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kasy, to postaw na estetykę i profesjonalizm - nie ławka szkolna, tylko coś ładniejszego, np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29932181/. Coś do siedzenia dla osób zainteresowanych. Bez kabli od laptopów plączących się tu i tam. Jeśli plakat, to na ładnym stojaku, czy też potykaczu. Ulotki też najlepiej nie rozpiżdżone na stolikach, tylko w jakiś estetycznych stojaczkach.

Hostessy na pewno nie zaszkodzą, no ale to już są koszty.

 

Wiem, że to frazesy, ale często się zapomina jak ogromną rolę odgrywa estetyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wynająć stand z możliwością umieszczenia infografik. Koszty będą ograniczone do minimum. Jest kilka firm, które wynajmują standy. Jak kolega wcześniej pisał liczy się estetyka  = dobry projekt graficzny infografiki. Dzwoń do firm i pytaj :) Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo, dzięki. Zastanawiam się co można włącyć na laptopach, żeby były ciekawe.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyeksponuj odpowiednio najważniejsze informacje z punktu widzenia potencjalnego klienta: DARMOWE szkolenia! jakie konkretne kompetencje komupterowe dadzą im takie szkolenia (nawet te nabyte niejako przy okazji - radzenie sobie z problemami informatycznymi ,samodzielne obsługiwanie "skomplikowanego" softu, umiejętność naprawy/poprawy wydajności oprogramowania bez konieczności płacenia specjalistom, itp.). Prezentacje na laptopach mogą być luźno związane ze szkoleniami, byle tematem była informatyka i coś przyciągającego wzrok - np. zabawa w morphing w programach do obróbki wideo/grafiki). Strzelam w ciemno, bo nie wiem dokładnie, co jest treścią szkoleń, ale chodzi o istotę Twojego PR-u - określ grupę docelową także pod względem wieku, co ich może zaintrygować i zachęcić do podejścia, jakiś slogan, zapotrzebowanie (i np. stawki) na pracowników z konkretnymi umiejętnościami, które Ty im przekażesz. Postaw się na moment w roli potencjalnego klienta i zastanów się, co zwróciłoby Twoją uwagę na takich targach i czego nie mają inni...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.