Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

meinard

Użytkownik
 • Content Count

  1556
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

meinard last won the day on February 28 2014

meinard had the most liked content!

Community Reputation

1486 Guru zegarmistrzostwa

About meinard

 • Rank
  neofita

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  wefkukurydzy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jakiś chłopaczek wrzucił "ciekawostkę" na grupę na fb: "- hej, wiedzieliście że szkiełka w Rolexie mają taki hologram korony" - i dodał zdjęcie Milgaussa. Tylko że na tym zdjęciu korona była na godz. 8 zamiast 6, więc od razu mu inni powiedzieli, że zegarek musiał być składany, no i zaczęło się szukanie innych wad, i wyszły jakieś dodatkowe "smaczki. Chłopak powiedział że kupił rolka w Royal watch ale nic mu nie powiedzieli na temat wad. Ale nie pamiętam która to była grupa teraz.
 2. meinard

  Twoja kolekcja!

  Inżynier poszedł? Cholera, przywiązałem się do niego 😂
 3. - Ile egzemplarzy IWC ma @piteks? - Stomatologiczne hehe he
 4. Nie siedzę aż tak w temacie, ale ten kurs chyba nie zawsze był aż tak odrealniony? Jak w NBP euro było po 4.7 czy 4.8, to w Kruku nie było przypadkiem po 5.0? Teraz w NBP jest po 4.3, a w Kruku nadal prawie po 5.0 - no jednak śmierdzi trochę.
 5. A to ciekawe jest, bo dla mnie zegarki, które defaultowo na nadgarstku czuję "duże" - na nato wydają się jeszcze większe, przez przesunięty "w górę" środek cieżkości (w końcu to dwie dodatkowe warstwy materiału między nadgarstkiem a deklem). Dlatego mimo że nato uwielbiam, to w niektórych zegarkach odpada, jak np. w Monaco albo Mille Miglia - noszę głównie na mniejszych, tak do 40mm.
 6. Zagadka - z kim lub z czym na głowy pozamieniał się projektant w Breitlingu, który wymyślił te dziurbiliony?
 7. Swoją drogą, czy inne wersje GMT nie dorobiły się zrożnicowanych genderowo przydomków? Przecież Pepsi i Sprite też występują w dwóch wersjach bransolety. Nie powstały żadne Pepsi Max, Polo Cockty, 7 Upy ani nic takiego?
 8. w filmie na instagramie padło, że będą się kontaktować w ciągu najbliższych dni też.
 9. meinard

  Twoja kolekcja!

  Po przeniesieniu Orange Monstera do pudełka oznaczonego napisem "dożywocie" jakoś tak prawie monochromatycznie się zrobiło.
 10. Ja zawsze patrzę na to czy i jaką lukę wypełnia dany zegarek w mojej kolekcji. Jakbym miał oceniać przez swój pryzmat, to bym zostawil szarą, bo czarnego bling-bling divera już mam.
 11. Teraz jak o tym napisałeś to mi zaczęło to przeszkadzać 😬
 12. No właśnie Nomosy są jak dla mnie zbyt... nie wiem, formalne, delikatne? Ciężko mi to zdefiniować, bardzo mi się podobają niektóre modele, ale jednak nie w tym obszarze jakiego tu szukam. kilka rzeczy mi tu nie gra (te minutowe oznaczenia porozdzielane indeksami 🥴) ale pobawię się paskami w fotoszopie, może jest jakiś potencjał w tym. dzięki.
 13. Ze zgrozą stwierdziłem, że nie mam w kolekcji żadnego zegarka made in Germany. Mam za to kilka z niebieską i granatową tarczą, więc doszedłem do wniosku że chciałbym zameldować u siebie zegarek z Niemiec i z tarczą koloru zielonego - ewentualnie inne kolory, ale raczej utrzymane w tonacji ciepłych kolorów ziemi. Inne, wysoce pożądane cechy to: - szerokość do 41mm i wysokość do 12mm - jak najmniej elementów polerowanych - pilotopodobny, fieldwatchowy sznyt - ciężko mi to zdefiniować. W każdym razie coś, co wyklucza raczej Nomosy z równania 🙃 Żaden z powyższych warunków nie jest sine qua non - obejdę się bez jednego z nich, być może dwóch, jeśli mnie coś zachwyci. Ponieważ to ma być zegarek z którym się nie będę cackał, nie chciałbym szaleć z ceną - limit to, powiedzmy, 10k, ale nie zależy mi żeby do tego limitu dociągnąć, jak będzie mniej to bardzo dobrze. Wytypowałem sobie na początek trzech kandydatów Archimede 1950-4 - tu plusem jest koperta Icklera, minusem jej wyłupiasty kształt i mała sekunda Union Glashutte Belisar GMT - tu w zasadzie wszystko mi się bardzo podoba poza kopertą w pełnej polerce i datą. Gdyby nie było daty to brałbym bez wahania. Sinn 556 limitka - podoba mi się z wyglądu, obawiam się jedynie czy nie znudzi mi się błyskawicznie, bo nie ma tu nic chwytającego za serce. Zrobiłem nawet grafikę pomocniczą 😎 Chętnie przyjmę inne sugestie.
 14. Coś mnie zawsze do tego modelu ciągnęło, to było jedno z moich pierwszych marzeń zegarkowych ever wiele lat temu, i w końcu się złamałem. Jakoś tak ubzdurałem sobie że Monaco trzeba spróbować, no i jest. Na razie ogólne wrażenia dużo lepsze niż podczas wcześniejszych przymiarek w salonowych warunkach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.