Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek1a2b

problem z regulacja GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z ustawiniem zegara wiszacego GB albo sie spieszy albo późni w żadnen sposob nie moge do niego dotrzeć. Ustawiłem juz wiele zegarow ale ten jest jakis dziwny. wyglada to tak.

 

Zegar sie późni wiec co dobre sprawdzam ile i podkrecam wahadlo troszke do góry troszke tj max jeden obrot , i tak kilka dni aż w koncu z ni z tad ni z owąt zegar sprzeszy sie z10 min na dobe pomimo iz dnia poprzedniego musiałem go przyspieszyc bo sie późnil. i zaznaczam nie kręcę jak dziki ile wejdzie tylko po obrocie.

 

jest to pelnoplytowy medalowy mechanzim i a takiego cyrku to nie mialem.

a no i kupilem na allegro jako sprawny wyregulowany

pomocy prosze.

post-61298-0-11271700-1396850614_thumb.jpg

post-61298-0-65504900-1396850632_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdź czy za ruchami śrubki idzie ruch soczewki

 

 

2.sprawdź luzy na wychwycie transporcie wahadła oraz czy soczewka się nie buja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sprawdź czy wskazówki przestawia się lekko czy z prawidłowym lekkim oporem.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jesli masz na mysli czy krecąc sruba polozenie soczewki gora dol sie zmienia to tak.

2. soczewka moze ma luz ale tak minimalny ze wlos by tam ciezko bylo wlozyc wiec to nie powinno problemu sprawiać, a luzów tez nie ma ogólnie mechanizm bardzo ladnie równo tyka.

 

 

 

wskazówki chodza poprawnie z lekkim oporem, raczej nie ma opcji żeby sie slizgało tam w srodku.może to byc kwestia ze wahadło nie jest oryginalne i jest o nie odpowiedniej masie i mechanzim wariuje?

 

 

 

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga wahadła nie ma wpływu na opisane przez ciebie odchyłki.

Należało by zdjąć tarczę i sprawdzić współpracę mech. chodu z mech. bicia.

Myślę że to praca dla zegarmistrza.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co dokladnie trzeba sprawdzić?

jakich oznak działania lub nie działania szukać?

 

zegar w zasadzie chodzi normalnie wybija godziny normalnie tylko pokazywac poprawnej godziny nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zwolnić naciąg sprężyn do zera i nakręć je tylko do połowy i dopiero wtedy zacznij go regulować podnosząc soczewkę do góry.

 

PS.

Mam nadzieję że wiesz jak uwalnia się naciąg sprężyn. Jeżeli będziesz miał z tym jakiś problem, to pytaj.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zwolnić naciąg sprężyn do zera i nakręć je tylko do połowy i dopiero wtedy zacznij go regulować podnosząc soczewkę do góry.

 

PS.

Mam nadzieję że wiesz jak uwalnia się naciąg sprężyn. Jeżeli będziesz miał z tym jakiś problem, to pytaj.

 

 Tak wiem zawodowcem nie jestem ale i nie totalnym laikiem.

Ta operacja tez w zasadzie odpada bo reguluje juz zegar 2 tygodnie wiec spręzyna dwa razy juz sie rozkreciła.

i zdawalo by sie ze juz bedzie dobrze i nie jest z tego co sie orientuje kwestia poł obrotu nie powinna az tak drastycznie wplywac na regulacje czasu. zegar jednego dnia potrafi późnic sie 5 minut a drugiego spieszyć 15 po minimalnej ingerencji

 

naprawde takiego przypadku jeszcze nie mialem t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tarczę i wymontuj przekładnie wskazań i dźwignię wyzwalającą bicie.

Pozostaw z przekładni wskazań jedynie ćwiertnik i na nim zamontuj wskazówkę minutową. Ustaw czas przetestuj i napisz co się dzieje.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tarczę i wymontuj przekładnie wskazań i dźwignię wyzwalającą bicie.

Pozostaw z przekładni wskazań jedynie ćwiertnik i na nim zamontuj wskazówkę minutową. Ustaw czas przetestuj i napisz co się dzieje.

 

 

witam

wlasnie zrobilem co radziłeś za 2 lub 3 dni napisze jaki efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co moge powiedzic na dzien dzisiejszy to zegar bardzo przyspieszył po tej oparacji i powoli go opóźniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma, może jest za małe zagłębienie kotwicy w koło wychwytowe i od czasu do czasu śmignie do przodu, tudzież kolo wychytowe może być sfatygowane.   Pozdrawiam.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też luzy jakie mają "ośki" kół zębatych (na rozkręconej sprężynie)  bo objawy mogą wskazywać na zużycie "łożysk" . Być może czeka cie tulejowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.