Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dziadek

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,961
 • Joined

 • Days Won

  10

dziadek last won the day on January 6 2019

dziadek had the most liked content!

Community Reputation

902 Mistrz

2 Followers

About dziadek

 • Birthday 10/01/2009

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Puszcza Kampinoska

Recent Profile Visitors

2,447 profile views
 1. To może nawet i dobrze, bo im dłużej zachowa się wysoka umieralność to spadnie średnia życia, a jak będzie spadała średnia życia, to dla tych co przeżyją i w najbliższych latach będą przechodzić na emeryturę będzie wzrastała średnia wysokość emerytur. Edit. Pisiory w najbliższych trzech latach zasad emerytalnych nie zmienią, więc mężczyżnni którzy przeżyją z roczników (już częściowo 56) 57,58,59 powinni na tym skorzystać.
 2. Mój pierwszy telefon komórkowy wyglądał tak jak ten poniżej. Był sakramencko drogi i łapał zasięg tylko w niektórych miastach i częściowo w Warszawie. Żałowałem że go kupiłem bo pożytku z niego było tyle co nic. Jak się złapało zasięg to trzeba było samochodem stanąć i odbębnić wszystkie połączenia. Pamiętam wtenczas dużo podróżowałem i jadąc np. do Szczecina za Piłą koło drogi była taka duża góra i stał tam nadajnik i prawie za każdym razem jadąc tą drogą stało na poboczu kilka samochodów i ludzie gadali. Ciekawostką było jeszcze to że wszyscy posiadacze tych klocków nosili je ze sobą wszędzie niezależnie od tego czy był zasięg czy nie było, dla wielu to był duży szpan, oczywiście obowiązkowe w tym zestawie były również białe skarpetki.
 3. Ja sobie do moich tokarek zegarmistrzowskich A&Z zakupiłem oprawki ER 11 i ER 16, czyli dwa komplety ze wszystkimi rozmiarami tulejek do nich przynależnych i montuje je w koniku przy np. używaniu nakiełków i wierceniu otworów traktując konik jako centrownik trzymając oprawkę ER w palcach, wtenczas mam dobre wyczucie w palcach przy docisku zwłaszcza przy małych średnicach wierteł. Zdecydowanie lepiej mi się wierci otwory czując docisk w palcach niż na dżwigni konika wiertarskiego. Oprawka ER16 jest w folii bo nie była jeszcze używana. Edit. Dobrze jest zakupić zwłaszcza tą małą oprawkę ER11 bardzo dobrej jakości i w komplecie razem z przynależnymi do niej zaciskami. Ten mój komplet ma tolerancję gwarantowaną przez producenta do 0,005 mm Oczywiście do koników wiertarskich używam tylko przynależnych do nich oryginalnych tulejek zegarmistrzowskich.
 4. Jak pandemia przeminie to muszę u nas w dziale Zegary zorganizować warsztaty zegarowe w okolicach jakiejś strzelnicy i postrzelamy sobie do zegarów i zegarków. Albo tylko ich tarcz. I może od razu zapytam, jaka jest procedura załatwienia takiej atrakcji w postaci postrzelania sobie z ostrej broni do np. zegarów i zegarków? I jakie ewentualnie są lub będą koszty takiej "atrakcji"?
 5. Przyznam się szczerze że ja nigdy nie strzelałem, ba, nawet nigdy nie trzymałem żadnej strzelby w łapach, ale gdyby taki dziadek jak ja chciał kiedyś zobaczyć różne małe i duże strzelby w realu to istnieje taka możliwość (oczywiście legalna) że któryś z kolekcjonerów może mi pokazać i dać do potrzymania w garści (oczywiście nienaładowane) różne rodzaje broni które ma w kolekcji? Edit. Przepraszam zapomniałem, raz strzeliłem z kolekcjonerskiej strzelby na czarny proch do dość grubej deski i kula przebiła tą dechę.
 6. No to trzymam mocno kciuki żeby Ci się udało. Zrobienie mechanizmu kwadransowego jako pierwszego w nowym hobby to bardzo duże i bardzo ambitne wyzwanie nawet dla dobrze wyedukowanego mechanika precyzyjnego, moim zdaniem oczywiście. Ale trzymam kciuki żeby dobrze wyszło! Edit. No i żeby właściwie "odpalił' po pierwszym złożeniu.
 7. Oooo, serdeczne dzięki! Szybki jesteś!
 8. Mam pytanie. Czy ktoś z Państwa jest mi w stanie napisać jakiej firmy jest ta sygnatura? Miałem już ją rozszyfrowaną, ale to było kilka lat temu i już nie pamiętam. Edit. Pamiętam tylko że to była Szwajcarska firma produkująca obrabiarki i narzędzia dla zegarmistrzów. Szukam i nigdzie nie mogę odszukać nazwy tej firmy. Temat tej firmy był poruszany nawet na naszym forum, ale to było dawno temu i nie mogę go odszukać.
 9. No tak, wzięli i dziadka zakrzyczeli. A ja napisałem tylko, że kobieta jest piękna tylko wtedy kiedy ma zachowane właściwe proporcje względem wysokości i objętości. Odnoszę wrażenie, że jeżeli Wam się podobają mocno przerośnięte cycki, to albo macie zachwiane poczucie estetyki, albo widzieliście mocno przerośnięty biust tylko na obrazku.
 10. Owszem długa gwarancja na blachę jest, ale jest ona obwarowana kilkoma obowiązkami właściciela auta których to obowiązków na ogół właściciele aut nie realizują i tracą przedwcześnie gwarancję.
 11. Nie bardzo kumam o co chodzi. Ale na co to działa?
 12. Na czym polega usługa (może tylko porada?) modelowania przyszłości?
 13. Ja też lubię mieć czysto pod maską. Rocznik 1998. W tym roku przejechał dopiero 550 km, no i oczywiście śniegu i wody jeszcze w 2021roku nie widział.
 14. W naszej szerokości geograficznej lanie baby nie powinno dyskwalifikować.
 15. Nie przejmuj się, odrośnie nowy i będzie miał znacznie większą moc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.