Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dziadek

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  2100
 • Joined

 • Days Won

  10

dziadek last won the day on January 6 2019

dziadek had the most liked content!

Community Reputation

1751 Guru zegarmistrzostwa

About dziadek

 • Birthday 10/01/2009

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

3171 profile views
 1. Na początek trzeba sprawdzić czy mieszek naciąga sprężynę, bo być może sprężyna nie jest naciągnięta i zegar zatrzymuje się po kilku minutach. Jeżeli się okaże że mieszek nie naciąga sprężyny to znaczy że jest pusty, a jeżeli jest pusty, to jest albo do regeneracji, co też nie daje stuprocentowej gwarancji że będzie działał poprawnie przez kolejne kilkadziesiąt lat, albo trzeba go wymienić na nowy i oryginalny co wiąże się z bardzo dużymi kosztami.
 2. Taki sobie kup. - Zapłacisz połowę przeznaczonego budżetu. - Dziesięć lat bezawaryjnej jazdy masz jak w banku. - Silnik idealny do podłączenia gazu. - Ma automat i wszystko co niezbędne do komfortowej jazdy. - Jest bardzo bezpieczny. - Za dwa lata z automatu masz żółte blachy, co daje możliwość wjechania do centrum każdego miasta niezależnie od stref czystego powietrza. - Jak zrobisz mu polerkę i dobrze nałożysz ceramikę, to gwarantuję, że będzie wzbudzał zainteresowanie zdecydowanie większe niż najnowsze Porsche. - No i za 10 lat sprzedasz go znacznie drożej niż teraz za niego zapłacisz. Aktualnie mam trzy samochody marki Volvo i między innymi jeden 945 i jest to mój najbardziej ulubiony samochód do codziennej jazdy. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volvo-seria-900-swietny-stan-ID6FX6Yi.html
 3. Szanowni Koledzy, bardzo Was proszę nie obrażajcie się za to co napiszę. Piszę głównie do tych zasłużonych, z długoletnim stażem, dojrzałych wiekiem, dobrze wyedukowanych, obytych społecznie, obyczajowo i towarzysko, żonatych, rozwodników i wdowców, itd. itd. Jak to się stało że Was tak inteligentnych i doświadczonych mężczyzn "ograł" i zrobił w przysłowiowe "jajo" zwykły szesnastolatek z Jarosławia, zakładając na forum temat pt. "Mam 16 lat i naprawiam zegarki". Proszę Was, weście kilka głębokich oddechów i pomyślcie, kto ponosi większą winę za całe to nazwijmy łagodnie "zamieszanie", czy nikomu nieznany szesnastoletni chłopiec który ogłosił się na forum i fb wyrażając chęć naprawiania wszelakich zegarków mając (w domyśle) na ceracie kilka śrubokrętów, małe kombinerki no i może jakąś pincetę i coś jeszcze, czy Wy, łykając tą wielce niewiarygodną ofertę jak przysłowiowe "pelikany wodę" wysyłając swoje kolekcjonerskie zegarki i jak widać część z Was na dodatek płaciła za deklarowaną naprawę z góry. Gdybyście tych zegarków nie wysyłali, to problemu by nie było, a nikomu nieznany szesnastoletni chłopiec uczyłby się naprawiać zegarki na własny koszt z dużym prawdopodobieństwem naszej wirtualnej wszechstronnej pomocy. Jeszcze raz podkreślę, nie jest moim zamiarem kogokolwiek obrażać, ponieważ wiem o tym, że naiwność to cecha ludzi dobrych.
 4. Panowie, no to w końcu o którym "Kacperku 77" tu piszecie. Skrzeczkowskim czy Wierzbickim? Odnoszę wrażenie że co niektórzy tu piszący zupełnie bezpodstawnie mocno poturbowali "plecy" Kol. Kacpra Tadeusza Wierzbickiego. Edit. Mam nadzieję że teraz posypie się cała seria przeprosin pod adresem Kacpra Tadeusza Wierzbickiego.
 5. Ile to Volvo kosztuje w tej wersji którą testowałeś? Moje zdanie jest takie, za kilkanaście lat miejscy blokersi w kwestii motoryzacji będą wykluczeni społecznie. W Warszawie na Ursynowie budują czy już wybudowali blok w którym jest ponad 1500 małych mieszkań. Czy wyobrażacie sobie ładowanie w podziemnym garażu i naziemnym parkingu (wokół bloku) około 2500 elektrycznych samochodów.
 6. Można prosić o link do fb, bo mam popcorn i trochę czasu to sobie poczytam.
 7. No nie przesadzaj z tym poglądem że płatności pod stołem są niegrzeczne. Jeżeli jestem przekonany że ktoś zrobił mi bardzo dobrze określoną usługę, to nie mam żadnego wyrzutu sumienia żeby zapłacić mu pod stołem kwotę netto niż na fakturę kwotę brutto. On nie zapłaci podatku dochodowego a ja nie zapłacę WATu i obydwaj jesteśmy zadowoleni. I między innymi do takich płatności potrzebna jest gotówka w pudełku po butach, albo złoto, albo dolarsy, albo np. paliwo.
 8. No to ja jestem Janusz i na dodatek stary zakapior i sknerus. Nie mam żadnej karty i nigdy nie miałem. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś nie chce ode mnie gotówki to on ma problem, a nie ja. Ja mogę od niego kupić, ale nie muszę. Oczywiście płatności firmowe i większość płatności prywatnych płacę przelewami przez Internet. Natomiast dostawcy i wystawcy faktur domowych czyli światło, gaz, woda, ścieki, tel. w tym również ubezpieczyciel samochodów pobierają mi z konta sami, oczywiście wcześniej przysyłając mi faktury na maila. Podatki od nieruchomości płacę przelewami raz w roku. W życiu takim codziennym czuję się bardzo żle jeżeli gdziekolwiek wyjdę z domu bez odpowiedniej ilości gotówki w kieszeni. Nawet wychodząc na spacer do lasu muszę mieć kasę w kieszeni bo czasem idę po drodze na piwo z sokiem malinowym. Poza tym jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt wyższości gotówki nad kartą, Panowie, jak sobie wyobrażacie jakiekolwiek skorumpowanie innego człowieka mając tylko kartę w kieszeni, nawet taką w złotym kolorze. Jak mi brakuje gotówki to biorę to moje pudełko po butach (sandałach) i idę raz na jakiś czas do banku (mam bardzo blisko) i proszę o wypłacenie mi gotówki w nominałach po 20 zł, 50 zł i po 100 zł. i proszę mi wierzyć, nie jest to żaden problem i jakikolwiek większy wysiłek. W moim banku już się do tego dość nietypowego widoku przyzwyczaili. Czytając część powyższych postów tak sobie myślę, że ja miałem w życiu ogromne szczęście, nigdy nie robiłem żadnych list zakupowych. Oprócz oczywiście jednej listy potrzeb zegarowych tzn. mam listę zegarów które chciałbym jeszcze przed śmiercią kupić żeby zamknąć kolekcję zegarów rocznych wyprodukowanych w fabryce Gustava Beckera. To oczywiście niezwykle rzadkie egzemplarze i niezwykle trudno je kupić.
 9. Zapożyczone z żartów.
 10. Czytając ten temat można odnieść wrażenie że wynajem w Polsce mieszkania to wielkie ryzyko i duży problem, a tymczasem dziesiątki tysięcy Polaków wynajmuje mieszkania i jakoś nie mają z tym problemów. Oczywiście zawsze coś może się zdarzyć, ale moim zdaniem są to bardzo rzadkie przypadki. Wielu członków mojej najbliższej rodziny i wielu moich kolegów wynajmuje mieszkania i jak do tej pory (odpukać w niemalowane) nigdy nie mieli żadnych problemów. Oczywiście kluczem do uniknięcia jakichkolwiek problemów jest odpowiedni dobór najemcy. Np. ja bardzo starannie wybieram najemców i nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Mam pewne kategorie ludzi którym mieszkania nie wynajmuje za żadne pieniądze nawet, gdyby chcieli na jedną dobę.
 11. dziadek

  Tatuaże

  Tak w woli ścisłości. Usta, to całość składająca się z silnie umięśnionych fałd skórnych nazywanych wargami. Rozróżniamy wargę górną i wargę dolną które stykają się bocznymi krawędziami w tzw. kącikach ust. Pomiędzy wargą górną a wargą dolną znajduje się otwór gębowy, często nazywany otworem ustnym, prowadzący do jamy gębowej nazywanej często również jamą ustną która to wraz z wargami u człowieka i innych ssaków stanowi początkowy odcinek przewodu pokarmowego. Tak to opisują i nazywają ludzie którzy obdarzeni są mocno rozwiniętą inteligencją.
 12. A końcówka ośki przed wierceniem została odpuszczona? OK. Razem pisaliśmy.
 13. dziadek

  Eppner

  Leskos = Mistrz!
 14. W tym roku jak prawie co roku od kilku już lat mam ciągle ten sam problem, tzn. przejechałem przez rok jednym moim Volvo 2800 kilometrów i nie wiem czy olej i filtr wymieniać , czy nie wymieniać? W listopadzie będę miał kolejny problem, bo moim drugim Volvo przejechałem jak na razie 460 kilometrów, no i co, mam olej i filtr wymieniać, czy nie wymieniać? Co Szanowni Koledzy radzą.
 15. Moim zdaniem, sam werk jest OK oprócz oczywiście wieszaka wahadła, wieszak w nim zamontowany jest od Kienzle. Oryginalnie JUF stosował wieszaki jednoczęściowe odlewane. Oryginalny wieszak w roczniaku JUF który był robiony dla Hardera Nr. 1205 R. Czyli o kilkanaście numerów starszy wygląda tak. Tak wygląda wieszak w roczniaku Kienzle Nr. 152715 Wahadło tez budzi wiele wątpliwości tzn. wieszak na wahadle moim zdaniem jest dorabiany, a być może i całe wahadło jest przełożone od innego roczniaka, żeby to sprawdzić, to trzeba by zmierzyć jego wysokość i średnicę. Tak wygląda oryginalne wahadło. z roczniaka Nr. 1205 R
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.