Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dziadek

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  2,000
 • Joined

 • Days Won

  10

dziadek last won the day on January 6 2019

dziadek had the most liked content!

Community Reputation

1,117 Guru zegarmistrzostwa

About dziadek

 • Birthday 10/01/2009

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Puszcza Kampinoska

Recent Profile Visitors

2,635 profile views
 1. Volvo 940 benzyna 2,3 turbo, oryginalny lakier, ani grama rdzy, rocznik 1997. Wyjeżdża z garażu tylko w słonecznie i bezdeszczowe dni. Ma u mnie dożywocie. Jego albo moje. Mam jeszcze S80 2,5T i V70 2,4D5 To V70 wyciągam z garażu tylko wtedy kiedy zakładam garnitur, bo ma jasny cały środek. Generalnie lubię Volvo, bo to są najlepsze pod słońcem "dziadkowozy".
 2. Wracając do meritum, to ja tylko napisałem ogólnie że nie podoba mi się renowacja obudowy Twojego zegara i uznałem że renowacja nie została wykonana w sposób profesjonalny i napisałem również, że moim zdaniem nie jest to zegar wyprodukowany przez fabrykę Eppnera. Nie zrobiłem żadnej "wycieczki" pod Twoim adresem, pisałem tylko o zegarze który pokazałeś. A Ty mi tu piszesz o jakichś frustracjach, zazdrościach, braku wiedzy i coś tam jeszcze.
 3. Ja nie mam żadnych frustracji, wręcz odwrotnie, jestem mocno wyluzowany dziadek. Ale tak dla poszerzenia wiedzy mojej i nie tylko, spróbuj uzasadnić dlaczego uważasz Ty i 90% oglądających ten zegar że to zegar wyprodukowany przez Eppnera. Może z tej słownej przepychanki wytoczy się jakaś merytoryczna dyskusja. Edit. I tak przy okazji, to nie atakuj mnie w innych tematach. Bo pisząc o Gdańsku wyrażnie napisałem, że jest to moje zdanie.
 4. Znaczną część mojej kolekcji większość tu piszących zna. Pochwal się swoją, bo na razie pokazałeś tylko jeden, no i tam w tle widać jeszcze ze dwa.
 5. Właśnie tak robię, ale jak czytam niektóre posty i opisy prezentowanych zegarów to też mam podobnie jak Ty niezły ubaw.
 6. We wszelakim zbieractwie najważniejsze jest zawsze dobre samopoczucie.
 7. Takie regulacje w niektórych mechanizmach zegarów stojących montowała firma Kieninger i Kienzle. Bywają dwa rodzaje regulacji, przy gongu spiralnym regulacja jest taka lub bardzo podobna jak w tym mechanizmie powyżej, natomiast w mechanizmach kwadransowych do których Kieningier montował długie gongi prętowe regulacja jest montowana do tylnej płyty od środka, czyli między płytami. Ten rodzaj regulacji w zegarach stojących jest IMO wielce pożyteczny bo można bardzo precyzyjnie wyregulować bicie na chodzącym zegarze. Edit. Obudowa zegara stojącego którą powyżej zaprezentował Kol. "azina" została poddana bardzo głębokiej i bardzo kiepskiej i zupełnie nieprofesjonalnej renowacji. Moim zdaniem, ta obudowa wygląda tak jakby renowację przeprowadził cieśla a nie profesjonalny stolarz czy prawdziwy fachowiec od renowacji. No chyba że profesjonalista dostał takie wytyczne od właściciela i w całości spełnił życzenie klienta. Edit. A co mi tam, może podniosę trochę ciśnienie właścicielowi. Szanowny Kolego "azina" z całym szacunkiem dla wiedzy Twojej i tych co go oglądali, ale Eppner to on nie jest i chyba nawet nigdy nie stał obok stojącego zegara Eppnera.
 8. Gdańsk jest w miarę ładny wiosną latem i jesienią z naciskiem na lato. Zimą, to ponure, mocno zabetonowane i brudne miasto. Takie jest moje zdanie. Zimą zdecydowanie lepszy i ładniejszy jest Sopot i też tylko bardzo blisko morza.
 9. PM, śledzę od pewnego czasu ten wątek i całkowicie się już pogubiłem z tym Twoim samochodem. Ty w końcu masz już ten samochód czy go jeszcze nie masz? Czy może chociaż widziałeś go już na własne oczy i wiesz że to Twój stoi gdzieś tam na placu? Bo skoro jeszcze go fizycznie nie masz u siebie to może sprzedawca przeszedł na wyższy stopień ściemy i teraz będzie go u siebie przerabiał i modyfikował przez najbliższy rok.
 10. Chyba żeśmy się nie zrozumieli. Im społeczeństwo jest bardziej zamożne tym dzietność jest mniejsza. Widziałeś kiedyś rodzinę siedzącą w super wypasionym mercedesie z czwórką dzieci na tylnych siedzeniach? Albo nawet z trójką?
 11. Ogólnie mówiąc, na demografię największy wpływ na rosnący dobrobyt. A w Polsce się zapowiada że przez najbliższe 30 lat dobrobyt będzie rósł. Tak przynajmniej mówią w TVP i TVN.
 12. Nie przejmuj się, będą następne pandemie, laboratoria są pełne różnych współcześnie wyhodowanych bakterii o których działaniu ludzkość nie ma zielonego pojęcia. Poza tym, patrząc z punktu widzenia ekonomii, zmniejszanie populacji musi być rozłożone w czasie. I w 2020 roku właśnie się zaczęło.
 13. Można odnieść wrażenie że ci zaszczepieni to są tchórze, kapitulanci, kolaboranci, pieniacze, itd i mało odporni na stres. Natomiast antyszczepy to twardziele z których wielu poświęca nawet własne życie walcząc bohatersko o przetrwanie ludzkiego gatunku w stanie genetycznie nienaruszonym. Uznanie społeczne i najwyższe medale im się należą, a nie jakieś obstrukcje społeczne. Ludzie, pomyślcie trochę!! A teraz teoria spiskowa. Jak można wierzyć nauce i obecnym naukowcom którzy najpierw sami stworzyli Covida a teraz z nim walczą, zarabiając gigantyczne pieniądze i przy okazji realizując swój podstawowy cel, czyli zmniejszenie światowej populacji, bo wielu z nich uważa że nas się za dużo namnożyło. Jak na razie idzie całkiem nieżle, dwa lata pandemii i mamy na Ziemi około 5 500 000 dość szybkich i mało bolesnych nadmiarowych zgonów, jak dalej tak pójdzie to za kolejne dwa lata będzie ponad 10 000 000 ludzi na Ziemi mniej, a za kolejne dwa jeszcze mniej, a po 10 lub 15 latach pandemii zostaną tylko najsilniejsze osobniki żyjące w nieskażonym i niezniszczonym atomem i innymi wojnami środowisku. Przy okazji w wielu krajach rozwiąże się kwestia finansowania służby zdrowia i ludzkiej starości i można będzie rozpocząć intensywne badanie nad zahamowaniem starzenia się i znacznym przedłużeniem ludzkiego życia. Ziemia obecnie jest mocno przeludniona i coś z tym niestety trzeba zrobić. Niestety, w ostatnich dwóch wiekach a zwłaszcza w XX wieku homo sapiens za mocno się rozmnaża i światowa elita biznesowo naukowa coś z tym musi zrobić.
 14. Tak ogólnie. Mnie osobiście nigdy żadna władza począwszy od obsranej komuny do obecnie rządzącego PIS-u nigdy nie przeszkadzała. Zawsze robiłem co chciałem i jak chciałem. Odkąd wszedłem w dorosłe życie zawsze uważałem że mój los i dobrobyt mojej najbliższej rodziny leży tylko i wyłącznie w moich rękach. Nigdy nie oczekiwałem niczego od żadnej władzy czy jakiejkolwiek partii, nigdy również nie należałem do żadnej partii. Z natury jestem realistą, optymistą, człowiekiem pogodnym i nienerwowym. Jestem rónież liberałem w pełni tego słowa znaczeniu. Jeżeli kiedykolwiek w życiu mi coś nie wyszło tak jak chciałem to nigdy nie miałem o to pretensji do kogokolwiek, tylko zawsze do siebie. Kilkakrotnie w swoim życiu zmieniałem swoją profesję, nigdy nie byłem przywiązany do stołka czy jakiejkolwiek profesji. To właśnie dawało mi i nadal daje poczucie wolności. I na koniec. Kol. Góral, mnie żyło się bardzo dobrze pod każdymi rządami, bo żaden rząd nigdy nie przeszkadzał mi w realizacji moich celów. Znienawidzony przez większość tu piszących PIS też mi nie przeszkadza. Aczkolwiek fiskalizm rządu PiS-u zniechęcił mnie do kontynuowania dotychczasowych działań i zachęcił mnie do pewnych działań które spowodowały zmianę mojej profesji. A obecny Nowy Ład zniechęcił moją żonę do prowadzenia dalszej działalności biznesowej i w czerwcu tego roku całkowicie zamknie swoją firmę. Żona wczoraj dostała przelew z ZUS o 200 zł większy, a ja od marca nie będę płacił żadnego podatku od wynagrodzeń, więc mnie też niezależnie od czegokolwiek kilka stówek wpadnie co miesiąc z Nowego Ładu.
 15. Pan Giertych nigdy nie był aresztowany i nigdy nie był osadzony w areszcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.