Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dziadek

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,923
 • Joined

 • Days Won

  10

dziadek last won the day on January 6 2019

dziadek had the most liked content!

Community Reputation

751 Mistrz

2 Followers

About dziadek

 • Birthday 10/01/2009

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Puszcza Kampinoska

Recent Profile Visitors

2,318 profile views
 1. Mnie bardziej interesuje odludzie, świat zabity dechami i dzicz, a nie autostrady i jakieś tam miejskie klimaty. Im mniej ludzi na horyzoncie tym lepiej. Na emeryturze będę akceptował tylko obecność mojej wspaniałej żywicielki, czyli żony i nikogo więcej.
 2. Może nawet i tam kiedyś wypiję wyborne miejscowe piwo, ale na kempingu we własnym apartamencie Iveco de luxe z otwartymi na oścież drzwiami z tyłu albo z boku.
 3. No maści los. A ja do tej pory myślałem że tylko Becker produkował zegary z dodatkową przekładnią do nakręcania sprężyn w bębnach. Jakoś ten system dodatkowej przekładni nie rzucił mi się w oczy w zegarach u innych producentów.
 4. Emerytura się zbliża dużymi krokami, więc od wiosny przyszłego roku będę poszukiwał busa blaszaka na bliżnikach najchętniej Iveco lub inny z tylnym napędem z przebiegiem nie większym niż 100 000 w pełni udokumentowanym w stanie idealnym najchętniej w rozmiarze L4 H3 lub ewentualnie w rozmiarze L3 H3 Jeżeli ktoś miałby coś pewnego, to proszę o info na PW. Będę go przerabiał na kampera w wersji incognito. Edit. Jeżeli będzie gdzieś na terenie UE to nie ma problemu, mogę po niego pojechać.
 5. Jakiś czas temu prezentowałem MB 380 SEK i pisałem że jest przeznaczony do sprzedaży. Właśnie dzisiaj się sprzedał i poszedł w bardzo dobre ręce i co najważniejsze, to pozostał dalej na terenie Warszawy i będzie garażowany w super komfortowych warunkach i tylko kolekcjonersko eksploatowany. W przyszłym roku będzie jeszcze jeden stary śliczny "mesior" do sprzedania. I to koniec wietrzenia magazynu, w to miejsce przyjdą dwa następne jeszcze starsze, w stanie idealnym i ze śladowym przebiegiem.
 6. dziadek

  Eppner

  Noooo! I to, to jest prawdziwy Eppner. W tym przypadku nikt nie może mieć żadnych wątpliwości. Dodam tylko, że ten egzemplarz znacznie różni się od tych które prezentowali tu koledzy twierdząc że to produkt Eppnera. Gratuluję zakupu i trafienia na oryginał niebudzący żadnych wątpliwości!
 7. Opierając się na danych z filmiku zamieszczonego powyżej. 79 011 zł - całkowity koszt inwestycji. 18 688 zł - zysk po 4 latach eksploatacji. Co prawda w pierwszych kilku miesiącach panele nie przynosiły dochodu, więc ten zysk możemy umownie zaokrąglić do około 20 000 zł w okresie 4 lat. Czyli roczny zysk wynosi około 5000 zł. Zaokrąglając całkowity koszt inwestycji do 80 000 zł to: 80 000 zł : 5000 zł = 16 lat minus 5000 zł państwowej dopłaty do fotowoltaniki, to całkowity zwrot inwestycji nastąpi dopiero po około 15 latach eksploatacji, zakładając że w międzyczasie nic się nie popsuje i zakład energetyczny przez cały ten okres zachowa takie same proporcje stawek kupna i sprzedaży 1 kWh. W związku z powyższym proszę mi napisać, jaki jest w tym interes? Poza tym. - Dom z panelami na dachu wygląda paskudnie - mniej więcej tak jak łatana starymi dechami psia buda. - Firmy instalacyjne kotwy wiercone w dachu uszczelniają silikonem - który silikon wytrzyma 16 lat? - Jaka będzie sprawność paneli obecnie produkowanych za 16 lat i o ile będzie się w związku z tym pomniejszał zysk? - Przynajmniej raz w roku te panele trzeba umyć, więc ktoś to musi zrobić.
 8. dziadek

  Jest okej

  Jeżeli podjęto decyzję o uruchomieniu działu "PO GODZINACH" w którym zezwala się na dyskusję o wszystkim innym niż zegarki, zegary i wszystko to co z tym związane, to moim zdaniem trzeba się liczyć z tym że będą tam poruszane tematy różne, również i bardzo dla wielu drażliwe, bo to jest niestety internetowy standard. Żeby wyeliminować drażliwe tematy na forum ściśle branżowym, to IMO nie trzeba dopuszczać do tworzenia takich działów, a jeżeli już, to nie zezwalać na tworzenie tematów w których istnieje duże prawdopodobieństwo łamania zasad regulaminu, co w konsekwencji tworzy wrażenie ograniczania wolności i ograniczania wolności wyrażania swoich poglądów w obszarze niemile widzianym na tym forum. W dziale Po godzinach jest wiele tematów ( w zasadzie większość) w których nie łamie się nigdy regulaminu i co do zasady nie wymagają prawie żadnej moderacji. Natomiast jest kilka tematów w których problem z łamaniem zasad regulaminu jest permanentny. Stawiam oficjalny wniosek o całkowite wycięcie tych najbardziej konfliktogennych tematów i pozbycie się raz na zawsze problemu, zwłaszcza że forum jest typowo branżowe. Jaką wartość na forum zegarowym wnoszą kopiowane polityczne i obyczajowe memy?
 9. Tu można kupić jakie się chce i ile się chce. https://www.jp.lodz.pl/narzedzia_zegarmistrzowskie.html Edit. Dodam tylko, że bardzo dobrej jakości.
 10. dziadek

  Jest okej

  Nie wszyscy mówiąc kolokwialnie ogarniają znaczenie wolności, wolności słowa i poglądów. Podam definicję znaczenia. Wolność - brak przymusu, możliwość działania zgodnie z własną wolą. Sytuacja w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji. Wolność słowa - to prawo do publicznego wyrażanie własnych poglądów. Współcześnie uznaje się to jako standard norm cywilizacyjnych i nieodłączny czynnik demokracji. Jako Naród mamy to zapisane i gwarantuje nam to Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej Art. 54. Zasada wolności poglądów. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniana informacji. 1. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy jest zakazane. I na koniec. Jako nonkonformista zdaję sobie sprawę że z pewnych grup społecznych mogę być wykluczany, czasowo zawieszany lub karnie punktowany.
 11. Te 5 siódemek to jest wskazanie tylko z jednego koła, czy ze wszystkich czterech? Zawsze są wyjątki i nie każdy użytkownik A4 jest zajadły i niewyrośnięty, czasem trafia się spokojny i wysoki przystojniak.
 12. Moim zdaniem, A4 to jest damskie auto, a już jeżeli dla mężczyzn to tych raczej zajadłych i niewyrośniętych, a nie dla wielkiego chłopa.
 13. Zenkery Panie to w Wielkopolsce. U mnie w Kongresówce to się nazywa zagłębienie smarowne które wykonuje się nawiertakiem krążkowym. Często słyszałem również jak starzy zegarmistrze mówią że wykonują miseczkę olejową pogłębiaczem krążkowym w nowej tulejce łożyskowej. Edit. U mnie na Ziemi Lubawskiej na tulejki łożyskowe mówią buksy. A buksiak to zegar lub zegarek z mechanizmem bezkamieniowym. Czyli mówiąc w skrócie, taka tandeta.
 14. dziadek

  Eppner

  Szanowni Koledzy, chyba zacznę Was usilnie prosić o pomoc w zakupie jednego, (tylko jednego) krzyżowego Eppnera. Widzę że sam (bez Waszej pomocy) nie mam realnych szans na zakupienie takiego cacka. Nie musi być szybko, mam czas mogę poczekać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.