Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kreon13

prośba o ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek przeszedł renowację (tarcza).

Napis Denninson Made in England oznacza firmę, która wyprodukowała kopertę. Miała siedzibę zdaje się w Birmingham.

Poza tym słaba próba - tylko 9k i wysoka cena...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przeszedł renowację (tarcza).

Napis Denninson Made in England oznacza firmę, która wyprodukowała kopertę. Miała siedzibę zdaje się w Birmingham.

Poza tym słaba próba - tylko 9k i wysoka cena...

to akurat mój zegarek co do tarczy to żadne nowum jest wyraźnie napisane w opisie aukcji co zaś do wysokiej ceny polecam Omegę kolegi z forum http://allegro.pl/zegarek-omega-zlota-18k-750-duza-linia-xl-rarytas-i4148781314.html próba znacznie lepsza (choć tarcza też po renowacji) tylko mnie zastanawia od kiedy zaczęliśmy wyceniać zegarki na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tylko mnie zastanawia od kiedy zaczęliśmy wyceniać zegarki na forum?

 

A mnie zastanawia, co Autor miał na myśli pisząc te słowa. Żadnej wyceny nie było...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, co Autor miał na myśli pisząc te słowa. Żadnej wyceny nie było...

autor miał na myśli Twoją część wypowiedzi "Poza tym słaba próba - tylko 9k i wysoka cena.." no i dla mnie wysoka cena zabrzmiało to jakbyś sugerował że zegarek jest za drogi (może odniosłem złe wrażenie), ale mniejsza o to jeśli znajdziesz link do tańszej Omegi nawet w tej "słabej" próbie 9K to proszę umieść go chętnie porównam (a popatrz po ile zeszły Omegi z dolnym sekundnikiem), nie odnoś tego jako napaści sprzedającego ale cena to bardzo indywidualna sprawa jednym się takie zegarki podobają innym nie (też będzie wpływało na cenę) jeśli podchodzisz do zegarka pod względem kruszcu to różnica ceny koperty która ma (około 14gr) czy to złota 9K czy 18K w złomie jest niewielka próba 375 - 45,50 (637 zł) a próby 750 - 91,10 (1275 zł) różnica 648 zł ale przecież to nie cena złota w zegarku jest najważniejsza. Odniosę się może też do szkiełka - w omegach w tych latach nie było sygnowane znakiem Omegi (było już o tym na forum), montowanie takiego szkiełka w omedze Vintage to dla mnie trochę jak montowanie szafiru do kieszonki może i efekt ładny ale nie oryginalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się o tym konkretnym zegarku, bo a) na Omegach się nie znam, B) nie interesują mnie zegarki po renowacji. Ale stwierdzenie, że cena jest wysoka (choć nie wiem, czy w tym wypadku jest prawdziwe), moim zdaniem jest dopuszczalne i nie podchodzi pod punkt reg. o wycenie. Jasne, że ceny starych zegarków nie da się jednoznacznie oszacować. Ale jeśli interesujemy się jakiegoś typu zegarkami, to wiemy mniej więcej po ile co chodzi. W jakich widełkach. Czasami ludzie pytają o zegarki z Allegro, które ktoś wystawia za straszne pieniądze (np. ostatnio o spapranego Tissota "po pełnej renowacji" za 8 stów). Wtedy ostrzeżenia mają sens. Oczywiście można się z ostrzegającym nie zgadzać i podać przykłady na to, że się myli. Po to jest między innymi forum dyskusyjne, żeby dyskutować... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłem o ocenę a nie wycenę. Cenę telefonicznie ustale. Jeżeli dojdziemy do konsensusu to go kupię. Chodziło mi o chłodne spojrzenie i napisanie kto co widzi.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś o ocenę a nie wycenę? Cieszę się. W takim razie proszę... Pytasz, co kto widzi... Widzę tyle: opis napisany uczciwie: mechanizm masz Omegi, oryginalny, wygląda dobrze i czysto. Koperta jak w opisie: ze złota, słabej próby, ale w ładnym stanie, nie jest zmasakrowana polerką. Owa koperta angielska, to i angielski napis. Tarcza, jak w opisie, malowana. Moim zdaniem da się lepiej. Choć oczywiście mamy tu duże powiększenia, gołym okiem będzie to wyglądało lepiej, to mały zegarek.

Jak się podoba, to kupuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor miał na myśli Twoją część wypowiedzi "Poza tym słaba próba - tylko 9k i wysoka cena.." no i dla mnie wysoka cena zabrzmiało to jakbyś sugerował że zegarek jest za drogi (może odniosłem złe wrażenie), ale mniejsza o to jeśli znajdziesz link do tańszej Omegi nawet w tej "słabej" próbie 9K to proszę umieść go chętnie porównam (a popatrz po ile zeszły Omegi z dolnym sekundnikiem), nie odnoś tego jako napaści sprzedającego ale cena to bardzo indywidualna sprawa jednym się takie zegarki podobają innym nie (też będzie wpływało na cenę) jeśli podchodzisz do zegarka pod względem kruszcu to różnica ceny koperty która ma (około 14gr) czy to złota 9K czy 18K w złomie jest niewielka próba 375 - 45,50 (637 zł) a próby 750 - 91,10 (1275 zł) różnica 648 zł ale przecież to nie cena złota w zegarku jest najważniejsza. Odniosę się może też do szkiełka - w omegach w tych latach nie było sygnowane znakiem Omegi (było już o tym na forum), montowanie takiego szkiełka w omedze Vintage to dla mnie trochę jak montowanie szafiru do kieszonki może i efekt ładny ale nie oryginalny. 

 

Domyśliłem się...

Trochę dziwi mnie Twoja reakcja. Rozumiem, że jako właściciel zegarka możesz być odrobinę przewrażliwiony na punkcie krytyki. Zgoda - cena jest sprawą indywidualną, ale ja po prostu wyraziłem swoją obiektywną opinię, że na rynku bywają nieraz lepsze czasomierze za te pieniądze. Jak ktoś się nie zna, to znaczy, że musi przepłacić?

Myślę, że mimo, iż jest to forum dyskusyjne, temat ceny możemy zamknąć.

 

Porozmawiajmy o tym, co kochamy - o zegarkach.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje zamykam. Po negocjacji zegarek zakupiony. Co do ceny to drzentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dżentelmeni nie popełniają błędów ortograficznych, pisząc nie "drzentelmeni", ale dżentelmeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy pisanie ze smarta ale mi wstyd

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.