Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walter_87

Użytkownik
 • Content Count

  6,908
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Walter_87 last won the day on July 20 2018

Walter_87 had the most liked content!

Community Reputation

2,928 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  Zegarki, motoryzacja francuska, rock 'n' roll i wiele innych.

Recent Profile Visitors

2,205 profile views
 1. Dziękuję! Mechanizm (AS 984) w dobrym stanie, trzyma czas, ale wymaga przeglądu (na dekielku nie ma żadnych wydrapanych dat). Niestety brakuje sekundnika Jak datujesz ten zegarek? Jeszcze lata 40.? http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&AS_984
 2. Dokładnie taki wzór, jak na zdjęciu (Breguetowskie) Obecnie mam zastępcze, z Mołni...
 3. Też tak myślę. Pasek również dziadka. Dziadek zmarł 3 miesiące po moich narodzinach, ale wiele o nim słyszałem. Był bardzo eleganckim człowiekiem, do pracy chodził codziennie w białej lub błękitnej koszuli, do tego marynarka i spodnie w kant, no i oczywiście płaszcz popelinowy i kapelusz. Szkoda, że dziś faceci nie chodzą w takich ubraniach... Ja również używam pomarańczowego Warsa (który był kiedyś niebieski, ale wszystko pozmieniano) i "zielonego" dezodorantu. Mam też "pomarańczowy" balsam po goleniu (przyjemny i dobrze spełnia swoją rolę), a dziś natrafiłem na "niebieski" krem do golenia. Były też pianki (tylko "niebieskie" i "zielone"), ale jak na razie jestem wierny piance Gillette (tej najzwyklejszej w czarno-ziolonkawej puszce), bo uwielbiam jej zapach (trochę przypomina mi zapach wody Jovan Musk). Dzięki, mam do tego zegarka ogromny sentyment. Dziadek kupił go najprawdopodobniej w drugiej połowie lat 70. Wcześniej nosił wojskowego Longinesa (przed wojną był pilotem oblatywaczem) i złotą Doxę. Ostała się tylko ta Rakieta
 4. Przygarnąłem taką nietypową staruszkę, wymagającą nieco serca i uwagi
 5. Jak każdego 17 września, w rocznicę śmierci dziadka (35.), zakładam dziadkową Rakietę. W tle dzisiejsze zakupy
 6. Już dwa dni po urlopie. A tak było jeszcze niedawno... P.S. Kocham nasze morze
 7. Fajny, mam taki sam, ale ze złotą tarczą. Fajnie, że jest pozłacany 22 karatowym złotem
 8. Nie podróba, tylko ktoś zmienił tarczę. Reszta zegarka Junghans jest ok. Można poszukać prawidłowej tarczy i przywrócić zegarek do stanu pełnej oryginalności. Nie podróba, tylko ktoś zmienił tarczę. Reszta zegarka Junghans jest ok. Można poszukać prawidłowej tarczy i przywrócić zegarek do stanu pełnej oryginalności.
 9. Tak, dekiel jest zakręcany. Można wygodnie go odkręcić suwmiarką. P.S. Najpewniej to Junghans z odmalowaną tarczą na Doxę.
 10. Dziś działkowo - Seiko po przejściach, rocznik 1978
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.