Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hil2

Użytkownik
 • Content Count

  1,386
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

hil2 last won the day on November 13 2013

hil2 had the most liked content!

Community Reputation

116 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,403 profile views
 1. Na sprzedaż OMEGA Vintage z 1958 roku w kopercie z Litego złota próby 750 (18K). Zegarek po renowacji w pełni użytkowy, tarcza w tonacji głębokiej czerni, mechanizm to 284 łożyskowany na 17 kamieniach w bardzo dobrym stanie, szkło w tych latach nie było sygnowane, koperta lite złoto 18K próba w bardzo dobrym stanie, koronka oryginalna sygnowana. Wymiary zegarka 35 mm mierzone bez koronki na 41 mm z uszami, na 11 mm grubości. Stan oceniam na 9, wysyłka ubezpieczona kurierem 0 zł lub odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu Warszawa Wesoła. Cena 5160 zł.
 2. Na sprzedaż złoty Vacheron Constantin z lat 70-tych w kopercie z Litego białego złota próby 750 (18K). Zegarek w oryginalnym stanie, tarcza nie malowana (koszt odnowienia nie jest duży ok 300 zł), mechanizm to 1003 chyba najbardziej płaski mechanizm jaki wyprodukowano (był montowany w monetach) na prawidłowym chodzie, koperta z bardzo ciekawa model katalogowy 7186 lite złoto 18K próba 750, koronka sygnowana oryginalna. Wymiary zegarka 23 mm mierzone bez koronki na 34 mm z uszami, grubość 4 mm ze szkłem! Stan oceniam na 7, wysyłka ubezpieczona kurierem 0 zł lub odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu Warszawa Wesoła. Cena 10360 zł.
 3. Na sprzedaż OMEGA Automatic bumper z 1950 roku w kopercie z Litego złota próby 750 (18K). Zegarek w oryginalnym stanie, tarcza nie malowana bardzo ciekawy szlif na pierścieniu między indeksami i „odcięcie” przy indeksach minutowych, mechanizm to 351 łożyskowany na 17 kamieniach automatic bumper w bardzo dobrym stanie po czyszczeniu i regulacji, szkło w tych latach nie było sygnowane, koperta lite złoto 18K próba 750 w tych czasach Omega na złocie nie oszczędzała waga 18,4 gram. Wymiary zegarka 35 mm mierzone bez koronki na 44 mm z uszami. Stan oceniam na 9, wysyłka ubezpieczona kurierem 0 zł lub odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu Warszawa Wesoła. Cena 6460 zł.
 4. tak się zastanawiam co jest niezrozumiałego w "jaki zegarek vintage masz dziś na ręku" chyba nie chodzi tu jaki zegarek mamy
 5. nie musi być duży ważne żeby się podobał noszącemu
 6. czytam ten wątek i przypomina mi się sytuacja jak nasz forumowicz kupił ode mnie Omegę przez Allegro po tygodniu próbował na forum szukać z kimś zamiany na tarcze (w tej co mu sprzedałem była koloru złotego) a szukał czarnej, tarczy nie znalazł no i założył mi spór że zegarek niedokładnie chodzi że ma jakiś pierścień nieoryginalny. I tu zrobiłem głupotę bo odesłałem mu pieniądze a gość odesłał mi Omegę w częściach bo tarczy nie potrafił już założyć. Po co to piszę po prostu ludzie są różni po każdej ze stron trafiają się nieuczciwi sprzedający ale i również nieuczciwi lub cwaniacy kupujący więc okradzionym można poczuć się niezależnie z której strony "stołu" stoisz. Z tego co mi się wydaje to KONO32 jest firmą, ponadto kupując zegarek możesz z nim podjechać do jakiegoś sprawdzonego zegarmistrza i zweryfikować opis i stan faktyczny (jeśli sprzedawca się nie zgadza lepiej odpuścić). Często też u osoby bardziej profesjonalnej tej sam zegarek może być przynajmniej o 50% a nawet 100% droższy. Dlatego jeśli boisz się czy sprzedawca zwróci Ci pieniądze po prostu kup nowy w salonie długo posłuży.
 7. no i widać że nie wiesz o czym piszesz Omega 14K z mechanizmem 1030 (manual) lub 1012 (automat) z zatrzaskowym deklem waży 12 gram a Omega z tymi samymi mechanizmami tylko z zakręcanym deklem 20 gram, ceny złota wzrosły sporo bo w zeszłym roku złom 14K kosztował 80 - 86 zł teraz 130 - 136 zł (dodam że w skupie a nikt koperty od Omegi raczej zaniesie), raczej Omegi drożeją nie tanieją, ale nie ma walić % taniej drożej po prostu pokaż link gdzie kupię Omegę (z zakręcanym deklem) za 4000 zł. Nadmieniam że nie mam takowej Omegi ale ponoć Ty widziałeś w tych cenach to proszę daj link skoro mi zarzucasz pisanie bzdur bo droższych jest sporo i na Allegro i na Ebay i na Chrono24 ba nawet na Catawiki. Nie odnoszę się do ceny maxymalnej (to już indywidualna sprawa sprzedającego najwyżej jej nie sprzeda).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.