Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hil2

Użytkownik
 • Content Count

  1,127
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

hil2 last won the day on November 13 2013

hil2 had the most liked content!

Community Reputation

37 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,752 profile views
 1. bardziej chodziło mi o to że nie samym rozmiarem zegarek się dobiera a trochę ten temat zaczął w tym kierunku iść że małe są śmieszne a duży w zasadzie już nieważne jaki a duży. Ale żeby nikt nie pomyślał że tylko "małe jest piękne" - 47 mm mierzone bez koronki na 54,5 mm z uszami, grubość 7 mm - no i ta sama koszula co przy Jaegerze Lecoultre.
 2. jest super a próbowałeś założyć go do koszuli z mankietem?
 3. trochę ten temat zaczyna przypominać że Mercedes z 1940 roku nie ma ABS i kontroli trakcji. Ja noszę zegarki w zależności od nastroju i średnio mnie obchodzi czy powiedzmy człowiek w dresie ze złotym rokiem powie mi że noszę zegarek damski bo akurat założyłem Jaegera Lecoultre z 1944 roku wymiary 24 mm bez koronki na 38 mm z uszami (nadgarstek 18,5 - 19 cm). A czasami noszę Garmina Fenixa 5x. Tylko trzeba pomyśleć że Jaeger do koszuli pasuje do dresu niekoniecznie.
 4. Seamaster z 1961 roku z ciekawą nietypową tarczą oczywiście konikiem morskim na tyle koperty
 5. to może pomyśl o Omedze ale mechanicznej, bo jeśli ma to być zegarek na przyszłość to kwarcowy mechanizm mu długiej przyszłości nie wróży a z kolei mechaniczne damskie Omegi nie są aż tak drogie a za to naprawialne
 6. omega sygnowała głównie wewnątrz dekla nie na zewnątrz. Ale nie do końca jest to istotne porównaj znaki jakie powinny być ze swoimi
 7. w mojej ocenie lipa zobacz znak probierczy jest praktycznie niewidoczny
 8. daj chociaż zdjęcie dla ułatwienia
 9. no niby tak ale z drugiej strony wystawiając zegarek na bazarku i tak "robimy" kasę dla forum bo każdy wystawiony post i ilość wejść to kasa dla forum a zegarki na bazarku przynoszą sporo wejść. To ni to że "sępię" na wystawieniu ale zegarki z nieba nie spadają, w ogródku też nie wyrosną w zasadzie nie każdego stać każdy zakupiony zegarek "trzymać" dożywotnio a są pewno forumowicze którzy kupują i po kilka zegarków w tygodniu lub miesiącu więc też sprzedają je częściej i czy zaraz trzeba przyklejać łatkę handlarz? Jeśli wprowadzimy opłatę na bazarku to jak pisałem wprowadźmy też opłatę od porad czy warto zakupić, czy oryginalny no i w polskich i rosyjskich też sprzedaż powinna być ograniczona nie tylko szwajcary. A te pieniądze też się dla forum przydadzą tyle pewno będą przyczynkiem jego powolnego upadku.
 10. Poproś Pana zegarmistrza o nr referencji z dekielka a jak nie chce Ci się z gościem dyskutować wpisz w google frazę "Omega Seamaster 267" i będziesz miał odpowiedz w grafice jak wyglądała tarcza ta pomimo kiepskich zdjęć była malowana ponownie i ktoś "nie dopisał " napisu pod dolnym indeksem lub został usunięty podczas "mycia" tarczy przy tak kiepskich zdjęciach ciężko ocenić stan tarczy. Generalnie nie potępiam malowania tarcz nie wszyscy chcą nosić zegarek upstrzony patyną często z nieczytelnymi napisami ale fakt renowacji/malowania tarczy powinno umieszczać się w ogłloszeniu.
 11. oryginalna wszystko z nią ok, a skoro masz ją w ręku to i jest autentyczna
 12. a jest różnica bo wypada wtedy opodatkować dział poszukuję (tam tez nie szukają darowizn), dział zegarków polskich i radzieckich bo tam idzie sprzedaż pełną parą jak wszyscy płacą to niech płacą no i opodatkujmy zapytania o oryginalność zegarków (przecież biegłemu za wycenę i potwierdzenie oryginalności się też płaci). A z tym "jak ktoś chce tylko sprzedawać to niech płaci....... " to mocno przesadziłeś bo na bazarek można wystawiać jak się ma 50 postów (merytorycznych) a więc nie tylko sprzedaje. A jak nie chcesz oglądać bazarku to nie oglądaj jak cię boli że ktoś wystawia zegarek do sprzedania i czytaj tylko posty merytoryczne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.