Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Goral35

Stary zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

ostatnio na bazarku kupując kolejnego ruska sprzedawca za skarby nie chciał sprzedać go w pojedynkę :(.

Musiałem nabyć drugiego staruszka w stanie jak się wtedy wydawało bardzo kiepskim rysa na rysie i rysą przekreślona.

Po delikatnym SPA wyczyszczeniu i przepolerowaniu koperty oraz szkiełka zegarek wydaje się całkiem całkiem, werk po nakręceniu chodzi ! i to bardzo dokładnie. Nawet zastanawiam się czy werk czyścić i oliwić. Na werku brak jakichkolwiek puncy czy cech co to za kaliber ??

jedyna podpowiedź odnośnie wieku to wpisy na dekielku a pierwszy to X.43 lub X.48 niestety bardzo nie wyrażna jest ostatnia cyfra.

Ma ktoś pomysł co to za zegarek a może ktoś rozpozna kaliber bo to zupełnie nie moja bajka ( w ruskich a i owszem :)

dzięki za pomoc :) 

post-34697-0-71179000-1398612420_thumb.jpg

post-34697-0-60521200-1398612436_thumb.jpg

post-34697-0-82724700-1398612450_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie już jestem bliżej :) 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sam zegarek bardzo fajny! Lubie takie mniej popularne oraz NoName'y :) pewnie irytowalby mnie brak sekundy ale to zawsze jakos da sie dobrac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze okreslone noname :-) i chyba takim pozostanie najstarszy zegarek w mojej kolekcji. a sekundnika to on nie mial :) nawet nie widac osi od wskazowki sekundnika. dzieki za podpowiedzi


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik oryginalnie był, tylko tarcza  została zmieniona i  czop sekundnika został usunięty. Mechanizm to AS340, lata 30-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik oryginalnie był, tylko tarcza  została zmieniona i  czop sekundnika został usunięty. Mechanizm to AS340, lata 30-te.

 

Dokładnie tak


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nic:) chcialem zapytac jak sie usuwa taki czop i czy trzeba wymieniac lozysko ale przeciez mozna po prostu go skrocic aby nie wystawala os do sekundy:D (chyba?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.