Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kato20

zmnoejszenie bransolety Seiko ratunku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy miał ktoś kiedyś możliwość zmniejszenia bransolety w seiko astron gps solar? Poszedłem do timetrendu żeby zmniejszyć bransolete do mojej ręki i gość po rozebraniu stwierdził że nie potrafi... tam są jakieś malutkie ogniwka które jak tłumaczy gość z TTR ze nie chce wpaść do środka..... Proszę o pilną pomoc.. nransoleta jest tytanowo ceramiczna bo to seiko sast029j limited edition... czy tak jest jakiś skomplkowany mechanizm przy skracaniu? Generalnie nie wiem co zrobić (brać zegarek z częściami i iść gdzie indziej) czy zostawić mi żeby naprawiał? Może coś zepsuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że do tego trzeba skomplikowanych narzędzi, próbowało dwóch z różnych salonów i stwierdzili że to najbardziej skomplikowana bransoleta na świecie...... ja się poddaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Kolego, a Astron nie ma tradycyjnych pinów na wypych?

Lub też pinów scalonych z jednej strony z ogniwem robionych na zakładkę?

 

A jak nie ma pinów widocznych na zewnatrz, obejrzyj sobie to:

 

 

 

stwierdzili że to najbardziej skomplikowana bransoleta na świecie

Hehe. Jasne.

 

Dodam od siebie, że jak zegarmistrz rozebrawszy bransoletę nie umie jej złożyć, to coś nie tak z jego wiedzą. Rozbierając widział przecież, co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział że do tego trzeba skomplikowanych narzędzi

 

 

Witam,

jeśli byłeś w autoryzowanym serwisie Seiko to powinni mieć stosowne narzędzia i dokumentację/instrukcję serwisową. Myślę, że można tego od nich wymagać.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy nie ma standardowych pinow ale raczej nie, ma takie małe malutkie piny wg mnie takie jak w seiko monster....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób jakieś zdjęcia > makro - może ktoś się już z tym zetknął ...

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Kumpel miał kiedyś Astrona...Z tego co wiem skracał w nim bransoletę tak jak w każdym innym Seiko.

 

Mnie tylko zastanawia, jak serwis może rozebrać zegarek a potem powiedzieć że nie umie go złożyć bo potrzeba narzędzi itp. To co to za serwis? 

 

Jak nie mogą go naprawić na miejscu niech napiszą Ci zgłoszenie serwisowe i wyślą zegarek do innego serwisu Seiko który ma narzędzia...na ich koszt oczywiście. 

 

Na pewno nie możesz go zabrać - obi rozebrali, oni muszą złożyć. Jak go zabierzesz w takim stanie jak jest, to już po ptakach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał kiedyś Astrona...Z tego co wiem skracał w nim bransoletę tak jak w każdym innym Seiko.

 

Mnie tylko zastanawia, jak serwis może rozebrać zegarek a potem powiedzieć że nie umie go złożyć bo potrzeba narzędzi itp. To co to za serwis? 

 

Jak nie mogą go naprawić na miejscu niech napiszą Ci zgłoszenie serwisowe i wyślą zegarek do innego serwisu Seiko który ma narzędzia...na ich koszt oczywiście. 

 

Na pewno nie możesz go zabrać - obi rozebrali, oni muszą złożyć. Jak go zabierzesz w takim stanie jak jest, to już po ptakach.

 

Zostawiłem go, ma być jutro zrobiony podobno.. ale miał astrona na bransolecie ceramiczno tytanowej? Bo podobno to ma znaczenie.. na anielskich forach coś pisze że jest mega ciężko złożyć, że nawet odwrócony pin może zrobić duży problem... tam z jednej tak jakby części, było parę pinow (małych i dużych)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie, miał wersję normalną. 

 

Ta ceramiczno-tytanowa może mieć jakiś inny patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a Astron nie ma tradycyjnych pinów na wypych?

Lub też pinów scalonych z jednej strony z ogniwem robionych na zakładkę?

A jak te piny scalone ma zakładkę wyglądają? Jestem mega zmartwiony tą sytuacja.... nie rozumiem tego jak można nie wiedzieć jak skrócić zegarek.. mógł powiedzieć ze się nie podejmie bo go pytałem chyba z5 razy czy da rade zanim go w ogóle dotknął.... no ale kto normalny idzie z takim zegarkiem do timetrendu.... nie wiem co mi odwaliło.. mam nadzieję że to pokładają i brzytwa wszystko ok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem tkwi w tym że bransoleta zwęża się ku zapięciu i on próbował zmienić pośrodku te ogniwa po 2ldwa z każdej strony, i wtedy nie pasują grubości. .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

scalone tzn takie, że masz ogniwo z wstawionym na stałe pinem - na przykład

 

[]_    _[]

    [][]

 

 

Gdy normalnie masz

 

[]       []

 ____

 

   [][]

 

Czyli pin jest luzem.

Niektóre wersje zegarków Seiko mają piny ukryte - jak na filmiku który Ci wysłałem we wcześniejszym poście.

Tak się zastanawiam co niby jest nietypowego w tej bransolecie. To, że piny sa małe i może ich być wiecej to się zdarza. Bransolety Seiko są naprawdę proste w porównaniu do niektórych innych, które są mistrzostwem jubilerstwa.

 

Tradycyjny Astron ma to:

 

DSC_1484.jpg

 

DSC_1486.jpg

 

Źródło: http://forums.watchuseek.com/f9/brief-review-new-seiko-gps-astron-757863.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten astron mój nie ma tylko takiej jednej długiej igiełki tylko ma też dużo mniejszych... może on coś tam zepsuł i dlatego ściemmia że się nie da... nie wiem o co kaman.. jeśli tego nie zrobią to co robić? Odbierać zegarek i szukać gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja bym nie odpuścił. 

Jak rozumiem udałeś się po usługę - nie wiem czy płatną czy na gwarancji - w sumie efekt ten sam.

Mają obowiązek się z tej usługi wywiązać.

 

Poproś o rozmowę z kierownikiem sklepu/serwisu, przedstaw sytuację. Najlepiej jest mieć ze sobą swiadka. Zażądaj usuniecia usterki w trybie bezzwłocznym - w końcu przyszedłeś z zegarkiem nadającym się do użytku (noszenia), a masz obecnie zegarek nienadający się do noszenia. 

 

Dawno temu w pewnym salonie miałem podobną sytuację - zadzwoniłem po kilku znajomych którzy przyjechali do mnie do salonu, i urządziliśmy taki raban że zainteresowani się nie wywinęli i musieli problem usunac  - a i tak zrobiliśmy im taki czarny PR że pewnie do dziś pamiętają. Był kierownik sklepu, były telefony do centrali, żądania naprawy, głośne wypowiedzi nt niskiej jakosci obsługi - niestety tutaj jedynym wyjsciem była bezczelność i na tym wywalczyłem naprawę dośc wartościowej Omegi którą mi wybebeszono a potem usiłowano wcisnac kit jakoby nie dało się jej złożyć (chodziło o naprawę balansu). Temat rzeka.

 

Sytuacja trudna. Masz ten zegarek na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pouczyć i zwolnić od pierwszego!

3 min roboty nawet pinezką, obojętnie w którym miejscu jest ten pin.

przecież oni nawet SARBa na oczy nie widzieli a szkole i są z uśmiechu a nie ZPT (zajęcia praktyczne)

http://www.pmwf.com/Watches/WatchTools/BraceletSizingTools/AFBraceletSizingToolUse.htm

mam nadzieję, że nie porysują Ci go obijaniem o blat podczas nauki tego, czego nie potrafią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Mnie bardzo ciekawi co to za rzekomo nietypowa bransoleta.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to co zaproponowałeś - że są tam koszulki na pinach jak w Monsterze. Czemu cos takeigo zrobili w  wersji tytanowo-ceramicznej tego nie wiem? 

Jeżeli to jest to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest na gwarancji, to nowy zegarek kupoony w usa, gwarancja międzynarodowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Moim zdaniem, co uparcie ciągnę od pierwszego postu, nie ma tam zadnej magii w tej bransolecie. Po prostu naprawę robi osoba niekompetentna.

 

Wzywasz kierownika sklepu i prosisz aby prace wykonał fachowiec - za pisemnym zleceniem usługi skrócenia bransolety w ramach gwarancji. Powiedz że lejesz na to, kto kiedy i jak - ma byc zrobione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo ciekawi co to za rzekomo nietypowa bransoleta.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to co zaproponowałeś - że są tam koszulki na pinach jak w Monsterze. Czemu cos takeigo zrobili w  wersji tytanowo-ceramicznej tego nie wiem? 

Jeżeli to jest to?

No wyglądało tak samo, chociaż się nie znam to właśnie to bym obstawiał..

Czemu w tym kraju jest tak że trzeba się na wszystkim znać żeby gdzieś pójść bo inaczej zrobią wała....ehhh. na szczęście są jeszcze wyjątki ale coraz ich mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Jak jest to tak jak w Monsterze, to możesz albo spróbować samemu to zrobić jak pokazał Burns albo wydrukować to co Ci podesłał, pójśc z tym do sklepu, wezwać kierownika i tego "fachowca" i pokazać im z zapytaniem czemu autoryzowany serwis Seiko nie zna takich podstawowych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko robi te same piny co w monsterze, mocowane w środku ogniwa (SARB) - działanie to samo. USA w kwestii kompetencji nie przeceniałabym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT, to nie jest serwis tylko salon sprzedaży ładnego uśmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa załatwiona, gosc który nie poradził sobie ze zmniejszeniem zawiózł zegarek do innego time trendu w którym pracuje zegarmistrz, poradził sobie z tym bez problemu.. cały problem w tym że ten który sobie z tym nie poradził zgubił jedną koszulkę(pina tego małego).. no po prostu urywa ręce.... za zmniejszenie zapłaciłem 50 zł (pomimo że gwarancja) ale już nie miałem siły się kłócić..w każdym bądź razie tak jak mnie potraktowała "przemiła" pani w TTR w bonarce to brakuje słów..... ja nie wiem jak tacy ludzie mają pracę... a propo pina?, ktoś wie dziś mogę go zakupić? Dziękuję wam za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś za zgubienie ? Mi też przelejesz stówę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.