Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Recommended Posts

Guest jarozlaw

Wiele pisac nie będziesz musiał. Mechanizm Seiko, pelna stal i tyle w tym temacie.

jeden może być ze złota drugi ze stali jeden się nosi lepiej inny gorzej, ale jak się nie mylę jest to temat Lorusa i chyba tu się piszę opinie spostrzeżenia odnośnie tej marki, albo jednak się mylę 

Każda opinia jest cenna. Ja np. jestem ciekawy czy te same mechanizmy Seiko montowane w Seiko i w Lorusach mogą się jakościowo różnić.

Uwaga - może taki news się komuś przyda - na Allegro pojawiło się sporo Lorusów a'la diver, zarówno bezel pepsi, jak i inne kolory, od 270zł. A bardzo rzadko się takie Lorusy tam trafiają :)

To fakt pojawiło się ich ostatnio sporo nawet duży wybór jest u mnie w sklepie stacjonarnym. 

Ja jednak już wiem jedno tylko automat :-)  mają to coś :-) .

Pasek jednak do wymiany zakupiłem już jeden od kolegi z forum po niedzieli podejdę do zegarmistrza aby zmienić. 

Posiadam wersję białą z czarnymi wskazówkami. Jeżeli jesteś zainteresowany proszę na PW.

Temat nadal aktualny, Kolega Marcin się nie zdecydował, a u mnie tylko leży i się kurzy. Może ktoś będzie mógł na nowo się nim cieszyć ;)

Jeżeli wpadł komuś w oko Lorus RL425AX9 i nie musi być nowy, posiadający swoją historię :P  to proszę pisać na PW.

Mam apetyt na nowe zakupy więc pora zbierać środki :D

Ja również rozpocząłem swoją przygodę z automatami od Lorusa i nadal uważam, że ma coś w sobie.

Jednak zauroczenie poszło w inną stronę :rolleyes:

Bo Lorus jest marką naprawdę atrakcyjną pod względem jakości, designu i ceny. Dlatego wielu miłośników zegarków, zwłaszcza młodych, zaczyna od Lorusów. Mimo wszystko w Polsce nie mamy dostępnej pełnej gamy modeli Lorusa, a szkoda.

Zgadza się :D

Już taki młody nie jestem, niestety.

Ciekawe co jest powodem, że oferta w Polsce jest uboższa, czy jest to kwestia dystrybutora, czy odgórna regulacja danego rynku.

Może ktoś wie coś więcej ;)

jeśli chodzi o automaty to w ogóle ich nie ma za wiele, w USA jest sporo głownie z motywem Myszki Miki i tego rozgryźć nie mogę dlaczego akurat ten motyw

mnie ciekawi ten egzemplarz :-)

http://www.ebay.de/itm/NEW-Disney-Lorus-Mens-Mickey-Mouse-Automatic-Skeleton-Date-Watch-HTF-/132054777568?hash=item1ebf13fee0:g:7PgAAMXQ4uJR8quE

ciekawe jak wygląda sprawa w Japonii

Ja widzę to tak:

1. Dostosowanie oferty do mentalności przeciętnego nabywcy zegarka w danym kraju.

IMO większość nabywców zegarków w Polsce nie zalicza się do miłośników zegarków, ani nawet do osób traktujących go jako rzecz użyteczną. Wciąż dominuje u nas podejście, że zegarek to dodatek do ubioru, mający przykuć czyjąś uwagę swą wielkością i połyskiem, oraz sprawiać wrażenie jakiegoś statusu materialno- społecznego nosiciela.

Wystarczy przejść się po Time Trendach czy innych Swissach i przyjrzeć się co oni oferują... błe! :)

2. Szeroki wybór modeli tańszych marek to zmniejszone zainteresowanie nabywców markami droższymi.

Każdy, kto szuka zegarka w jakimś stylu, nie będzie chciał przepłacać za droższą markę, skoro to samo znajdzie w tańszej marce. W naszym kraju wielcy dystrybutorzy zegarków (np. wspomniani powyżej) starają się zaszczepić nabywcom ogłupiający przesąd: "Szukasz czegoś ciekawego- zegarek militarny, diver, pilot, automat ? To wyciągnij więcej kasy z portfela".

Dlatego szukamy ciekawostek na portalach aukcyjnych lub bazarku forumowym :)

Pewnie w Stanach jest popyt na takie "cudeńka" :D lub jakaś specjalna okazja związana z Waltem Disneyem i sprzedaż nie wypaliła.

Ja widzę to tak:

1. Dostosowanie oferty do mentalności przeciętnego nabywcy zegarka w danym kraju.

IMO większość nabywców zegarków w Polsce nie zalicza się do miłośników zegarków, ani nawet do osób traktujących go jako rzecz użyteczną. Wciąż dominuje u nas podejście, że zegarek to dodatek do ubioru, mający przykuć czyjąś uwagę swą wielkością i połyskiem, oraz sprawiać wrażenie jakiegoś statusu materialno- społecznego nosiciela.

Wystarczy przejść się po Time Trendach czy innych Swissach i przyjrzeć się co oni oferują... błe! :)

2. Szeroki wybór modeli tańszych marek to zmniejszone zainteresowanie nabywców markami droższymi.

Każdy, kto szuka zegarka w jakimś stylu, nie będzie chciał przepłacać za droższą markę, skoro to samo znajdzie w tańszej marce. W naszym kraju wielcy dystrybutorzy zegarków (np. wspomniani powyżej) starają się zaszczepić nabywcom ogłupiający przesąd: "Szukasz czegoś ciekawego- zegarek militarny, diver, pilot, automat ? To wyciągnij więcej kasy z portfela".

Dlatego szukamy ciekawostek na portalach aukcyjnych lub bazarku forumowym :)

Dużo w tym racji, dlatego popularne są bylejakościowe zegarki firmowane markami modowymi.

Przykład: chciałem nabyć kiedyś coś militarno- pilotowego, co nie rozleci się po miesiącu czy roku. Budżet miałem nieduży, wszak zamożny nie jestem. Nabyłem Seiko 5 w wersji militarnej. I oczywiście musiałem nabyć w sklepie internetowym, bo w stacjonarnych były tylko klasyczne Seiko 5 (wysoki połysk jak u psa po ogonem i proste indeksy kreskowe, zgodnie z upodobaniem większości zegarkowych laików).

Albo inaczej: czy to taki problem aby zaprojektować klasyczną tarczę w stylu Pilot i włożyć do zwykłego Lorusa za 200zł ? To wszystko tylko potwierdza to, co napisałem wcześniej.

Edited by Pavlitto84

A ja tam się dalej moimi lorusami cieszę :)

Dziś nowy nabytek - tym razem paskowy - 22 mm diloy. Chyba w końcu wersja docelowa dla tego zegarka. Co myślicie? W realu kolor zdecydowanie bardziej przypomina ten z drugiego zdjęcia.

42e85596f9098175f393486d973f2bd7.jpg33c2e6123de122757f11e92cb6b08875.jpg

Guest jarozlaw

Wow, Lorus na VX43 za 2100zł, chore. No ale to chrono24, sprawa prosta.

Guest jarozlaw

Godzinowa wskazówka wygląda jak kania :-P