Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Pavlitto84

KLUB SYMPATYKÓW MARKI LORUS

Recommended Posts

Moi drodzy :) Wpadłem na pomysł stworzenia odrębnego tematu, poświęconego zegarkom marki Lorus. Dlaczego Lorus ? Marka ta jest szeroko obecna na rynku czasomierzy, jest bardzo chętnie wybierana przez użytkowników, zarówno tych którzy interesują się zegarkami, jak i tych którzy traktują zegarek jako zwykły przedmiot użytkowo- ozdobny. Z pewnością niejeden z forumowiczów, podobnie jak ja, ma Lorusa w swych zbiorach. Bardzo często też Lorusy są polecane osobom proszącym o pomoc w wyborze zegarka. Dlaczego? Powiem jedynie pokrótce; świetna jakość w działaniu i w wykonaniu, wspaniałe i zróżnicowane wzornictwo oraz kapitalny stosunek ceny do jakości- to tak w telegraficznym skrócie.

Moją ideą jest aby ten temat stał się miejscem, gdzie możemy nie tylko zaprezentować nasze Lorusy, ale także wymieniać się wszelką wiedzą i poradami na temat czasomierzy tej marki. Zatem zapraszam Was do aktywności w tym temacie, a na dobry początek wrzucę foto mojego Lorusa :)

post-71605-0-28273000-1411225072_thumb.jpg

Bardzo ładny ten twój Lorus, to ja też się pochwale mam taką jedną sztukę dziś na ręku właśnie :

post-71505-0-14827700-1411459710_thumb.jpg

Teraz poszedłem już w Seiko, ale moja droga zegarkowa to Lorus - Pulsar - Seiko ;)

Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

@lpocias

Dziękuję za ożywienie wątku :) Lorus Twój ciekawy, nawet bardzo, to chyba jakiś niedostępny już obecnie model ? :)

Jaki mechanizm - możesz podać ? :) też posiadam w swych zbiorach Lorusa, Pulsara i Seiko :)

Kto jeszcze ma Lorusa - niech wrzuca foty :)

@lpocias

Dziękuję za ożywienie wątku :) Lorus Twój ciekawy, nawet bardzo, to chyba jakiś niedostępny już obecnie model ? :)

Jaki mechanizm - możesz podać ? :) też posiadam w swych zbiorach Lorusa, Pulsara i Seiko :)

Kto jeszcze ma Lorusa - niech wrzuca foty :)

Mechanizm vd53-x025. To limitowana seria blades :

http://www.lorus.pl/lorus-the-blades-i-9.html

Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

A to mój Lorus na oryginalnej bransie i pasku typy rally.

post-53212-0-24928800-1411586357_thumb.jpg

post-53212-0-13733700-1411586363_thumb.jpg

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Bardzo ładny ten twój Lorus, to ja też się pochwale mam taką jedną sztukę dziś na ręku właśnie :

attachicon.gifIMG_1991.jpg

Teraz poszedłem już w Seiko, ale moja droga zegarkowa to Lorus - Pulsar - Seiko ;)

Bardzo fajny, sam zakupiłem w tym roku ten model na bazarku ;) A co do niedostępności, to obił mi się o oko miesiąc temu w jednej z galerii.

Mechanizm 7s26 mam w Seikaczu moim militarnym :) Dobór mechanizmów w Lorusach może nawet postawić pod znakiem zapytania sens nabywania droższych od nich Seikaczy.. :lol: ogólnie uważam że jakość Lorusów, ich wzornictwo i cena, stawia je IMO wyżej niż Casio, oczywiście modele z podobnego przedziału cenowego :)

I znowu ja ;) Żona ma takiego Lorusa:

post-53212-0-61822000-1411672453_thumb.jpg

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Podobno Pierce Brosman dołączył do klubu?

Zgadza się :) w ostatnim filmie "November Man" paraduje w takim:

140828-pierce-brosnan-november-man-lorus

Edited by Crimson79

Choćby ze względu na wodoszczelność wybrałbym te ;) :

RT365CX9_1m.jpg

RT361DX9_1m.jpg

Edited by Starsky001

Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

A co sądzicie o takim ? Jest to jeden z moich planów zegarkowych na rok 2015 ;)

Mam taki zegarek już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony. Super zegarek na codzień za niewielkie pieniądze.

Polecam tylko zmienić pasek, bo oryginalny nie jest najlepszej jakości. Szybko się niszczy i jest sztywny.