Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zeRo_Six

Teleskop astronomiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Witam,

 

Aby nie dublować tematu odgrzeję ten, zeRo_Six teleskopu jednak nie kupił:), ale widzę że są tu koledzy ogarniający temat.

Ja w tej dziedzinie jestem laikiem, potrzebowałbym Waszej pomocy przy wyborze teleskopu.

 

Moja dziewczyna interesuje sie astronomią, jak pewnie przypuszczacie chcę zrobić Jej prezent.

Budżet to max 1000 pln, za całość - bo z powyższego nauczyłem się że stabilny statyw jest ważny.

Co byłoby dobrze zobaczyć? Księżyc, saturna może nieco lepiej niż kropkę. Interesują Ją pulsary ale nie mam pojęcia czy możliwe jest oglądanie ich nie-Hubblem ;) (?) Jak mówiłem, laik jestem. Na optyce się nie znam i przed zakupem wolę zapytać o opinię bardziej doświadczonych kolegów.

 

Panowie, co kupić?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do księżyca i planet najlepszy są Maki sam używam 127  http://teleskopy.pl/Tuba-optyczna-Sky-Watcher-MAK-127-OTAW-(wyci%C2%B1g-2-,-z%C2%B3%C2%B1czk%C2%B1-2-)-teleskopy-2237.html nastatywie fotograficznym i jest w porządku, wcześniej miałem Syntę 8 http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1379&gclid=CNfpx8XCwscCFWL2cgodtn8JjA ale prowadzenie było dla mnie nie do ogarnięcia a księżyc można było podziwiać tylko przez filtry bo Synta jest za jasna 

 

polecam forum astropolis.pl mają tam też bazarek jak u nas http://astropolis.pl/forum/198-sprzedam/:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś taka zabawka do mnie dojechała, ciekawe czy coś wypatrzę

 

IMG_2362.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w przedświątecznym okresie bardzo interesujący, więc odkopię, może ktoś skorzysta.

 

...Nikt nie doradził statywu fotograficznego do lornetki astronomicznej?

Lornetki astronomiczne zwykle są sprzedawane w komplecie z montażem do statywu fotograficznego.

Faktycznie, obserwacja taką lornetką "z ręki" przyjemna nie jest, ale na statywie, to już zupełnie co innego.

Jest stabilnie, lekko i wygodnie.

 

Same adaptery do statywów również są dostępne w sklepach ze sprzętem astronomicznym.

Statyw fotograficzny z głowicą to wydatek 60-100 zł.

 

Lornetka zapewnia o wiele szerszy kąt widzenia od teleskopu, a obserwacja obuoczna jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

Zwłaszcza na początku ma to ogromne znaczenie. 

Poza tym lornetka (zwłaszcza ze statywem) znakomicie sprawdzi się do podglądania przyrody.

W przeciwieństwie do teleskopu można ja zabrać na spacer.

Warto poczytać fora astronomiczne i sprawdzić co tam polecają na początek przygody z obserwacja nocnego nieba.

I czemu właśnie lornetkę. :)

 

 

Odświeżę temat :)

 

Potwierdzam słowa kolegi, odpowiednia lornetka ze statywem daje mnóstwo możliwości.

 

A to co zobaczymy na listopadowym niebie:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiIiIf8i5vXAhWobZoKHZq7C8IQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Forion.pta.edu.pl%2Fniebo%2Fspojrzenie-w-listopadowe-niebo&usg=AOvVaw2VCjRecN5ztjiCeeIMmB4q

 

Ktoś z kolegów jeszcze per lornetka ad astra  :P  :P ?

giphy.gif

original.gif


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiezyca_0_82.jpg

Data i godzina:
7 listopad 2017 - 20:55
 
Odległość Księżyca od Ziemi:
363.378 km
 
Wiek księżyca:
18,8 dni
 
Faza księżyca:
Księżyc maleje
 
Widoczność w procentach:
82%
 
 

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

 w garażu sobie leży - Celestron 80ED z montażem CG-5 + okulary (vixeny) do tego,

żony nie moje, nie używane od kilku już lat,  ale książki itp. w tej tematyce co jakiś czas się pojawiają po jej stronie łóżka, kiedyś do tego wróci pewnie, chwiowo brak czasu, astronomia to piekne hobby tylko godziny stosowania są kiepskie, 

ja jestem tylko od ustawiania tej CG-5 i montowania wszystkiego raze, swoje to waży,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby rzeczywiście piękne...pozwala choć na trochę oderwać się od rzeczywistości i zobaczyć jak mali jesteśmy we wszechświecie......

Uczy pokory.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero początkujący w temacie astronomii i póki co szukam ciekawego teleskopu do obserwacji planet i iss. Prawdopodobnie będzie to BK 1309 EQ2. Jeszcze żeby trochę czasu wygospodarować na hobby i będzie dobrze.

 

U mnie ciekawość wszechświata zaczęła się uwaga od omegi Speedmaster. Speedy to księżyc, księżyc to kosmos, kosmos to różne obiekty :)


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero początkujący w temacie astronomii i póki co szukam ciekawego teleskopu do obserwacji planet i iss. Prawdopodobnie będzie to BK 1309 EQ2. Jeszcze żeby trochę czasu wygospodarować na hobby i będzie dobrze.

 

U mnie ciekawość wszechświata zaczęła się uwaga od omegi Speedmaster. Speedy to księżyc, księżyc to kosmos, kosmos to różne obiekty :)

To fajnie :)

Tu masz stronę do aktualnej pozycji ISS i nie tylko....., wystarczy wpisać własne współrzędne:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjd5PfV4K_XAhWQh7QKHRZ_DrQQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.heavens-above.com%2F&usg=AOvVaw1Dm5BhX4sjEh1raxW2PFHW


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze tylko dobry teleskop i bezchmurne niebo potrzebne ;)


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

jeśli zdjęcia, które są na stronie tego sklepu z lornetką są zrobione faktycznie z jej pomocą, to jak za taką cenę ona wymiata ;)

Co jakiś czas myślę o zakupie jakiegoś niedużego "teleskopa", ale mieszkam w praktycznie samym centrum miasta i żeby miało to sens, to musiałbym to targać gdzieś po nocy za miasto... :ph34r:

 

W zeszłym roku cyknąłem "superksiężyca", niestety, tylko 200 mm ogniskowej, więc szału nie ma... do tego z ręki w zasadzie :( Kombinowałem z maualnymi szkłami M42 z przejściówką + konwenter x2, ale te znowu nie ostrzą na nieskończoność. Jeszcze została mi wersja hardcore czyli aparat na kliszę LOL :lol:

 

moon.jpg

 

Pozdrawiam

 

 


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to za pomocą tej lornetki, potrzebny tylko statyw...

Najlepsze ze przy pomocy telefonu można też robic swietne zdjecia tylko adapter potrzebny ( około 50 pln)

 

 

Fajnie Ci wyszła ta fotografia, ja poluję na Saturna, ale to chyba dopiero jak w Bieszczady pojadę...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master dzięki, lornetki nie brałem pod uwagę ale wyglada na coś co może by spełniło moje oczekiwania. Korzystasz z niej?


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych, ale tą też miałem w ręku, jest ok.

To takie "seiko" czy "orient" ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu za pomocą tej czerwonej zabaweczki co się na poprzedniej stronie nią chwale zrobiłem takie fotki :)

 

Próbowałem cyknąć tez Jowisza i Saturna ale bez prowadzenia nie daje rady a szkoda bo na Jowiszu widać pasy równikowe a na Saturnie pierścienie.

 

STAK_43_KLATKI_1.jpg

 

IMG_3845.jpg

 

A tutaj tranzyt Merkurego przez tarczę Słoneczną

 

merkury_slonce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samolot, na jakiej wysokości, 30, 000 ft? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przelotówce wiec chyba tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam " dobrze " bo mam nad sobą korytarz, wszystko duże co leci do Rosji, i dalej do Azji widzę :)

Ten na 4 z Lublina do Milanu, ten czerwony dalej :)

To teraz :)

post-48316-0-77314600-1510237152_thumb.png


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fajny sprzęt. Co tam masz?

 

Może w końcu w weekend uda mi się poprzymierzac lornetki w deltaopticalu.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japońska klasyka z przełomu 70/80 lat.

 

 

JB160 is Myoko Kogaku. (Tokio)

 

"After Fujinon and Nikon who are (to me) the finest non-IS Japanese porro manufacturers, Myoko is one of the better vintage makers. They made the Tasco 110 7x35 12.5* (claimed, 11.5* measured) wide angle glass which is generally regarded as one of the best super wides ever made. Myoko also made the following superwides: Tasco 410 7x35, one of the five known versions of the Sans & Streiffe 999, the Belfont 7x35 and the 7x35 SIB Superweitvinkel all of which are BaK4. They also made a number of Bk7 wide angle glasses such as the Tasco 116 and 118...."


Stan perfekcyjny, oryginalne pudełko..... ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Delty swojego czau brałem 10x50 i zastanawiałem sie nad Nikonem Action ale po oględzinach wybrałem Delte Silver, jest mała różnica anie nie warta ceny Nikona który jest prawie 2x droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.