Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubabuba

Seiko kwarc czy citizen automat?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Szukam pomocy w przy zakupie nowego zegara problem w tym ze nie mogę sie zdecydować miedzy dwoma.

 

Seiko SNDF87P1 kwarc czy Citizen NY0040-09EE automat

 

Wiem citizen to klasyk ale bardzo mnie ciągnie to tego retrowego seiko.

Automata jednego już posiadam seiko 5 i nie wiem czy pakować sie w następnego ogólnie był by to moj 7 sikor i pewnie na nim sie nie skończy hehehe

 

Wielkie dzięki za pomoc i wasze opinie

 

Pozdrawiam Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne zegarki, bierz tego, który Ci się bardziej podoba.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Łatwo tobie powiedzieć który sie bardziej podoba ......najchętniej bym wziął dwa ale niestety budżet pozwala tylko na jeden ......i za jasna cholerę nie mogę sie zdecydować jak ogólnie jest z dokładnością u ciotka mocno odskakuje ....moze ktoś więcej mi powie na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Łatwo tobie powiedzieć który sie bardziej podoba ......najchętniej bym wziął dwa...

I to jest bardzo słuszna koncepcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależny co w kolekcji, czy bardziej ci do niej pasuje chrono czy diver ;)


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Seiko będzie dokładne i na codzień uzyteczniejsze a Citizen typowy diver. Miałem go dawno temu kupionego w Niemczech. Albo ten sam albo nie wiele sie w tym modelu zmieniło bo ja kupowałem go z 20lat temu. Nie był zbyt dokładny ale to normalne , mozna było nurkować ale mój miał w środku minimalna ilośc wilgoci co przy zmianach temp. dawało minimalny ślad migiełki w środku, natomiast podczas testu trzymał szczelnośc. Jeśłi podobaja Ci sie oba to może pokieruj się przeznaczeniem tzn teraz weź Seiko jako bardziej użytkowe a na lato kup jako drugiego Citizena do nurkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi....AkiRonin nurkować nie nurkuje wogole wiec pod tym względem nie patrzę na divera raczej jako normalny zegarek tyle ze ten diver podoba mi sie nie jest taki duży a na to klade miedzy innymi duża uwagę bo niestety nadgarstków olbrzymich nie posiadam wiec wielkosciowo citek 42mm z korona wręcz idealny no ale jest jeszcze ten seiko trochę większy z korona jakieś 45-46 mm....matko boska po jakiego czorta rzucili tego seikacza na wystawę tak to bym chociaż miał problem z głowy hehehe...

No nic jeszcze raz dzięki jeszcze sie prześpie z decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależny co w kolekcji, czy bardziej ci do niej pasuje chrono czy diver ;)

Pasuje i jeden i drugi hehehe narazie ma po jednym seiko 5 i citek Chronograph po bracie 20 letni i cały czas cyka mam do niego sentyment.reszta to 2 Casio , citek eco,i jakieś tam cudo które dostałem chyba z Lidla ale bomba mi sie podoba hehe....no ucz cos trzeba będzie wybrać..

 

Chyba przez następny czas nie będę odwiedzał żadnych jubilerow i stron z zegarkami ....przecież to już chyba choroba hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki tak odległe stylistycznie ze cieżko je ze sobą porównywać .

Wybór chronografów od Seiko jest bardzo duży jak i alternatyw dla Citizena .

Kierowalbym sie jednak przeznaczeniem zegarka , jezeli nie zamierzasz pływać to weź Seiko.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.